המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בכיר איראני: אם ארה"ב תרצה לנסות מזלה נגדנו, נוכל לארגן 9 מיליון לוחמים בכמה ימים
2/10/2016

 

בכיר איראני: "אם אמריקה תרצה לנסות את מזלה נגדנו, אנו מסוגלים לארגן 9 מיליון לוחמים בזירת [הלחימה] בפחות מעשרה ימים... מחסנינו מלאים בטילים ... שיכולים לפגוע בתל אביב"

 

שר משה"מ בתקופת מלחמת איראן-עיראק (1980-1988), מוחסן רפיקדוסת, העומד בראש קרן נור,[1] דיבר בפני חוג פוליטי בטהראן ב-25.9.2016, על סוד הניצחון של המהפכה האסלאמית שהוא, לדבריו, הציות המוחלט למנהיג המהפכה. רפיקדוסת טען כי זרוע היבשה של משה"מ טובה פי חמישה מצבא ארה"ב והמשטר האיראני יכול לפרוס נגדה תשעה מיליון חיילים בזירה בפחות מעשרה ימים.

 

רפיקדוסת ציין כי הטילים במחסנים בטהראן ובאזורי צפון-מערב איראן יכולים לפגוע בתל-אביב וייחל לירי טיל מישראל כדי שיתאפשר לאיראן ל"שטח את תל אביב". לדבריו, איתאללה ח'ומיני ייסד את ארגון חזבאללה בלבנון כדי לקדם אסלאמיזציה של מדינות אחרות והתגאה כי כיום, תחת ח'אמנאי, הפך חזבאללה ל"כוח עליון באזור."

להלן דברי רפיקדוסת:

 

"זרוע היבשה של משה"מ טובה אולי פי חמישה מחיל היבשה של אמריקה"

"גורם ניצחוננו במלחמת [איראן – עיראק] הוא [אותו] גורם ניצחוננו במהפכה. האמאם [ח'ומיני] היה בצרפת והוציא [שם] צו [לביצוע] תהלוכה, והעם היה יוצא לתהלוכות אפילו בכפרים רחוקים ונידחים.

 

בשמונה שנות המלחמה הכפויה, לא רק ששום טפח מאדמת איראן לא עבר לרשות האויב, אלא שגם השגנו כוח הרתעה. אני מאמין שכל עוד המהפכה האסלאמית תהיה נגד המחנות המערבי והמזרחי, נהיה תחת סנקציות צבאיות. אל לנו לחשוב אף פעם שהעולם יגיש לנו סיוע צבאי. הודות למלחמה ולשהידים שלה, יש היום לאיראן כוח הרתעה. לאחר זמן מה, האמאם [ח'ומיני] החליף את הקריאה 'מלחמה, מלחמה, עד לניצחון' בקריאה 'מלחמה, מלחמה, עד להסרת הפתנה'. באותה תקופה, הבנו קריאה זו כ'עלינו להיות חזקים כל כך שמחשבת תקיפה צבאית באיראן תצא מראש האויב.'

 

היום, לאיראן יש כוח הרתעה. בשנים האחרונות האויבים דיברו על אופציית [התקיפה הצבאית] הנמצאת על השולחן, אך זה היה שקר. חיל האוויר וחיל הים הם טובים אך זרוע היבשה היא המסיימת את המלחמה. זרוע היבשה של משה"מ טובה אולי פי חמישה מ[מקבילתה ב]צבא אמריקה.

 

למרות כל התעמולה התקשורתית והתרבותית שהאויב מפעיל נגדנו, אם אמריקה תרצה לנסות את מזלה נגדנו, אנו לגמרי מסוגלים לארגן 9 מיליון לוחמים ... בזירת [הלחימה] בפחות מעשרה ימים.

 

"הלוואי שפגז אחד [מת"א] יפגע במקום כלשהו [באיראן] אזי נשטח את תל אביב לקרקע"

יש לנו מחסנים מלאים [בטילים] בטהראן, זנג'אן [צפ' מע' איראן] ואושנויה [Oshnavieh במחוז אזרביג'אן המערבית בצפ' מע' איראן] אשר יכולים לפגוע בתל אביב. הלוואי שפגז אחד [מת"א] יפגע במקום כלשהו במדינה הזו [באיראן] אזי נשטח את תל אביב לקרקע.

 

"בתקופת ח'אמנאי [חזבאללה] הפך לכוח עליון באזור"

בהמשך לתכנית המשנה שלו אמאם [ח'ומיני] יצר את חזבאללה בלבנון. [מטרת] התכנית הייתה אסלאמיזציה של מדינות אחרות. היום, בתקופת המנהיג [ח'אמנאי] [חזבאללה] הפך לכוח עליון באזור.

 

למרות כל [המזימות] הנפשעות, כוחות הביטחון באיראן הולכים ומתעצמים מדי יום. חלק מהאמירות המופרחות לאוויר [מתייחס לדברי האשמי רפסנג'אני שקרא להשקיע בכלכלה ופחות בצבא בדומה ליפן ולגרמניה] נאמרות מתוך חוסר מודעות ומי שמצהיר כך הוא חסר בינה.

 

סוד הניצחון מצוי בציות מושכל ומוחלט למנהיג [ח'אמנאי]. בתקופת האמאם [ח'ומיני] צייתנו לו והיום אנו מצייתים למנהיג [ח'אמנאי]".[2] [1] רפיקדוסת עומד בראש קרן נור  מאז 1999. דווח כי בבעלות הקרן מבני דירות, והיא עוסקת ביבוא תרופות וחמרי בניה.

[2] ח'בר אונליין, איראן, 25.9.2016