המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מאמרים בעיתונות הערבית: התפשטות נגיף הקורונה – מלחמה ביולוגית שמנהלת ארה"ב נגד סין
7/2/2020


כותבים ערבים: התפשטות נגיף הקורונה – מלחמה ביולוגית שמנהלת ארה"ב נגד סין

 

בעקבות התפשטות וירוס הקורונה בסין ובעולם, פרסמו כמה כותבים ערבים מאמרים בהם נטען כי התפרצות נגיף הקורונה ונגיפים אחרים כדוגמת הסארס ושפעת החזירים, היא מזימה אמריקאית וכי ארה"ב מפיצה את הנגיף ובה בעת מוכרת את הנסיוב הנוגד את המחלה במטרה לסחוט כסף רב מהמדינות שיקנו אותו. לדעת כותבים אחרים, הפצת נגיף הקורונה היא שימוש של ארה"ב באמצעים ביולוגיים ופסיכולוגיים במסגרת מאבקה הכלכלי בסין, במטרה להציגה כמדינה נחשלת וכיצואנית מגיפות.

 

וירוס הקורונה מצית קרב בין ארה"ב וסין[1]


 

להלן תרגום קטעים של כמה מהמאמרים בנושא.

 

כותב סעודי: לא במקרה וירוס הקורונה פוסח על ישראל וארה"ב

הכותב הסעודי, סעוד אל-שהרי, פרסם ב- 2.2.20 מאמר ביומן הסעודי אל-וטן שראה בהפצת מגפת הקורנה מזימה של חברות התרופות האמריקאיות והישראליות כדי להגדיל את רווחיהן. הוא כתב: "וירוס 'פלאי' התגלה אתמול בסין ומחר הוא יתגלה במצרים, אך הוא לא יתגלה היום, לא מחר ולא מחרתיים בארה"ב ובישראל, ולא במדינות העניות כמו בורונדי או איי קומרו, או כל מדינה ענייה אחרת.

 

קורונה הוא וירוס מוכר, ואנחנו יודעים שהוא התגלה בשנת 1960 ושהוא גורם למחלות נשימה רגילות. הסימפטום שלו הוא כמו של כל וירוס: שיעול, הצטננות ואולי גם שלשול וחום. [לכן], מוזר לשמוע את ארגון הבריאות העולמי ( (WHOאומר: 'זהו וירוס שהתגלה לראשונה בשנת 2012 בערב הסעודית, בגמל (החיה המוכרת)'...

 

והנה עוד דבר מוזר: ברגע שמצרים הודיעה לפני כמה שנים שהיא מתבססת על עופות [מתוצרת עצמית], ושהיא אף תייצא [עופות] לחו"ל, כלומר, שהיא לא תצטרך את העופות של ארה"ב או של צרפת ועוד, [פתאום] הופיע מתחת לאדמה וירוס שפעת העופות... וזאת במטרה לחסל את ההתעוררות הזאת [של מצרים] בעודה באיבה. העולם נותר אובד עצות כשהוא מחפש נסיוב לווירוס העופות הארור הזה. לפתע, באורח פלא, הופיעה חברת מרק שארפ כמו שה תמים כשבידה התרופה המיוחלת, כאילו היא איננה יודעת דבר וכאילו גם אחד ממנהליה, דונלד רמספלד, אינו יודע דבר וחושב שגם העולם אינו יודע. ואולי באמת [העולם] אינו יודע שדונלד הזה כיהן כשר ההגנה האמריקאי במשך חמש שנים, כשימי כהונתו האחרונים היו ב-2006. איש הצבא 'הנחבא' הזה, הביא את הנסיוב 'המוחבא' בצורת [התרופה] טמיפלו וכך הוא והחברה שלו גרפו עשרות מיליארדי דולרים משפעת החזירים הארורה הזאת. ועולה השאלה: מה הקשר של משרד ההגנה לטיפולים רפואיים?! 

 

עוד קודם לכן נעשה אותו דבר בסין... כאשר היא הכריזה בשנת 2003, שבידיה רזרבות הכי גדולות של דולרים, החדירו אליה את מחלת הסארס, בן דודו של הקורונה, ו[כן את] הנסיוב [עליו אמרו האמריקאים כי הוא] 'נמצא רק בידינו ולכן תשלמו כסף'. בדומה לכך היה גם הניסיון עם האנתרקס, עם אותה חברת מרק שארפ, ובאותה הונאה ודרכים עקלקלות, כפי שקרה גם עם שפעת החזירים ושישה מיליארד דולר שהשיגה בזכותה חברת נוברטיס ועוד חברות רבות.

