המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
הרש"פ מוקירה שני אסירי עולם שחטפו ורצחו חייל ישראלי; נאום בשם עבאס: הם מופת לאומי
17/1/2018


הרש"פ מוקירה שני אסירי עולם שחטפו ורצחו חייל ישראלי;

נאום בשם יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס: שני האסירים - מופת לאומי

 

ב-14.1.2018 קיימה הרשות לענייני האסירים ברש"פ, בשיתוף מושלת מחוז רמאללה ומועדון האסיר הפלסטיני, אירוע ברמאללה במלאת 36 שנה למאסרם של שני המחבלים הערבים-ישראלים הכלואים בישראל, כרים יונס, המכונה "זקן האסירים" ובן דודו מאהר יונס, שחטפו ורצחו חייל ישראלי בשנת 1980, בדרכו מרמת הגולן לביתו. במהלך האירוע הרעיפו בכירי הפת"ח שבחים רבים על השניים והגדירו אותם "מופת לאומי לעמידה איתנה" ו"אחד מסמלי המאבק הפלסטיני".

 

ההזמנה לאירוע מעמוד הפייסבוק של הרשות לענייני אסירים ברש"פ[1]


 

 

חבר הוועד המרכזי של פת"ח וסגן יו"ר התנועה, מחמוד אל-עאלול, שנשא דברים באירוע בשם נשיא הרש"פ מחמוד עבאס, אמר: "שני האסירים הם מופת לאומי לעמידה איתנה של בני העם הפלסטיני מול הכיבוש הישראלי. הם סמל מסמלי המאבק הפלסטיני יחד עם אלפי אסירים ששילמו ועדיין משלמים מחיר יקר למען חירות עמם."

 

גם ראש הרשות לענייני האסירים, עיסא קראקע נשא דברים בהם אמר: "הסוהר הישראלי לא יוכל לשבור את כוח הרצון של האסירים כרים ומאהר יונס ככל שיארך מאסרם. מאבקם בבתי הכלא של הכיבוש הוא גאווה לכל הפלסטינים."

 

מושלת מחוז רמאללה ואל-בירה ד"ר לילא ר'נאם אמרה כי "האסירים מסרו את חייהם למען פלסטין, ולכן מחובתנו לעמוד לימינם ולתמוך בבני משפחותיהם עד שישוחררו מכלאם."

 

ראש מועדון האסיר הפלסטיני, קדורה פארס אמר כי "האירוע הוא אות הערכה להקרבתם. הם היו והם עדיין בית ספר לאומי של מאבק מתמשך בכיבוש וביהירותו."

 

אחיו של כרים יונס הקריא אגרת מטעם שני האסירים בה הם כתבו כי התמיכה בהם מחזקת את עמידתם האיתנה בעימות מול הכיבוש  וציינו כי "שנות המאסר הקשות לא פגעו בזהותנו ובעמידתנו האיתנה."[2] 

 

יצוין כי אין זו הפעם הראשונה שהרש"פ מוקירה את כרים יונס. ב-18.5.2017 חנכה הרש"פ כיכר בג'נין על שמו, בהשתתפות מושל ג'נין אבראהים רמדאן ובנוכחות בכירי פת"ח ואישים מערביי ישראל.[3] כמו כן, כמה ימים לאחר מכן, ב-26.5.2017, החליט הוועד המרכזי של תנועת פת"ח לקבל את המלצת המועצה המהפכנית של התנועה למנות את כרים יונס לחבר וועד המרכזי.[4]

 

בכירי פת"ח והרש"פ באירוע לכבוד כרים ומאהר יונס[5]

 

 

 [2] http://www.wafa.ps, 16.1.2018

[3] http://www.wafa.ps, 18.5.2017

[4] אל-קודס (ירושלים), 27.5.2017

תגיות