המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
כותב פלסטיני: ישראל ולא דאעש מאחורי פיגועי פריז ובריסל
28/3/2016


כותב פלסטיני: ישראל ולא דאעש מאחורי פיגועי פריז ובריסל; ביצעה אותם כנקמה על עוינותה של אירופה כלפיה

 

מופק מטר, בעל טור ביומון הרש"פ "אל-חיאת אל-ג'דידה", טען במאמר שפרסם, כי לדאעש אין כוח ויכולת לבצע פיגועים רבי עצמה כמו אלה שהיו לאחרונה בפריז ובבריסל וכי ישראל, שחדרה אל תוך שורות הארגון, היא זו שעומדת מאחורי הפיגועים, כאשר דאעש משמש לה ככיסוי. לדבריו, ישראל פעלה כך כדי לנקום באירופה על הצעדים שזו נקטה לאחרונה נגדה, בהם היוזמה הצרפתית לכינוס ועידה בינלאומית לפתרון הסכסוך הישראלי פלסטיני שאם תיכשל, תכיר צרפת במדינה פלסטינית, וכן החלטת האיחוד האירופי לסמן את מוצרי ההתנחלויות הישראליות שפגעה בכלכלה הישראלית.

 

מופק מטר


 

להלן תרגום קטעים מן המאמר:[1]

 

"טענתו של נשיא צרפת הולנד[2] כי הטרור היכה [אמנם] בבלגיה אלא שהוא פגע בלב אירופה, נכונים במאת האחוזים,  אך יבוא יום בעוד רבע מאה בו יאמר נשיא צרפת מי הוא זה שפגע [באמת] בלבה של אירופה באמצעות הנשק וכלי השרת של דאעש. כאשר בוחנים את המצב ואת השתלשלות האירועים מלפני ולפנים מבינים אל נכון כי אין שום מקום למקריות ושפיגועי הטרור בבירת האיחוד האירופי אינם רק תגובה על מעצרו של המוח המתכנן של פשעי הטרור בפריז צלאח עבד אל-סלאם, אלא הם הרגע המתאים ביותר של הגורם האמיתי ששם לו למטרה את לב אירופה כשהוא מסתתר מאחורי הסיסמה של דאעש.

 

אינני רוצה להטיל האשמות, אך כיצד זה התרחשו הפשעים ומעשה הטבח של דאעש בצרפת ובבריסל בעת ובעונה אחת עם הניסיון הראשון של האיחוד האירופי להשתחרר מהסחטנות הישראלית ומתסביך [האשם שלו בגין] רדיפת יהודי אירופה ועם תמיכתם לראשונה של פרלמנטים אירופאים בזכותם של הפלסטינים [למדינה]. האם לא הייתה זו צרפת שהגתה את רעיון הוועידה הבינלאומית שתוביל לסיום הסכסוך והכיבוש הישראלי בשטחים הפלסטינים? [צרפת] היא זו גם שאיימה להכיר במדינת פלסטין אם ישראל לא תפנה לכיוון של שלום עם הפלסטינים שיבטיח את זכויותיהם כפי שאושרו על ידי החלטות האו"ם. האין זה האיחוד האירופי - שהמטה הראשי שלו נמצא בבריסל - שקיבל את ההחלטה לסמן את המוצרים של ההתנחלויות הישראליות, שהשפיעה באופן שלילי על הכלכלה הישראלית? 

 

האם שמעתם על החרם על ישראל באירופה, על הפעילות האפקטיבית המרשימה של פעיליו ועל מידת החשש הישראלי מפני התגברות הקצב שלו? מדוע אפוא שלא נרשה לעצמנו לראות ברקע הזה כסיבות [שהניעו את] מי שניזוקים מידי אירופה החדשה [קרי ישראל] לפגוע בלבה, למרות שמי שביצע [את הפיגועים]בפועל הוא פושע ברברי דאעשי טרוריסטי נטול כל אנושיות? שהרי הלקח שנלמד מן הפשע אינו נעוץ בפרטיו, בכליו ובהתגלמותו [החיצונית] בלבד, אלא במניעיו, בנסיבות שאפשרו אותו והמריצו אותו, ובדבר החשוב ביותר שהוא [זהות] הפושע האמיתי הסמוי. על אחת כמה וכמה כאשר אנו מדברים על מניעיהם של מי שביצעו פשע היסטורי נגד עם שלם  ואשר אינם נרתעים משימוש באמצעים ובכלים של הטרור על שלל שמותיו וסיסמאותיו כדי לפגוע בשלושה ציפורים בפיגוע טרור אחד: הציפור הפלסטינית, הציפור הערבית והציפור האירופית.

 

בל נשכח כי [דווקא] המידור המאפיין את פעילותם של ארגוני הטרור העולמי, הוא שמקל על מנגנוני ביטחון לחדור אליהם ולהפעיל אנשים בתוך ארגונים אלה למטרותיהם. אין לדאעש את כל היכולות הללו [כפי שהופגנו בפיגועי פריז ובריסל] כדי להכות מתי ואיך שהוא רוצה, אלא שיש מי שחדר או חדרו ללב לבו של דאעש בהיותו האמצעי העכשווי שלהם כדי לנקום באירופה ולעקור את לבה."    [1] אל-חיאת אל-ג'דידה (רש"פ), 24.3.2016

[2] מתייחס ככל הנראה לדברים שאמר נשיא צרפת הולנד במסע"ת שקיים ב- 22.3.2016  שעות אחדות לאחר פיגועי בריסל  http://www.programme-tv.net/news/tv/82270-attentats-de-bruxelles-la-reaction-de-francois-hollande-video/