המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
חבר המועצה המהפכנית של פת"ח: טראמפ - היטלר חדש שמביא חורבן לעולם
3/7/2019


חבר המועצה המהפכנית של פת"ח ובעל טור ביומון הרש"פ:  טראמפ - היטלר חדש שמביא חורבן לעולם


ב-30.6.19, פרסם מופק מטר, חבר המועצה המהפכנית של פת"ח ובעל טור ביומון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, מאמר חריף ובוטה בתגובה לדברי נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, במסיבת עיתונאים (29.6.19), כי החליט לבטל את הסיוע לפלסטינים, בשל "העוינות" שמפגינה הנהגתם כלפי ממשלו, וסירובה להמשיך במו"מ עם ישראל.[1] מטר יצא נגד "גזענותו ויהירותו" של טראמפ, אותו הציג כ"היטלר חדש שמביא חורבן לעולם וממוטט את יסודות האיזון ביחסי מדינות ועמים" והדגיש כי לא ניתן לשחד את הפלסטינים ולאיים עליהם בהפסקת תקציבים. הוא גם קרא לטראמפ לא להיות מופתע מיחס ההנהגה הפלסטינית כלפיו וכלפי ממשלו, שכן, לדבריו, טראמפ הפר את התחייבויות ארה"ב בפני הפלסטינים ופגע בהם ובעניינם פעם אחר פעם.

 

מאמרו זה של מטר מהווה המשך לקו העוין של עיתונות הרש"פ כלפי טראמפ, הכוללת השוואה של מדיניות החוץ שלו לזו של גרמניה הנאצית.[2]

 

מופק מטר[3]


להלן תרגום קטעים ממאמרו של מטר:

 

"כיצד חושב האיש הזה [טראמפ]? גישת השליטה הבלעדית [שלו], ראייתו את האחר כנחות, גזענותו ויהירותו שכמוהם כדיקטטורה שנישאה על כתפי הדמוקרטיה בקלפיות, הופכים אותו להיטלר חדש שמביא חורבן לעולם וממוטט את יסודות האיזון ביחסי מדינות ועמים.

 

דונלד טראמפ בוודאי לא חשב מעולם כי מבין כל הנשיאים והמלכים באזור, הנשיא מחמוד עבאס יתייצב נגדו כשהוא חמוש בנשק החוק והלגיטימיות הבינ"ל על מנת להגן על הזכויות ההיסטוריות של עמו ועל עקרונותיו התרבותיים והפוליטיים. טראמפ הזה, שמתהלך על פני האדמה ביהירות, סבור כי מדינת פלסטין על אדמתה, עמה והנהגתה יכולה להיות אחת מרפובליקות הבננות במזרח התיכון.

 

הנשיא האמריקאי, דונלד טראמפ, חשב שהוא יכול לשחד את [אנשי] ההנהגה הלאומית של העם הפלסטיני ולהפוך את כספי הסיוע הכלכלי לנשק להפחדת אש"פ. ייתכן כי האמין ללחישותיהם של השטנים בני האנוש הסובבים אותו בבית הלבן כי לחץ כלכלי ותקשורתי על נשיא העם הפלסטיני יבטיח לו [לטראמפ] כניעה של מפקד [תנועת] השחרור הלאומי הפלסטיני, מחמוד עבאס 'אבו מאזן', וכי הוא יבוא אליו צייתן וכנוע ויסכים לעסקת המאה.

 

טראמפ, כבעליה של תוכנית אימפריאליסטית חדשה במזרח התיכון, [חשב כי] עליו לכתר תחילה את מצודת פלסטין ו[בכך] יוכל לחדור דרך שעריה הראשיים, אך איך יוכל לעשות זאת, בשעה שהמצודה ניצבת איתן על עמה ועל הנהגתה? הלוואי שהיה קורא אודות [נפוליאון] בונפרטה ותבוסתו סמוך לשערי עכו ואודות קריסת תוכניתו האימפריאליסטית דאז, לפני שהרחיק לכת בניסיונותיו הנואשים - שהאחרון שבהם היה הסדנה של נערו וחתנו האלגנטי ג'ארד קושנר שהתקיימה בבחריין, אשר הכניסה את ממשלו למיצר הכישלון...

