המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מאמר ביומון סורי ממסדי: ג'ארד קושנר פועל כמו שיילוק מ"הסוחר מוונציה"
11/7/2019


מאמר ביומון סורי ממסדי: ג'ארד קושנר פועל כמו שיילוק מ"הסוחר מוונציה"


על רקע הסדנה הכלכלית, שכינס הממשל האמריקני בבחריין ב-25-26.6.2019, לקידום החלק הכלכלי של עסקת המאה, פרסם איש התקשורת הסורי הבכיר, פואד אל-שרבג'י, בטורו ביומון הסורי הממסדי תשרין מאמר אנטישמי, בו דימה את חתנו ויועצו של הנשיא טראמפ, ג'ארד קושנר, לשיילוק היהודי המלווה בריבית מן המחזה השייקספירי, "הסוחר מוונציה", אשר החתים את הלווה על חוזה כתוב לפיו אם לא ישלם את חובו במועד, ייאלץ לפרוע את החוב בבשר מבשרו.

 

במאמרו טען אל-שרבג'י כי ג'ארד- שיילוק מקדם עסקה מדינית של "כסף תמורת כל בשרה של פלסטין", שתביא לאזרוח הפליטים הפלסטינים במדינות בהן הם חיים תמורת תשלום ולהחלת הריבונות של ישראל על כל שטח שתרצה. אל-שרבג'י יצא גם נגד מנהיגי מדינות ערב שלדבריו, משרתים את ההתנהלות "השיילוקית-ציונית" הזו.


קושנר נואם בסדנא הכלכלית בבחריין[1]

 

להלן תרגום קטעים מן המאמר:

 

"כאשר הכסף הופך להיות אמצעי בידי 'המלווה בריבית' לשליטה על הנזקק, כסף זה הופך לנשק לצורכי הכנעה ושעבוד. כלום לא דרש שיילוק [דמות היהודי המלווה בריבית במחזה 'הסוחר מוונציה' של שייקספיר] חלק מבשרו של הלווה בתמורה לכסף שהלווה לו?!

 

[יועצו של הנשיא טראמפ], ג'ארד קושנר, קבלן עסקת המאה, הגיע [לוועידה בבחריין] לא רק כיהודי אורתודוקסי, אלא גם כבנו של צ'ארלס קושנר, סוכן הנדל"ן...שנפגע בעסקיו - דבר שהגביר את תאוותו לכל חתיכת בשר של אחרים. אביו של ג'ארד, צ'ארלס-שיילוק, נפגע ונפל [ממעמדו] בראשית המאה ה-21, לאחר שהודה בביצוע 18 פשעים כלכליים, בהם שוחד, הונאה של פוליטיקאים והתערבות בבחירות הפדרליות, ובילה שנתיים בכלא. כפי שדיווח הדיילי אקספרס הבריטי, פרקליטו של צ'ארלס-שיילוק, הווארד רובינשטיין, שהוא סוכן יחסי ציבור ומומחה בהונאה פיננסית, יעץ לו לפעול לשיפור תדמיתו ולהיכנס לקהילת העסקים מחדש. הוא הכיר לו את [דונלד] טראמפ, שאז היה רק סוחר נדל"ן ותו לא. בהתאם להמלצת מומחה ההונאה רובינשטיין, דחף צ'ארלס את בנו ג'ארד לתוך משפחת טראמפ, לאחר שרכש עבורו עיתון קטן כדי שיהיה ראוי ל[הינשא] לאיוונקה. העניין סודר והוצג כאילו שאיוונקה וג'ארד התאהבו והתחתנו, לאחר שאיוונקה התגיירה. ג'ארד התחיל להתקדם בסולם [העסקים] על פי תכניותיהם של אביו ושל מומחה ההונאה רובינשטיין.

 

מתוך נאמנות למנטליות של שיילוק באשר לשימוש בכסף, מביא לנו היום ג'ארד את עסקת המאה, המבוססת על עקרון 'שלום תמורת שגשוג'. המשמעות האמיתית של המדיניות הזו היא 'כסף תמורת כל בשרה של פלסטין'. האם יש התנהלות שיילוקית ברורה יותר מזו?

 

ג'ארד בנו של שיילוק ובעלה של איוונקה, ש[ראש ממשלת ישראל, בנימין] נתניהו, משמש עבורו דוגמה ומופת, הגיע לאזור עם סכין שיילוק לא רק כדי לפשוט את עורה של הסוגייה הפלסטינית, אלא הוא הביא עמו עסקה נושאת ריבית כדי לאזרח כל פליט במקום המקלט שלו תמורת כסף וכדי להחיל את הריבונות של 'ישראל' על כל שטח שהיא רואה בו אינטרס עבורה – בעיקר לאחר שג'ארד הודיע כי תוכניתו מבוססת על ביטול הגבולות. הדבר יביא לאובדן מדינות הלאום באזור ויפגע בכולן בכך שיהפוך אותן לישויות ללא גבולות. אחרי כל זה – כיצד ניתן לכנות את מנהיגי ערב, שמשרתים את ההתנהלות השיילוקית-ציונית הזו?"[2][2] תשרין (סוריה), 1.7.2019