המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
לרגל יום המהפכה 2016, בכירי משה"מ תוקפים את ארה"ב
23/2/2016

 

לרגל יום המהפכה 2016, בכירי משה"מ תוקפים את ארה"ב

 

לרגל יום המהפכה האסלאמית ה-37 שצוין באיראן ב-11.2.16, יצאו כמה מבכירי משה"מ, מן הזרם האידיאולוגי, בהתקפה על ארה"ב – "השטן הגדול" וסמל "היהירות העולמית" בטרמינולוגיה של המהפכה האסלאמית. הם טענו לחולשתה והתפארו בעוצמתה האידיאולוגית, הצבאית והגיאופוליטית של איראן במרחב ובמיוחד הצלחותיה המוכחות בהנהגת "ציר ההתנגדות".

 

כמו כן, הם העלו על נס את ערכי המהפכה הדוגלים בעוינות כלפי ארה"ב, האויב מס' 1 של איראן, בעוצמת השהידים ובג'יהאד כגורמי עצמה של איראן, שיש לעודדם ולטפחם באיראן ובמרחב. לדבריהם, המהפכה האסלאמית אינה מוגבלת לתחומי איראן, אלא היא מתפשטת לכלל עולם האסלאם ועתידה אף לסחוף את העולם כולו מאחר שהמסר שלה הוא אוניברסלי.

 

יחד עם זאת, הדוברים הזהירו מפני כוונותיה של ארה"ב לחדור לאיראן בדרכי נועם, בין אם באמצעות הבחירות הקרובות או בהחדרת סוכנים מקומיים, כדי למוטט את משטר המהפכה מבפנים.

 

להלן עיקרי ההתבטאויות של בכירי משה"מ:

 

יועץ לח'אמנאי, צפוי: איראן הפכה להיות המדינה החזקה ביותר במערב אסיה

לרגל יום המהפכה האסלאמית באיראן ב-11.2.2016, אמר יועץ המנהיג, הגנרל יחיא צפוי: "אמריקה היא האויב מספר אחת של האומה האיראנית. ידי אמריקה מגואלות בדם השהידים של האומות האיראנית, העיראקית, הסורית והפלסטינית. יש המנסים להציג את האויב כידיד ואינם יודעים לגבי הרמאיות ומזימות היהירות [כינוי לארה"ב] נגד האומה האיראנית, וכן, תכנית האויבים...

 

גבורת העם בתהלוכות האלה [של יום המהפכה] היא השקעה גדולה ופוטנציאל אסטרטגי להדיפת מזימות חדשות של האויבים כנגד האומה האיראנית היקרה...

 

המהפכה האסלאמית גרמה לקריסת המשטר הדו קוטבי של העוצמה בעולם [בריה"מ וארה"ב]. כעת, מוקדי הכוח בעולם הולכים ומתפצלים ובסיוע האל, במאה הנוכחית, תתגלה עוצמת האסלאם. התרבות הליברלית- דמוקרטית המערבית והכלכלה הקפיטליסטית המערבית אינן מעודדות את הצלת את האנושות מעוני, חוסר צדק וחרחור מלחמה.

 

המהפכה [האסלאמית של איראן] הניפה מסר רווי הצלה מול אומות העולם בכך שהשרתה אווירה רבת תקווה והתלהבות בין האומות. [המסר] חצה את [הגבולות] הגאוגרפיים והורה לאומות האסלאמיות: לפלסטין, לעיראק ולתימן, את דרך העוינות ליהירות, את דרישת צדק ואת הגעה לחירות ועצמאות...

 

הגות המהפכה האסלאמית, הגות [איתאללה רוחאללה] ח'ומיני והמנהיג [העליון ח'אמנאי] ואיתנותכם ... יצרו את ההתנגדות האסלאמית באזור.

 

במשך 50 השנים האחרונות, אמריקה, המשטר הציוני וחלק מהמדינות התלויות באמריקה, כגון משטרי אאל סעוד ותורכיה, שיגרו עשרות אלפי חיילי טרור 'תכפירי' והחלו בכך מלחמת פרוקסי, כדי שהמשטר הציוני יהיה שלו ויתנהל בביטחון, כדי שיהרסו את תשתיות המדינות האסלאמיות וכדי שיהפכו אותן למדינות שרופות ומפגרות. אך אני מבשר לכם ניצחון, [אני מבשר לכם] שהאומות השייכות ל'חזית ההתנגדות', כלומר לסוריה, לבנון, עיראק ותימן, יביסו את אויביהן ובסיוע האל ישברו את הקואליציה האמריקאית – הציונית – הערבית.