 

קורא יקר, כאשר תקרא את התרחישים הללו, ודאי תסכים אתי שמאחורי [התפרצות] הקורונה יש תוכנית הונאה שמטרתה השגת רווח כספי ותו לא. העניין כולו הוא מפעל וירוסים, עולם של יצורים זעירים – וירוסים והנדסה גנטית - שמסתכם בייצור וירוס שמועבר למדינות העשירות שיכולות לקנות את הנסיוב. הוא מועבר דרך מזון, שתיה, בעלי חיים, באוויר או אולי באמצעות תכשירי קוסמטיקה ואמצעים אחרים שאינם עולים על הדעת. במקביל, מכינים את הנסיוב המתאים לווירוס הזה ומחזיקים בו עד שהאנשים יזדקקו לו מאוד, בשל חומרת המחלה שגרם וירוס זה שהונדס גנטית. או-אז החולה נאחז בכל קש ומשלם את כל כספו כדי לקנות את הטיפול המלאכותי הזה שיוצר בד בבד עם הווירוס.

 

ואולי קורא יקר, תעיין בסטטיסטיקה של מקרי ההידבקות בקורונה בכל העולם ותיווכח כי מדינות המפרץ תופסות את המקומות הראשונים ואחריהן מדינות אירופה, ולא תמצא לעולם [בסטטיסטיקה]... את ארה"ב או ישראל. זה סימן שאלה שאני משאיר לך לשער [את התשובה] שלו. גם לא תמצא [את הווירוס] במדינה ענייה. אפתור לך את החידה אך אל תגלה לאיש – משום ש[מדינה עניה] אינה יכולה לשלם את מחיר הנסיוב.

 

לבסוף, הירגעו, היו בטוחים שמדינתכם תשלם מחיר יקר. היו בטוחים שזו מחלה 'רגילה' ואינה מדבקת בקלות, אלא רק כאשר יש התקהלות גדולה [של אנשים]. יותר מכך, היו רגועים [משום שגם] אם אומר לכם שתידבקו בקורונה הזאת, היא תיעלם מגופכם בלא שתותיר סימנים, ואתם לא תדעו עליה בכלל. תחי סעודיה ואתם היו חזקים ובריאים."[2]

 

כותב סורי: מגפת הקורונה היא משבר מלאכותי שנועד לפגוע בכלכלת סין  

חוסיין צקר, בעל טור ביומון הסורי הממסדי אל-ת'ורה, טען דברים דומים במאמרו מה- 3.2 והוסיף כי מדובר בחלק ממלחמה מסחרית-ביולוגית-פסיכולוגית שמנהלת ארה"ב נגד סין. הוא כתב: "החל ממחלות האבולה והזיקה ועד סארס ושפעת העופות והחזירים, עבור דרך האנתרקס והפרה המשוגעת ועד הקורונה – ארה"ב מייצרת נגיפים קטלניים שמאיימים על עמי העולם בכיליון, לאחר שהפכה את המלחמה הביולוגית לטיפוס חדש של מלחמות, שבאמצעותן היא רוצה לשנות את כללי המשחק ולהסיט את מסלול הסכסוך עם אותם עמים מהדרכים הקונבנציונליות.

מה שפורסם לאחרונה מפי שרת הבריאות והעניינים החברתיים הפינית, לא היה ידיעה מפוברקת מהסוג שבו משתמשים בכלי התעמולה הנגדית ובצהובונים, אלא מדובר בסרטון המוכיח [זאת] בקול ובתמונה... [השרה הפינית] אמרה כי ארה"ב חותרת לצמצום אוכלוסיית העולם בשני שליש בלא לספוג הפסדים, אדרבא, היא תרוויח [מכך] מיליארדים לאחר שתאלץ את ארגון הבריאות העולמי לסווג את המחלות הללו כמגפה קטלנית כדי שהחיסון [נגדן] יהיה בגדר חובה ולא וולונטרי, במיוחד עבור השכבות המהוות יעד ראשון לפגיעה מקרב בני הדור הבא - הנשים ההרות והילדים.

 

הצהרת השרה הפינית מוכיחה באופן נחרץ שיש לארה"ב לוח זמנים לייצור סוג כזה של נגיפים, ומכאן שנגיף הקורונה הוא חוליה בשרשרת ההרג הביולוגי שהיא רוצה להשתמש בו, לאחר הפרה המשוגעת, שפעת העופות ויתר המחלות שנזכרו לעיל.[3] [ארה"ב] פנתה לדרך המלחמה הזו, בעקבות כישלונה בתחרויות המסחריות והפיננסיות, כדי לרסק ולהעניש את כלכלות המדינות בעלות היכולות החזקות יותר. [היא עשתה זאת], לאחר שפעלה לחיזוק מפעלי התרופות שבבעלות חברי בית הנבחרים ושרים והציבה אותם בשירות ייצור החיסונים. ארגון הבריאות [העולמי] מצדו מוכן לשווק גם את המחלה וגם את הטיפול בה, בהתאם להנחיות הבית הלבן, במסגרת מה שמכונה 'הפתעות משמחות' בדבר גילוי חיסון חדש נגד המגפות הללו.

