המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
כותב פלסטיני ביומון קטרי קורא למאבק מזוין בישראל
4/11/2018


כותב פלסטיני ביומון קטרי קורא למאבק מזוין בישראל

 

ב-31.10.18, בעקבות כינוסה של המועצה המרכזית הפלסטינית של אש"ף והחלטתה לסיים את כל ההתחייבויות וההסכמים עם ישראל, פרסם העיתונאי הפלסטיני סמיר אל-ברגותי, בטורו ביומון הקטרי הממסדי אל-וטן, מאמר בו טען כי המאבק המזוין נגד ישראל הוא הדרך להשגת החירות ומתח ביקורת על יו"ר הרש"פ, מחמוד עבאס ועל אנשיו, אשר לדבריו, נטשו את המאבק המזוין ונכשלו בהגשמת החלום הפלסטיני. במאמרו שפורסם תחת הכותרת 'פיתחו את מחסני הנשק" קרא אל-ברגותי לתנועת פת"ח לפתוח את מחסני הנשק שלה נגד ישראל ולחמאס קרא להרחיב את מאבקה בישראל גם לגדה המערבית ולפזורה הפלסטינית.

 

סמיר אל-ברגותילהלן תרגום קטעים מן המאמר הנ"ל:

 

"פיתחו את מחסני הנשק בטרם יוקמו שגרירויות [ישראליות] במדינות ערב, ובטרם ייפתח קמפיין יחסי ציבור למען קבלתה של ישראל כחברה בליגה הערבית. [פיתחו אותם] לאור ההחלטות המהפכניות שקיבלה המועצה המרכזית הפלסטינית בהנהגתו של הלוחם אבו מאזן שהחליטה לסיים את כל המחויבויות של אש"ף והרש"פ כלפי ההסכמים עם שלטון הכיבוש (ישראל), ובראשן השעיית ההכרה במדינת ישראל עד שתכיר במדינת פלסטין בגבולות ה-4 ביוני 1967 שבירתה מזרח ירושלים... הפסקת התיאום הביטחוני על כל צורותיו וכן התנתקות כלכלית [מישראל]... החלטות אלה הינן מהפכניות ונדרשות...

 

חמאס, שהסבירה את אי נוכחותה [בישיבת המועצה המרכזית הפלסטינית] בכך שהמצור [על עזה] נמשך, צריכה להתייחס להחלטות הללו במלוא הרצינות ולהכריז על שלב חדש במאבק, [שיתנהל מעתה] לא רק בעזה, אלא גם בגדה ובפזורה.

 

על [תנועת] פת"ח לפתוח את מחסני הנשק שלה ולהתחיל ביישום ההחלטות [שאישרה], כדי למנוע את יישום עסקת המאה. על אש"ף לפתוח בקמפיין דיפלומטי שיתחיל מן הבירות [הערביות] הלאומיות ולאחר מכן במוסקבה ובסין, לבקר את הפלסטינים בפזורה ולהקים מועצה של צעירים כדי שתנהיג את השלב [החדש].

 

אני סבור כי [על] אבו מאזן ואנשיו להתפטר, שכן הם עשו את המוטל עליהם ונכשלו בהגשמת החלום הפלסטיני...

אתם החלטתם שיש להתנגד לכובש בדרכים הלגיטימיות והרי הנשק הוא [דרך] לגיטימית, רבותיי. שכן, [הכיבוש] העושק רוצח מדי יום את ילדינו ואת צעירינו ומה שדרבן אותו לעשות זאת היא הנסיגה [שלכם] מן המאבק המזוין. אלה דברים שראוי לומר. ההתנגדות היא דרכם של אלה שמחפשים את החירות, וללא התנגדות אין חירות".[1]

 

 

 

 

 [1]  אל-וטן (קטר), 31.10.2018