המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
כותב יזידי לועג לג'יהאדיסטים: אדרבא, הקימו מדינה אסלאמיסטית ונראה איך תשרדו בה
2/6/2017

כותב יזידי לועג לג'יהאדיסטים: אדרבא, הקימו מדינה אסלאמיסטית ונראה איך תשרדו בה

 

הכותב היזידי ח'דר ח'לאת בחזאני פרסם ב-8.5.2017 מאמר בעיתון אל-אח'באר העיראקי, בו הוא לועג לחסידי דאעש המייחלים להקמתה של מדינה אסלאמית כמו זו שהייתה בתקופת הנביא מוחמד, ומציע להם להתנסות בהקמת מדינה כזו, בתנאים כפי שהיו לפני 1400 שנה, ולבחון כמה זמן הם יוכלו לשרוד בה, בטרם תיחשף צביעותם.


 ח'לאת בחזאני[1]


 

להלן קטעים מתורגמים מן המאמר.[2]

 

"בתור אזרח יזידי שמשפחתו והחֶברה שלו היו קורבן של אסון נוראי מצד 'הג'יהאדיסטים' האסלאמיסטים, ובפרט מצד אנשי דאעש, אני תומך בכל מאודי במתן אפשרות לג'יהאדיסטים להקים מדינה אסלאמית משלהם במקום כלשהו.

 

'מדינת הח'ליפות האסלאמית בעיראק ואל-שאם' משכה אליה עשרות אלפי ג'יהאדיסטים אסלאמיסטים מכל רחבי העולם, ובכלל זה מאות שנולדו והתחנכו באירופה, והיו לה מאות אלפי תומכים ברשתות החברתיות, בטוויטר ובפייסבוק. כמה מהעוקבים ומהמומחים טוענים כי ייתכן שמספר תומכי מדינת הח'ליפות האסלאמית עולה על 5 מיליון איש. מספר זה [של תומכים בדאעש] הוא לאור ההתייחסות אליהם כאל טרוריסטים ומבוקשים ברוב שדות התעופה בעולם, ואני סבור שלו היו מגלים סובלנות כלפי [דאעש], היה מספר [תומכיו] גדול פי כמה וכמה.

חלום 'הח'ליפות האסלאמית' מסעיר את דמיונם של מיליוני תומכיה שכעת מקבלים שיעורים בהיסטוריה הערבית והאסלאמית במדינות הערביות והאסלאמיות, ורובם סבורים ש'מדינה' זו הייתה 'המדינה האסלאמית האידיאלית', מקום של צדק, שלווה ויציבות שבו מפזרים גרגרים בהרים כדי שהציפורים לא ירעבו ועוד חלומות ורודים כאלה. זאת, לצד מונחים אהובים עליהם כמו 'יישום השריעה', 'לרומם את דבר אללה' ועוד מושגים שמאחוריהם מסתתרים דברים רבים.

 

מדוע אפוא נלחם העולם 'הכופר' והצבוע נגד הג'יהאדיסטים הללו ומונע מהם להגשים את חלומותיהם הוורודים?

 

נראה שהמלחמות, שליחת נושאות המטוסים, שיגור הלוויינים, שליחת צבאות, והוצאת מיליארדי הדולרים - [כל אלו] לא מצליחים כדי לקבור את חלום הח'ליפות האסלאמית בעודו בחיים, למרות העוצמה הצבאית וכוח האש העצום שממנו נהנים 'הכופרים והמורתדין' [מי שחזרו בהם מהאסלאם].  אם כן, הבה נסיר את הלוט מעל [פניהם של] הצבועים, ונתיר להקים מדינה ג'יהאדיסטית אסלאמית במקום כלשהו בעולם. מוטב שזה יהיה במדבר, משום שהתפאורה ההיסטורית מחייבת שיהיה מדבר. לא יהיה זה נבון להקים ח'ליפות אסלאמית בקוטב הצפוני, ביער האמזונס, בג'ונגלים של אפריקה או באי מוקף מים שבתוכו נהרות של מים מתוקים בשפע.

