המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
כותב ביומון ירדני ממסדי: הנאצים נשפטו על בסיס טענות מוגזמות של היהודים נגדם
10/4/2019


כותב ביומון ירדני ממסדי: מנהיגי המדינות הדמוקרטיות לא נתנו את הדין על פשעי המלחמה שביצעו, בשעה שהנאצים נידונו על בסיס טענות מוגזמות של היהודים

 

ב-5.11.2018 פרסם העיתונאי הירדני, רומאן חדאד, בטורו ביומון הממסדי אל-ראי מאמר, שבו יצא נגד השיטה הדמוקרטית אותה כינה "נפשעת ולא אנושית" וטען כי המדינות הדמוקרטיות מעורבות ביותר בפשעי מלחמה ובהרג חפים מפשע מאשר מדינות אחרות. כדי להוכיח את דבריו, חדאד סקר את המלחמות בהן היו מעורבות ארה"ב, צרפת ובריטניה וטען כי הן היו אחראיות להטלת פצצות האטום על יפן, לשימוש בנשק אסור ולהתעללות בבני אדם. חדאד גם קבל על כך שאף אחד מהאחראים לפשעים אלה במדינות הללו לא הועמד לדין, בניגוד לקצינים הנאציים שנותרו בחיים ונידונו כפושעי מלחמה, בהתבסס על טענותיהם המוגזמות של היהודים בעניין ממדי השואה.

 

רומאן חדאד:[1]

 

להלן תרגום קטעים ממאמרו:

 

"אינני מסונוור מהדמוקרטיה למרות מה שמפיצים לגביה פטרוניה ואני סבור שהאנושות כיום זקוקה לשיטות ממשל חדשות, שהולמות את השינויים הגדולים שחלו בכל תחומי החיים. מה שמגביר את ביטחוני בכך מדי יום, הוא הרפיון שניכר אצל מגני הדמוקרטיה, כשבכל משבר שחושף פגם של הדמוקרטיה, הם תולים את האשמה באנשים או ב[אופן] היישום, ולעולם לא ברעיון [הדמוקרטי]. הדמוקרטיה, כפי שהיא מוצגת בתיאוריה, היא משטר, שמפקיד את הסמכות בידי האזרחים כדי להבטיח שלטון הפועל למען טובת העם. במסגרת משטר זה מוענקת לאזרחים ההזדמנות לבחור מי ישלוט עליהם – דבר שמספק לכולם חירות ושוויון. יש מי שמתעקש לטעון כי המשטר הדמוקרטי מאפשר לבוא חשבון עם בכיר שהתרשל בתפקידו. משמעות הדבר היא משילות ודרישת דין וחשבון [מנבחרי העם], שהם שני גורמים הכרחיים לבניית מדינה מודרנית.

 

למעשה, כשאני חוזר להיסטוריה ומדפדף בדפיה אינני מוצא שום דבר ממה שמוזכר מבחינה תיאורטית מיושם בשטח. שכן, המדינות הדמוקרטיות הן המדינות המעורבות ביותר במלחמות, בהרג חפים מפשע ובהחרבת ערים וכפרים. כדי שלא יאמרו שאני טופל האשמות שווא, אקח אתכם למסע דרך ההיסטוריה של המלחמות. לדוגמא, אדולף היטלר נחשב לפושע מלחמה ולאויב האנושות בגלל טענת היהודים שהוא שרף אותם. הם נקבו במספרים מוגזמים של אלה שנשרפו בשואה, והקצינים הנאציים שנשארו בחיים נשפטו בבית המשפט בנירנברג כפושעי מלחמה. מנגד, נשיא [ארה"ב לשעבר], פרנקלין רוזוולט, נחשב לגיבור עולמי ולמגן העולם החופשי והדמוקרטי ובוודאי שלא לפושע מלחמה, למרות שהוא הורה להפציץ את הירושימה ונגסקי בשתי פצצות אטום [כך במקור][2], שגרמו למותם של מאות אלפי אזרחים - נשים, זקנים וטף, מבלי שנתן את הדין על כך.  

 

אותה דמוקרטיה אמריקנית הייתה מעורבת במלחמת קוריאה, וכן במלחמת וייטנאם, שבה השתמשה בכמה אמצעי לחימה שאסורים לשימוש [מתוקף אמנות] בינלאומיות, כמו פצצות נפאלם ונשק כימי. למרות זאת, נשיאי ארה"ב שכיהנו במהלך מלחמת וייטנאם וקצינים בצבא האמריקני לא נדרשו לתת את הדין על כך. הנשיא ג'ורג' בוש הבן לא נשאל על המלחמה של ארה"ב נגד עיראק בשנת 2003, שהושתתה על השקר כי עיראק מחזיקה בנשק גרעיני שנחשף לאחר שעיראק נכבשה והוחרבה...

 

הוא הדין באשר לבריטניה, אחת הדמוקרטיות היהירות בעולם, שכן היא ניהלה את מלחמת פוקלנד נגד ארגנטינה, ואת המלחמה נגד עיראק בשנת 2003, מבלי שראשי הממשלה בזמן המלחמות הללו, מרגרט תאצ'ר וטוני בלייר, נדרשו לתת על כך את הדין. בל נשכח שהדמוקרטיה העצומה הזו כבשה מדינות רבות עד כדי כך שקיבלה את הכינוי 'האימפריה שהשמש אינה שוקעת בה לעולם'. היא התעללה בתושבי המושבות שלה, כפי שקרה בהודו ובמקומות נוספים.

 

אשר לצרפת, שמאמצת את החירות והשוויון כסיסמתה – אנו יכולים להזכיר את השתלטותה על מדינות אפריקה ואת יחסה הברברי כלפי תושבי המושבות עד סוף שנות ה-60 של המאה הקודמת הן באלג'יריה, במרוקו ובתוניסיה והן במדינות אפריקה שמדרום לסהרה – כל זאת, מבלי שאחד מנשיאיה או קציני צבאה יידרש לתת את הדין מבחינה משפטית או פוליטית.

 

הדוגמאות רבות מספור וזה מה שגורם לי לשוב ולשאול: האם באמת השיטה הדמוקרטית הנפשעת והבלתי אנושית הזו היא הדבר הטוב ביותר שאליו הגיעה האנושות, או שמא נוכל לפתח שיטה צודקת יותר, שמסוגלת באמת לדרוש דין וחשבון?"[3]

 [1] אל-ראי (ירדן), 5.11.2018

[2] הנשיא רוזוולט מת באפריל 1945 – יורשו, הארי טרומן, הוא שהורה לשגר פצצות האטום על יפן באוגוסט 1945.

[3] אל-ראי (ירדן), 5.11.2018