 

הביטוי העדכני ביותר להלם שאחז בטראמפ כתוצאה מסטירת הלחי הפלסטינית הרשמית והעממית החזקה שנתן [לו] הנשיא אבו מאזן [קרי, כישלון הסדנה] היו דבריו של טראמפ במסיבת עיתונאים בשולי פסגת ה-20-G ביפן: 'הפסקתי את הסיוע לפלסטינים כדי לכפות עליהם לשוב למו"מ'. זאת, לאחר שקודם לכן אמר: 'עצרתי את המימון הזה מפני שלפני שנה שמעתי אותם אומרים דברים רעים'.

 

האם טראמפ ציפה כי העם הפלסטיני ישבח אותו כשאנו רואים שהוא נכנס ישירות, יחד עם הכיבוש, למערכה שמטרתה לשים קץ לקיומנו המדיני, ובשעה שהוא מנסה למחוק את פלסטין ממפת העולם ולבסס את ישראל הגזענית, הכובשת והמתנחלת ומסייע לפוליטיקאים שלה לייהד את מקומותינו הקדושים?

 

האם ייתכן שנתעלם מהכרזתו הקולוניאליסטית החדשה [קרי, עסקת המאה]?... או האם ייתכן שנשכח את החלטותיו נגד עמנו וענייננו?... כשהוא בא אלינו, פרשנו לפניו שטיח אדום, אך לאחר שבגד בנו ופרסם את החלטותיו הבאות [למשל בעניין ירושלים ואונר"א], נפרוש מעתה על האדמה בינינו לבין הבית הלבן לאווים העשויים ממסמרים, כדי שעגלת המזימה נגד זכויותינו לא תוכל לנוע.

 

למה מצפה מאתנו טראמפ לאחר שדקר אותנו בלב ביום בו שלף בפני העולם כולו – ובפני המוסלמים בפרט – את ההחלטה המכירה בירושלים כבירת מדינת הכיבוש ישראל? החלטה שמשמעותה הסכמתו לייהוד העיר, על כל מה שיש בה, ובראש ובראשונה המקומות הקדושים לנצרות ולאסלאם, ולאחר מכן העביר את השגרירות של ארה"ב לירושלים...

 

אשר לסדנה בבחריין – שבאמצעותה רצה לרסק [ו]לגמד את עניין השחרור שלנו, עצמאותנו וריבונותנו על אדמתנו, לטשטש את מאפיינינו הפלסטיניים הלאומיים ולעקרם יחד עם ליבנו הערבי ושורשינו האנושיים והתרבותיים, ולהפוך את אֵם כל העניינים [קרי, העניין הפלסטיני] לבעיה הומניטרית ותו לא – היא הביטוי האמיתי לכישלונו. התכנית להשפיל אותנו באמצעות נשק הכסף לא הצליחה בעבר ולא תצליח בעתיד. כאילו שהוא לא יודע שהצלחנו להתמודד עם מעשי הטבח, ההרג, הגירוש, ההרס והגזענות שהפעילו נגדנו מנהיגי הכיבוש הישראלי והגנרלים שלו והנה אנחנו, עומדים איתן ודבקים באדמתנו.

 

נזכיר לטראמפ את פגיעותיו הרצופות [בנו]... כדי שלא יצפה מאתנו אלא לעמדות נוקשות. הוא ביטל את הסיוע בכסף ובאמצעים אחרים לאונר"א כדי לחסל את בעיית הפליטים, העמיד את עצמו במקום המוסדות הבינ"ל הלגיטימיים וקבע כי מספרם [של הפליטים] הוא 40 אלף בלבד... טראמפ ביטל את ההתחייבויות הכספיות שנתנה ארה"ב לרש"פ, כנותנת החסות להסכם בין אש"פ לבין ישראל בשנת 1994 [הכוונה ככל הנראה להסכם קהיר, שייסד את הרש"פ], הגם שלא מדובר בנדבה, בתרומה או בסיוע, אלא בהבטחה והתחייבות שממשלים אמריקאים קודמים יישמו. הוא ביטל את הסיוע הכספי לבתי החולים בירושלים, החליט לסגור את נציגות אש"פ בוושינגטון ואת חשבונות הבנק שלה ודרש משגריר פלסטין לעזוב את ארה"ב.

 

אנחנו לא אומרים דברים רעים על איש. ההנהגה שלנו יכולה ללמד את מנהיגי העולם  מה הם ערכים והתנהגות מוסרית, אך מי שמעז פנים נגד זכויות עמנו ותוקף אותנו באופן מעשי, שלא יצפה מאתנו אלא למילים ולמעשים של מי שנולדו כאנשים חופשיים."[4]