המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
כותב ביומון האח"ס בירדן קורא לפלסטינים לצאת לאינתיפאדה מזוינת, לסיכול עסקת המאה
18/4/2019


בעל טור ביומון של האחים המוסלמים בירדן קורא לפלסטינים לצאת

לאינתיפאדה מזוינת כדי לסכל את עסקת המאה ולהפיל את הרש"פ

 

ג'מאל אל-שואהין, בעל טור בביטאון האחים המוסלמים בירדן "אל-סביל", פרסם ב- 14.3.19 מאמר בו דרבן את הפלסטינים לצאת לאינתיפאדה מזויינת חדשה, כדי לסלק את שלטונה הנרפה והוותרני של הרש"פ,  לסכל את עסקת המאה של טראמפ ולמנוע מהיהודים לממש את מזימתם בירושלים. לדבריו, "השיח על הכרזת אינתיפאדה חדשה חזק היום יותר מאי פעם בעבר בקרב כל הפלסטינים, שכן ידוע שהיהודי מבין רק את שפת ההתנגדות והאינתיפאדה ואת שפת האבן והצמיגים הבוערים." יצוין, כי אל-שואהין פרסם בעבר מאמרים אנטישמיים, בהם הכחיש את קיומה של השואה וטען כי היטלר היה רחום הרבה יותר מהמנהיגים הישראלים.[1]

 

ג'מאל אל-שואהין[2]

 

להלן תרגום קטעים מן המאמר:[3]

 

"מֵרוצים לטווח ארוך... וכל [מה שקשור לעניין הפלסטיני] מתנהלים במסגרות מרתוניות. איש לא הגיע לקו הסיום... התחרות מתנהלת כעת בין שני צדדים, שאחד מהם מוחלש לחלוטין [קרי, הפלסטינים] והשני במצב טוב מתמיד [קרי, ישראל] והוא ממהר לרוץ כדי להכריע את המצב בהקדם. ייתכן שהדבר יעלה בידו, אם תימשך ההידרדרות [במצב הפלסטיני].

 

מזימה יהודית בירושלים נמצאת היום על סף סיום. אל-אקצא הפך למקום של הפרות [ישראליות] בלתי פוסקות [של הסטטוס קוו]. הדבר הגיע לכדי גירוש המתפללים [המוסלמים] ממנו וסגירתו ולכך שבית משפט ישראלי בוחן כעת את נושא באב אל-רחמה כדי לרשמו כבית כנסת.

 

גירוש הירושלמים [הפלסטינים] מבתיהם נמשך אף הוא והעיר כולה נמצאת כעת תחת איום מוחלט של מחיקת אופייה האסלאמי והערבי. שגרירות ארה"ב בירושלים מכשירה את הקרקע להגברת המאמץ היהודי להגיע לקו הסיום, שהכותרת שלו הפכה להיות 'עסקת המאה' של טראמפ, המבקשת לחסל סופית את הסוגיה הפלסטינית.  

 

כמובן שלא יהיה זה קל ואפשרי לסתום את הגולל על הנושא הפלסטיני ושהוא יישאר פתוח, יהיו אשר יהיו אמצעי הכוח הכלולים בעסקה. לשם כך די שההתנגדות תמשיך להיות [הנשק] העיקרי בידי הפלסטיני ושעזה תתמיד במחויבותה כלפי ההתנגדות ובהטרדת הכיבוש ולא תיתן לו מנוח לעולם.

 

באשר למצב הפלסטיני בכללותו, הרי שהנרפות והוותרנות מצד שלטון רמאללה ונשיאו [מחמוד] עבאס, לא יועילו למתן הכשר לצעדים הציונים, שכן מדובר בשלטון שאיבד את בסיס הלגיטימיות שלו, [שלטון] שבקושי מייצג את עצמו ולחלוטין אינו מייצג את העם הפלסטיני, גם אם עבאס יחליף את ממשלת הבובות שלו מדי יום... וגם אם ייערכו בחירות, כל עוד הן נערכות בצל כידוני הכיבוש ורוביו.

השיח על הכרזת אינתיפאדה חדשה חזק היום יותר מאי פעם בעבר בקרב כל הפלסטינים, שכן ידוע שהיהודי מבין רק את שפת ההתנגדות והאינתיפאדה ואת שפת האבן והצמיגים הבוערים וברור שבמצב הנוכחי אין מניעה ש[ההתנגדות] תהיה גם מזוינת ככל האפשר ושיבוצעו בה פעולות איכותיות, משום שרק כך תופל עסקת טראמפ ויחד עמה שלטון רמאללה."