המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מאמר באתר שיעי המתנגד לחזבאללה: מלחמה נוספת בין חזבאללה לישראל תחריב את לבנון
25/10/2018


מאמר באתר שיעי המתנגד לחזבאללה לחסן נאסרללה:

די להתרברבות! מלחמה נוספת בין חזבאללה לבין ישראל – תחריב את לבנון

 

בעקבות נאומו של מזכ"ל חזבאללה, חסן נאסרללה, ב 20 בספטמבר 2018, בו התגאה כי לחזבאללה יש טילים מדויקים ואם ישראל תכפה על לבנון מלחמה היא תופתע לנוכח יכולות ארגונו,[1] פרסם האתר השיעי-לבנוני המתנגד לחזבאללה http://janoubia.com  מאמר מאת מוחמד בגדאדי שבו פנה למזכ"ל חזבאללה, חסן נאסרללה, והזהירו מפני חורבנה של לבנון אם תפרוץ מלחמה נוספת בין ארגונו לבין ישראל. בגדאדי תקף במאמרו את נאסרללה וטען כי הוא מתרברב בניצחונות מזויפים. כמו כן, הוא  ביכה את מצבה של לבנון אשר כונתה בעבר "פריז של המזה"ת", אך כיום, להגדרתו, היא מדינה מושחתת הנשלטת בידי חזבאללה, המהווה מדינונת בתוך לבנון.[2]

 

לוגו אתר ג'נוביה[3]


 

להלן תרגום קטעים מן המאמר:

 

"אל חסן נאסרללה,

מעת לעת אנו שומעים איום מצד חזבאללה כלפי ישראל שהוא השיג נשק כבד וטילים ארוכי טווח. שאלה: האם הייתם נשארים בסוריה אלמלא היה שם חיל האוויר הרוסי?... [כמו כן] כמה תשתיות הרסתם בישראל במלחמת יולי [2006] וכמה הרס ספגה לבנון אז?

 

אם תפרוץ מלחמה בין חזבאללה לישראל, לבנון תיהרס כליל ולא תוכלו לעצור את מטוסי ישראל. חיל האוויר הוא היעיל [ביותר] במאה ה-21 והוא יחזיר את לבנון 50 שנה אחורנית, בייחוד על רקע המצב הכלכלי הקורס בלבנון. [ובמצב כזה] מי יבנה מחדש את הדרום ואת אל-דאחיה [הפרבר הדרומי של ביירות הנחשב למעוז חזבאללה] ואת שאר האזורים? האם קטר או סעודיה שאתם נלחמים בה באמצעי התקשורת שלכם? האם סוריה ההרוסה ופושטת הרגל? או איראן שהמטבע שלה קרס והעם המורד שלה סולד מכם?     

 

מה תהיה הסיסמה החדשה שלך לשלהוב היצרים של עמך הסובל מבעיות חברתיות כדי להשיג ניצחון דמיוני [על ישראל?]. בסוריה נסוגו כל הכוחות האיראניים [ואלה] הנתמכים ע"י איראן למרחק 180 ק"מ מהגולן [כך במקור, הכוונה מהגבול עם ישראל] כפי שאמרו הרוסים, דבר שמעניק ביטחון מספק לישראל... המטוסים [הישראלים] מפציצים את העמדות שלכם [בסוריה והמשטר הסורי מכריז] שהסיבה היא קצר חשמלי. מהם ההישגים שלכם בסוריה??

 

לאט לך אבו האדי [כינוי לחסן נאסרללה]... ללבנון לא נותר דבר להתגאות בו למעט קבוצת הכדורסל שלה המשיגה ניצחונות אמתיים, בעוד ניצחונותיכם מזויפים לגמרי...

 

חלף עידן ההתנגדות שנשקה היה מופנה לעבר ישראל, [שכן] היום הוא מכוון אל העם הסורי חסר המגן ואל שאר מדינות ערב, הן במעשיכם כיחידים והן באמצעי התקשורת שלכם.

 

בעבר היינו פריז של המזרח [התיכון] והפכנו לאי מבודד ללא חשמל ומים נקיים ועם שחיתות. בתקופות קודמות היינו עם המתגאה בלבנוניות שלו, אף היום הפכנו לעם משולל זכויות בסיסיות אשר נשלט ע"י מדינונת [קרי, חזבאללה]."