המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
אתר אופוזיציה סורי: אסד ביקר במתקן חדש לפיתוח וייצור טילים ארוכי טווח באזור בניאס
29/6/2017אתר אופוזיציה סורי: בשאר אל-אסד ביקר במתקן חדש לפיתוח וייצור טילים ארוכי טווח באזור בניאס

 

ב-28.6.17 דיווח אתר האופוזיציה הסורי www.zamanalwsl.net, כי בימים האחרונים ביקר נשיא סוריה בשאר אל-אסד במתקן חדש ליצור טילים ארוכי טווח שנבנה בוואדי ג'הנם באזור חמאה, הנמצא בפיקוח ישיר של איראן ונפגש שם עם מומחים איראנים וסורים. לפי הדיווח, בניית המתקן החלה לפני כשנה והוא צפוי להיפתח בסוף השנה הנוכחית. לדיווח גם צורף תצלום אוויר של המקום.

 

ראוי לציין כי מאחר ומדובר באתר אופוציזיה למשטר הסורי, מהיימנות הדיווח אינה ברורה.

להלן תרגום הדיווח[1]:

 

 

"מקורות מהימנים הבקיאים בפעילות שמבצע המשטר במסגרת 'המחקרים המדעיים' חשפו כי ביקורו הגלוי והמתועד של בשאר אל-אסד בכמה מבתי תומכיו באזור הכפרי של חמאה[2], היה רק כיסוי לביקור חשאי באחד האתרים הצבאיים הרגישים ביותר של המשטר ובעלת בריתו איראן. לדברי המקורות אסד ביקר במרכז חדש וסודי למחקרים מדעיים, שבנייתו החלה לפני כשנה באזור מבוצר, מזרחית לעיר בניאס, [הממוקם] בוואדי קשה למעבר בשם 'ואדי ג'הנם' הוואדי העמוק נמצא באזור הכפרי של טרטוס ליד כמה כפרים, השייכים מנהלתית לאזור בניאס – אל-ענאזה, נחל, אל-עליקה ואל-ר'נצלה.

 

מפת האזור[3]

 

המקורות שלחו לדואר שלנו תצלומי אוויר המציגים את מקום המרכז ולפיהם הוא כולל כמה מבנים, בציינם כי המרכז נמצא תחת פיקוח איראני ישיר.

 

מדובר במתקן לפיתוח ויצור טילים ארוכי טווח ולהערכת המקורות, הוא ייפתח רשמית בסוף השנה הנוכחית. לדבריהם, במהלך ביקורו באתר, קיים אסד פגישה נרחבת עם כמה 'מומחים איראנים וסוריים' שנמשכה כשעתיים...

 

לדברי המקורות, מרכז ואדי ג'הנם אינו רק מרכז סודי חדש לפיתוח וליצור [אמצעי] לחימה אלא הוא [נבנה] במסגרת [מדיניות המשטר] לרכז את המתקנים החיוניים והאסטרטגיים באזורים הנאמנים [לו] מבחינה עדתית [קרי האזורים העלווים[."

 [1] www.zamanalwsl.net, 28.6.2017

[2] ב-25-26.6.17 ערך בשאר אל-אסד ביקור בחמאה, במהלכו התפלל את תפילת עיד אל-פטר במסגד בעיר וכן ביקר משפחות פצועים מצבא סוריה באזור. הביקור תועד בהרחבה בסוכנות הידיעות הרשמית של המשטר סאנא. ראו סו"י סאנא (סוריה), 25.6.2017; 27.6.2017

תגיות