המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מאמר באתר החמאס יום לפני הפיגוע בת"א: רמדאן הוא חודש הג'יהאד, פסגת האסלאם
10/6/2016

מאמר שהתפרסם באתר החמאס ביום שקדם לפיגוע בתל אביב:

רמדאן הוא חודש הג'יהאד, פסגת האסלאם

 

ב-7.6.2016, יום לפני הפיגוע  בתל אביב בו נהרגו 4 ישראלים ו-7 נפצעו, פרסם אתר הזרוע הצבאית של חמאס, עז אל-דין אל-קסאם, מאמר המעודד ג'יהאד והקרבת הנפש במהלך חודש הרמדאן.

 

במאמר שכותרתו "רמדאן, חודש הג'יהאד, הלחימה והניצחון על האויבים", נכתב כי הרמדאן הוא חודש הג'יהאד, והחודש בו הושגו הניצחונות הגדולים ביותר של המוסלמים עוד מימי הנביא מוחמד וכי אללה ציווה על הג'יהאד, שהוא פסגת האסלאם, והמריץ את המוסלמים לבצעו. עוד נטען כי זניחת הג'יהאד הפכה את המוסלמים לנחותים ולכן כדי לחזור לימי זוהרם עליהם לאמץ את הג'יהאד שעברם היה רווי בו.

 

להלן תרגום עיקרי מן המאמר[1]:

 

"רמדאן [הוא] חודש הג'יהאד, הלחימה  והצום. לכן, לאחר שלוחם הג'יהאד שוקד על לימודי האסלאם במהלך היום, הוא יוצא בלילה להגנת מולדתו, פלסטין. זהו חודש שבו הושגו ניצחונות אסלאמיים מיוחדים במינם. כיום האומה [האסלאמית] שותתת דם במדינות רבות, ולאיש לא אכפת מהפצע העמוק של פלסטין ומהמצור העושק על רצועת עזה.

 

לפני כשנה רשמה ההתנגדות הפלסטינית, ובראשה גדודי אל-קסאם, את קרבות הגבורה וההקרבה המרשימים ביותר. לוחמי הג'יהאד של אל-קסאם הנחיתו על האויב מכת מוות באזורים המזרחיים של רצועת עזה, בעודם צמים במסגרת מערכת  'המוץ הנאכל' [הכוונה למלחמת עזה ביולי 2015, המכונה על ידי ישראל מבצע צוק איתן], ואללה סייע בידיהם להשיג ניצחונות רבים עד כי הם [ניפצו] את המיתוס בדבר הצבא [הישראלי] הבלתי מנוצח וגרשו אותו מהרצועה כשהוא מובס.

 

הג'יהאד למען אללה הוא גולת הכותרת של האסלאם. באמצעותו מושג כבוד בעולם הזה ובעולם הבא. זהו אחד המעשים הטובים והנשגבים ביותר. המוסלמים הפכו לנחותים רק כאשר זנחו את הג'יהאד, והשליכו את יהבם על העולם הזה [ולא על העולם הבא], או אז האויבים התנפלו עליהם...

 

אזכור הג'יהאד בחודש המבורך הזה הוא אזכור של עבר מזהיר שאנו חייבים ללכת בדרכו כדי להיחלץ ממשבר שנמשך כבר זמן רב עד כי הפכנו להיות בפיגור אחרי כל האומות. למרות מספרנו הרב הפכנו לחסרי ערך כמו קצף וגבבה על פני המים. אללה הסיר מלבבות אויבינו את היראה [מפנינו] וזרע בלבבותינו חולשה [אשר מתבטאת] באהבת העולם הזה ושנאת המוות.

 

לפיכך, אזכור העבר צריך להוביל [אותנו] להפיק לקח ותועלת ממנו כדי ליצור את ההווה שלנו ולשרטט מתווה מזהיר לעתיד שלנו. שכן, אללה האדיר והנשגב ציווה על הג'יהאד, המריץ לבצעו ורצה בו עד כדי כך שכינה את מי שמקריב את נפשו למענו כמי שמוכר את נפשו לאללה, וכמה נעימה מכירה זו[2]..."

 

עוד נכתב: "חודש רמדאן המבורך הוא חודש הג'יהאד ובו התחוללו שני הקרבות החשובים ביותר בחייו של הנביא [מוחמד]. הקרב הראשון הוא קרב בדר הגדול [בשנת 624] שהיה הוכחה אלוהית שבאמצעותה הבדיל אללה בין האמת לשקר, ואשר בעקבותיו היו למוסלמים כבוד וכושר עמידה. הקרב השני - כיבוש מכה שבזכותו הוסר הניכור הראשון לאסלאם, נפלו דגלי הפגאניות בעיר  הקדושה [הכוונה למכה] והאסלאם הפך לחזק ברחבי חצי האי ערב.

 

אולם [למרות] חיי ההשפלה בהם נתונים [האנשים] בעולמנו הערבי לאחר שזנחו את הג'יהאד נותרה תקווה [כפי שנאמר בחדית' המיוחס לנביא מוחמד]: "קבוצה מקרב האומה שלי עודנה נלחמת ועומדת על האמת עד ליום הדין".

 

כמו כן, רמדאן הוא תחנה לצורך חינוך, התכוננות ראויה והכשרת הנפש כדי להיכנס למערבולת הג'יהאד. שכן, לוחמי הג'יהאד מצטיינים בחודש הזה והופכים אותו לבית ספר ולתחנה כדי למלא את סדקי חולשתם ולחזק את האמצעים שבידיהם כדי להיות כמה שיותר קרובים לאללה ולהיענות לקריאות הג'יהאד".
[2] יש כאן התייחסות לנאמר בקוראן בסורה 9 [אל-תובה] פסוק 111, שם נכתב: "אלוהים קנה מן המאמינים את נפשם ואת רכושם ובתמורה יזכו בגן עדן. הם ילחמו למען אלוהים, יהרגו וייהרגו. הוא קיבל עליו לקיים את הבטחתו לאמיתה, בתורה, בברית החדשה ובקוראן. היש נאמן מאלוהים להבטחתו? על כן שמחו בעסקה אשר עשיתם! זוהי הזכייה הכבירה."

תגיות