המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בסיג' סטודנטים באיראן מאיים להפוך את מתחם קבר אסתר ומרדכי לקונסוליה פלסטינית
10/3/2020

 

בסיג' סטודנטים באיראן מאיים להפוך את מתחם קבר אסתר ומרדכי לקונסוליה פלסטינית


הקדמה

בהצהרת גינוי ל"עסקת המאה" של הנשיא טראמפ, איימה הלשכה המרכזית של ארגון הבסיג' באוניברסיטאות של מחוז המדאן באיראן ב-7.2.2020, כי אם ארה"ב וישראל יישמו ולו סעיף אחד בעסקת המאה, ייהפך מתחם הקבר המיוחס לאסתר ומרדכי במערב איראן, לנציגות דיפלומטית פלסטינית. הארגון הבטיח שהמוסלמים ושוחרי החירות בעולם לא ישבו בשקט נוכח "הפעולה שטנית" הזו ו"הבגידה הגדולה ביותר בהיסטוריה בת זמננו."

 

בתגובה, דחה הארגון הממשלתי למורשת התרבות של המדאן ב-9.2.20 את הדברים בטענה שאין קשר בין מתחם הקבר, שהוא אתר תרבות, לבין נציגות פלסטינית שהיא אתר פוליטי.

 

בהמשך, תקף ארגון הבסיג' בהמדאן ב-10.2.20 את ארגון מורשת התרבות והאשים את ראשיו באדישות ל'ישראליזציה של ירושלים."

 

להלן עיקרי דברי שלושת הדוברים:


הצהרת ארגון בסיג' הסטודנטים באוניברסיטאות מחוז המדאן: "לא ימצאו את המקום המכונה קבר אסתר ומרדכי בהמדאן, מפני שאנו נהפוך את המקום הזה לנציגות פלסטין"

הלשכה המרכזית של ארגון הבסיג' באוניברסיטאות של מחוז המדאן באיראן פרסמה ב-7.2.2020 הצהרת גינוי לתכנית 'עסקת המאה' של הנשיא טראמפ ואיימה להפוך את מתחם הקבר המיוחס לאסתר ולמרדכי בהמדאן לנציגות דפלומטית פלסטינית. להלן עיקרי הדברים:

 

"הפעולה השטנית האחרונה של נשיא המשטר הטרוריסטי של ארה"ב והמשטר הציוני התוקפן שחשפה את התכנית האכזרית של עסקת המאה מהווה בגידה בוטה בעם המוסלמי הפלסטיני העשוק ותביא בעקבותיה להתעלמות מהזכויות האמיתיות של העם הפלסטיני העשוק, לגזירת מולדתם לחתיכות רבות, להבטחת ריבונות המשטר הציוני הגזלן בשטח שכבש,[1] לביטול השבת העקורים ולרשימה של עושק ותוקפנות נגד פלסטין הגיבורה.

 

[תכנית] זו היא מהבגידות הגדולות בהיסטוריה בת זמננו ועניין שלא ניתן לעבור עליו בשתיקה ... בעיית העם הפלסטיני העשוק תישאר תמיד הבעיה החשובה של עולם האסלאם ... עסקה שטנית זו לא תבטיח שום בטחון ויציבות למשטר של ישראל ... העמים המוסלמים והחברות העשוקות ושוחרות החירות בעולם לא ישתקו נוכח עסקה זו ויתמכו בעם הפלסטיני מכל מקום בעולם. הם לא יסכימו לעסקה הארורה הזו ... ולא יאפשרו שהיא תרמוס שום זכות של הציבור העשוק. עסקה זו תבעיר את אש הזעם והטינה יותר מכל זמן אחר בהיסטוריה בת שבעים השנה של ההתנגדות האנטי ציונית...

 

אנו מזהירים את אמריקה ואת המשטר הציוני שתוצאת הפעולה הראשונה למימוש רצונותיהם המרושעים כלפי פלסטין וירושלים היא שהם לא ימצאו לאחר מכן את המקום המכונה קבר אסתר ומרדכי בהמדאן, מפני שאנו נהפוך את המקום הזה לנציגות פלסטין, זאת בעזרת האל ועם תבוסת המזימה האחרונה הזו ומימוש ההבטחה לנפילת המשטר הציוני הגזען ורוצח הילדים. במו עיניכם תראו כיצד הבטחה זו מתגשמת."[2]


יו"ר הארגון למורשת התרבות של מחוז המדאן: אין קשר בין מתחם הקבר לנציגות פלסטינית

יו"ר הארגון למורשת התרבות של מחוז המדאן, עלי מאלמיר, דחה בריאיון ב-9.2.20 לסו"י איסנא את הצהרת הבסיג' המקומי. מאלמיר הבהיר כי "אין שום קשר בין קבר אסתר ומרדכי שהוא אתר היסטורי לבין נציגות פלסטין שהיא עניין פוליטי."[3]

 

מתחם קבר אסתר ומרדכי בהמדאן [4]תגובת הבסיג' לדברי מאלמיר: ירושלים היא מורשת התרבות של עולם האסלאם והמזה"ת

טייב פריאד רס, אחראי ארגון הבסיג' באוניברסיטאות של מחוז המדאן גינה את דברי מאלמיר: "... על הארגון למורשת התרבות של מחוז המדאן להסביר האם יש קשר בין ירושלים והישראליזציה? מדוע ארגון זה אינו מגיב לכך שירושלים היא מורשת התרבות של עולם האסלאם והמזה"ת?"[5]

 

טייב פריאד-רס, אחראי ארגון הבסיג באוניברסיטאות מחוז המדאן [6][1] המשטר האיראני מתייחס לכל שטח מדינת ישראל מ-1948 כאל שטח כבוש.

[2] SNN (איראן), 7.2.2020

[3] איסנא (איראן), 9.2.2020

[4] איסנא (איראן), 9.2.2020

[5] איסנא (איראן), 10.2.2020

[6] איסנא (איראן) 10.2.2020