המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס באגרת תנחומים למשפחת המחבלת שביצעה פיגוע דריסה
10/3/2016

 

 

יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס באגרת תנחומים למשפחת המחבלת שביצעה פיגוע דריסה

 

יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, שיגר אגרת תנחומים על מותה של המחבלת הפלסטינית אמאני אל-סבאתין, מהכפר חוסאן, שנהרגה בצומת גוש עציון ב-4 במרס 2016 לאחר שניסתה לדרוס חיילים ישראליים ופצעה אחד מהם.

באגרת, שנשלחה מסיבות לא ברורות על נייר רשמי מטעם שגרירות פלסטין בירדן ואשר תצלום שלה פורסם בחשבון הטוויטר של נציבות הגיוס והארגון בפת"ח @fateha1965, נכתב כי אל-סבאתין היא "שהידה שבנשמתה הטהורה הרוותה את אדמת פלסטין".

 

להלן תרגום אגרת התנחומים:[1]

 

"שגרירות מדינת פלסטין

הממלכה הירדנית ההאשמית משרד השגריר

6.3.2016

בשם אללה הרחמן והאהוב

'אל תחשבו את אלה שנהרגו למען אללה מתים. הם חיים ומתפרנסים אצל ריבונם'.[2]

תושבי חוסאן הנכבדים

משפחת אל-סבאתין הנכבדה

בצער רב וביגון עמוק קיבלנו את הידיעה על מותה של השהידה אמאני חוסני ג'ואד אל-סבאתין.

אנו מחשיבים אותה כמי שנמצאת אצל אללה יתרומם ויתעלה כשהידה שבנשמתה הטהורה הרוותה את אדמת פלסטין.

אני משתתף בצערכם העמוק וביגונכם ומביע תנחומים כנים ביותר כלפיכם וכלפי משפחתכם הנכבדה וכן כלפי תושבי חוסאן ומשפחת אל-סבאתין היקרה. אני מבקש מאללה הנשגב והכל יכול להשכין על השהידה את רחמיו הרבים ושתהיה מנוחתה עדן. אללה ימלא את לבכם סבלנות וניחומים.

 

מחמוד עבאס

נשיא מדינת פלסטין"

 

מכתב התנחומים של היו"ר עבאס


 

עיתונות חמאס: האישה הפלסטינית היא גבר בזמן שבו נדיר למצוא גברים [אמיתיים]

גם עיתונות חמאס דיווחה על מותה של אל-סבאתין בפעולת דריסה, ועל לווייתה.[3] בעמוד הפייסבוק של אתר חמאס Palinfo, פורסמה כרזה עם פניה של אל-סבאתין על רקע מסגד אל-אקצא, וירושלים ופרטים אודות מותה בפעולת דריסה נגד חיילי צה"ל.[4] בכרזה נכתב: "השהידה אמאני אל-סבאתין, בת 35, אשר נהרגה מקליעי הכיבוש בקרבת ההתנחלות 'גוש עציון' בבית לחם, לאחר שביצעה פעולת דריסה נגד חיילי הכיבוש, בבוקר יום שישי, ה-4 במרץ 2016".


כרזה לכבוד אל-סבאתין


 

כתבה שפורסמה באתר חמאס www.palinfo.com אודות אל-סבאתין הדגישה  את "פעולת הדריסה הנועזת" שביצעה, והסבירה כי "האישה הפלסטינית מתמידה במעשי ההתנגדות, ובהשתתפות[ה] באינתיפאדות של העם הפלסטיני נגד הכיבוש. היא הראשונה שמחנכת את הגברים והיא היוצרת אותם. יתרה מכך, היא גבר בזמן שבו נדיר למצוא גברים [אמיתיים]."[5]