 

אני מציע לבחור מקום כלשהו במדבר שמפריד בין עיראק, ירדן וסעודיה. גבולות המדינה הזו יוקפו בגדר שעלותה חסרת ערך בהשוואה למיליארדי הדולרים המוקצים למלחמה בג'יהאדיסטים. המדינה תצויד בעשרות אלפי ראשי צאן, בעיקר גמלים, סוסים, עזים וכבשים ואפילו פרות, פרדות וחמורים, וכן בכלבים, צבאים, בזי ציד וחיות אחרות שמצויות בסביבה [הטבעית] של חצי האי הערבי.

 

אחד הדברים החשובים וכהשלמה לתמונה הג'יהאדיסטית הרומנטית שכל ג'יהאדיסט משתעשע בה בדמיונו, הוא שהם יחיו כפי שחיו אבותיהם לפני כ- 14 מאות, כלומר שאין לספק להם חשמל, לא מערכות של מי שתייה, לא אינטרנט, לא מכוניות ולא חיסונים נגד מחלות ידועות כמו אבעבועות, שחפת, חצבת וכן הלאה. תחת זאת, יש להניח להם להשתמש בעשבים כתרופות, שכן יש בקרבם מאות שמקדמים את [רעיון] הסחר [בתרופות הללו] כעת, וכן דרכי ריפוי אחרות שהם טוענים למומחיות בהן וליעילותן.

 

כמו כן, יש למנוע מהם את מפעלי הטווייה והטקסטיל המודרניים, את הציוד ליציקת מתכות ואת יתר המכונות החקלאיות והתעשייתיות שהומצאו על ידי 'הכופרים הצבועים' שלא יראים את אללה.

 

לסיכום, יש להקים 'מדינה ג'יהאדיסטית' במדבר חצי האי הערבי ולשלול ממנה כל המצאה אנושית מודרנית מאז המהפכה התעשייתית ועד היום. בואו נראה איך יחיו הג'יהאדיסטים הללו, איך הם יתענגו על משאבי המדבר שלהם ועל חלומותיהם שיישחקו על ידי החול הבוער והלוהט, ואיך הם יתמודדו עם הספרים שחיברו עשרות מהשיח'ים שלהם לפני כמה מאות שנים על התקופה שאחרי הלידה, הווסת ובנושאים ['חשובים'] אחרים.

 

חשוב מכך, איך יתאפשר לג'יהאדיסטים במדינתם 'להעביר' את הידע שלהם לילדיהם ולכתוב אותו על עורות של בעלי חיים או על 'נייר' שלא יוכלו לייצר גם אם הם יישארו עוד מיליון שנה במדבר שלהם.

 

השאלה החשובה ביותר היא כמה זמן יוכלו הג'יהאדיסטים האלה לחיות במדינה המדומה ללא הציוד המודרני בדמות מכוניות, חשמל, אינטרנט, בדים, מזון ונעליים המיוצר על ידי 'הכופרים'? סבורני שרוב הג'יהאדיסטים הללו ייתקלו במציאות מרה ביותר ויגלו אמת בלתי מעורערת, לפיה לא ניתן לחיות בעידן שיש בו את כל האמצעים לנוחיות ויצירתיות בשפע, ולערוג לעידן שבו [השגת] חופן של חיטה לאדם נכרכה בצער...

 

אז [כאשר תוקם ח'ליפות אסלאמית כזאת]  נראה  מי הוא הצבוע הגדול יותר, האם זהו העולם המערבי הכופר, כותבי ההיסטוריה שעדיין שמים ללעג מיליוני אנשים, מקבריהם המכוסים בחול לוהט, או שמא הצבועים הם מי שרוצים לבצע ג'יהאד באמצעות ציוד [צבאי] שייצרו 'הכופרים'.

 

 [1]  אל-צבאח אל-ג'דיד (עיראק), 16.5.17.

[2]  אל-אח'באר (עיראק), 8.5.17.

תגיות