 

אם כן, השיח היום סובב סביב משבר מלאכותי מסוג שונה, שארה"ב עומדת מאחוריו, כדוגמת המשברים הרבים שאותם היא ממציאה לתועלתה. לאחר שהיועצים הכלכליים האמריקאים החלו לחשוש מלהתחרות בסין, או לכל הפחות להדביק אותה, הם הביאו את נגיף הקורונה כדי להעסיק בו את הבכירים בסין מצד אחד, וכדי לקחת חלק בשיווק מוצרי הטיפול של ארצם ולהגביר את הפאניקה בקרב העם הסיני, מצד שני. מדובר אפוא במלחמה מסחרית, ביולוגית ופסיכולוגית במקביל שרחוקה מהעימות הקונבנציונלי."[4]

 

כותב מצרי: ארה"ב הדליפה את וירוס הקורונה כדי לפגוע בכלכלתה ובשמה הטוב של סין

הכותב המצרי אחמד רפעת בחר להסביר במאמרו באתר החדשות המצרי "וטו" ב- 27.1, מדוע בחרה ארה"ב דווקא בעיר הסינית ווהאן להפצת הווירוס: "המפעלים האמריקאים הם הראשונים בייצור כל סוגי הנגיפים והבקטריות, החל מנגיף האבעבועות השחורות האלים ועד נגיף הדבר, עבור בכל נגיפי המחלות שראינו בשנים האחרונות - מהפרה המשוגעת ועד שפעת החזירים. ווהאן, העיר שנגיף [הקורונה] פגע בה כעת, היא אומנם עיר תעשייתית, אך מדורגת במקום השמיני בין עשר הערים העשירות ביותר בסין, ואחרי הערים שאנגחאי, גואנגג'ואו, בייג'ינג, טיינג'ין והונג קונג, שהן החשובות ביותר במדינה. דווקא מיקומה בתחתית הדירוג הופכה ל[מקום] מתאים לפשע אמריקאי... שכן, היא לא מושכת תשומת לב, ורמת הבריאות [בה] תהיה בהכרח נמוכה מזו שבערים הגדולות והחשובות יותר.

 

כל מה שדרוש כדי להניח לנגיף אשר מתפשט במהירות לעשות את שלו הוא להדליפו מתיק כלשהו, באמצעות מזרק רגיל או בכל דרך אחרת. אולם מה שמאוד מעניין הוא המספר הגדול של אמריקאים שהיו בעיר [ווהאן] והחליטו לעזבה מיד ובחיפזון [כפי שנראו] על מסכי ערוצי החדשות האמריקאים, וביניהם גם כתב CNN, וזאת מבלי שאיש מהם נדבק [בנגיף]! איננו יודעים מה [הכתב] עשה שם [בווהאן]. האם הוא הלך כדי לסקר את האירוע? ואם כן, מדוע הוא עזבה באופן הדרמטי הזה? האם הוא היה שם קודם לכן? מהם אפוא האירועים שהניעו אותו להגיע לשם לפני משבר נגיף קורונה?...

 

המלחמה פה לא נועדה אך ורק להדאיג את סין, לסבכה ולגרום לה הפסדים של מיליוני דולרים בשל אירועי החירום שיפקדוה או בשל רכישת תרופות – שייוצרו, דרך אגב, בידי חברה ישראלית... אין זאת אלא שארה"ב רוצה לומר לעולם, ובפרט לסין, במסגרת מלחמה תודעתית, שתפגע ביוקרתה ובמעמדה, שהיא [סין] עדיין מדינה נחשלת שתושביה שותים מרק עטלפים ושמייצאת למין האנושי מחלות ומגפות!"[5]

[2] אל-וטן (סעודיה), 2.2.2020

[3] נראה כי הכוונה היא לרופאה הפינית רוני-לינה לוקנן-קילדה, אשר טענה כי מגיפת שפעת החזירים הייתה תרמית לה אחראית תעשיית הפארמה, במטרה לשווק את החיסון נגד המחלה, שהוא למעשה רעיל ומאיים על אוכלוסיית העולם.

[4] אל-ת'ורה (סוריה), 3.2.2020

[5] www.vetogate.com, 27.1.2020