המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מפקד מיליציית הבסיג' של איראן גנרל נקדי מבקר בקוניטרה, סוריה
27/7/2016


מפקד מיליציית הבסיג' של איראן גנרל נקדי מבקר בקוניטרה, סוריה

 

בכירים איראניים הסבירו לאחרונה כי הימצאותם של כוחות איראניים באדמת סוריה ולבנון, היא חלק מהחזיתות שמנהלת איראן נגד ישראל. סו"י פארס חשפה כי מפקד הבסיג' נקדי צולם לאחרונה בקוניטרה, בסמוך לגבול ישראל.

בנוסף, היומון כיהאן, אף ניסה לגייס את אירופה לרציונל האנטי-ישראלי של המשטר, כשקרא במאמר המערכת שלו מה-28.7 להשמיד את ישראל כדי להציל את אירופה. בדונו בסכנת דאעש באירופה, הסביר כיהאן, כי כל עוד ישראל קיימת, קבוצות טרור הדומות לדאעש יצוצו מחדש, יגיעו לאירופה ויזרעו בה טרורלהלן כמה מהתבטאויות בכירים איראניים באשר לנוכחות כוחות איראניים בסוריה:

 

מפקד הבסיג' נקדי צולם בקוניטרה, סוריה

סו"י האיראנית פארס המקורבת למשה"מ דיווחה ב- 27.7.2016,  כי מפקד מיליציית הבסיג' של איראן, גנרל מוחמד רזא נקדי, ביקר "לאחרונה" בקוניטרה, סוריה, "במסגרת ביקורו בדר' מז' סוריה וברמת הגולן הכבושה."

סו"י פארס ליוותה את הידיעה על ביקור נקדי בקוניטרה באזכור הבא: בינואר 2015, "הגנרל האיראני אללהדאדי, בכיר חזבאללה ג'יהאד מור'ניה [בנו של עמאד מור'ניה] וקבוצת לוחמי חזבאללה נהרגו במתקפה אווירית של המשטר הציוני."


 

 

בכיר איראני: הפלסטינים הם החזית הקדמית ולבנון וסוריה הן החזית השנייה והשלישית

ב-26.7.2016 אמר חבר המועצה לקביעת האינטרס, עלי אכבר נאטק נורי, המקורב למנהיג העליון ח'אמנאי, כי הפלסטינים הם החזית הקדמית של איראן ולבנון וסוריה הן החזית השנייה והשלישית:

 

"לו שתקנו וסוריה הייתה נכבשת, בכך היה נסלל נתיב ההגעה לגבולות איראן. אנו אומרים שהפלסטינים הם החזית הקדמית שלנו ואם נתמוך [בהם], ישראל תישאר במקומה [ולא תתפשט לעברנו]. לבנון וסוריה הן החזית השנייה והשלישית של איראן. חוכמת המנהיג [ח'אמנאי] ותבונתו גרמו לכך שנעמוד איתן באומץ".[1]

 

יועץ מפקד משה"מ: בסוריה אנו נלחמים נגד כל העולם

הגנרל ח'וסרו ערוג', היועץ העליון של מפקד משה"מ ג'עפרי, אמר ב-9.7.2016 בריאיון לסו"י מהר, כי "זה עיוות כשאומרים שבסוריה אנו נלחמים נגד קבוצה אחת, כי [למעשה] אנו נלחמים נגד כל העולם... יש מי שבאיראן מנסה להטיל ספק בצורך בייעוץ הצבאי שלנו בסוריה. מטרתם היחידה היא להגיד משהו שונה כדי להתבלט, חוץ מזה אין סיבה אחרת ... סוריה קשורה לכל העולם ולכן לאויבים יש מזימה נצחית ביחס למשבר הסורי. משום כך, הלוחמים הישראלים והנוצרים [מסבירים] את הלחימה שלהם כאידאולוגית."[2]

 

גנרל ח'וסרו ערוג'[3]


 [1] עצר-י איראן (איראן), 26.7.2016  

[2] מהר (איראן), 9.7.2016

[3]  מהר איראן 9.7.2016