 

הטענה שסעודיה רוצה לשגר כוחות לסוריה היא תעמולה מטופשת. לו יכלו לעשות זאת, הם היו נכנסים לתימן.

 

הקואליציה האיראנית – הרוסית – העיראקית – הסורית והחזבאללה בלבנון נמצאת על סף ניצחון. על אמריקה לדעת שאיראן היא הקובעת את גורל האזור לטובת ההתנגדות האסלאמית. איראן הפכה להיות המדינה החזקה ביותר באזור מערב אסיה.

 

יש השואלים מדוע איראן צריכה לסייע לעיראק וסוריה? אם לא נסייע לעיראק וסוריה להשמיד את הטרור ה'תכפירי' הם יגיעו לגבולותינו המזרחיים והמערביים. ההיגיון הפוליטי מצווה שנענה על הביטחון שלנו מעבר לגבולות[נו] ונעמיק את הגנתנו מול איום המשטר הציוני.

 

כיום, חזית עיראק, סוריה ולבנון נחשבת עומק ההגנה האסטרטגית של איראן. האסטרטגיה המדינית-הצבאית של איראן, רוסיה, עיראק וחזבאללה בלבנון מנצחת במלחמת פרוקסי זו.

 

כעת, אויביה הגדולים של המהפכה האסלאמית [של איראן] ארגנו את המזימה החדשה שהשנה, המנהיג [העליון] ח'אמנאי דיבר עליה... בעת שמנגנוני המדיניות והניהול של מדינה מסוימת מצויים תחת השפעת אויבים יהירים [הכוונה לארה"ב ולגרורותיה], כלל ההחלטות במדינה זו יתקבלו לפי רצונות היהירים.

 

אויבינו רוצים להלאות ולייאש את הכוחות המהפכניים והערכיים [של איראן]. הם רוצים שנאמין שיש להיכנע למטרותיהם ונסכים לקפיטליזם אם אנו רוצים שמצבנו הכלכלי והמדיני ישתפר. תכנית האויבים היא ליצור מחלוקת בין העם לבין בכירי המשטר."[1]

 

"ללא מילים"

פורסם בחשבון הפייסבוק של Iran.Military המקורב למשה"מ, לרגל חגיגות יום המהפכה:[2]


 

סגן מפקד משה"מ, גנרל סלאמי: כוחות אמריקה כורעים ברך וסוגדים לאחים במשה"מ

סגן מפקד משה"ח, גנרל חוסין סלאמי, אמר בטקס יום המהפכה ב-11.2.16 בטהראן, כי "כשהמהפכה האסלאמית ניצחה, שתי המעצמות של המזרח [בריה"מ] ושל המערב [ארה"ב] התאחדו יחד כמו שני להבי מספרים כדי לגזור את איראן לגזרים. למהפכה הזו, הם הגיבו באופן מאורגן, הציבו את המערכת הבין לאומית מול איראן וכלל המעצמות והמדינות התאחדו מולה...

 

[אולם] איראן כפתה את רצונה המדיני ובכך נגמרה מלחמת [איראן-עיראק] כששום טפח מאדמת איראן לא נפל בידיהם. אחרי שהם ראו שהאסטרטגיה הצבאית לא נותנת מענה, הם נקטו באסטרטגיות אחרות: סנקציות כלכליות, מדעיות, תעשייתיות, לחץ נפשי, תקיפה תרבותית כבדה ואיום בהפעלת כוח צבאי.

 

אם סנקציה כלכלית כבדה שכזו הייתה מוטלת על כל מעצמה הדומה לארה"ב, היא הייתה קורסת. אך האומה האיראנית עמדה איתן ומנהיג המהפכה [ח'אמנאי] הכין אותה למאבק גדול ואנחנו עמדנו איתן...

 

לאחר המלחמה, החלטנו לשמור על עצמאותנו, להגדיל את כבודנו ולשנות את המשוואות האזוריות לטובתנו. האירוע הגדול הזה [אכן] התרחש.

 

כשמביטים היום על האזור, מבינים שהשפעתה הרחבה של איראן הצליחה לכפות את רצונה על אמריקה ובעלות בריתה באזור... הן לא רוצות שהחשיבה המהפכנית [של איראן] תחדור לעולם, שהרי בכך, יאבדו את נשימתם.

 

לאחר מלחמת שמונה שנים [מלחמת איראן - עיראק], כפינו על ישראל ארבע תבוסות, דבר שהראה את עוצמת אסלאם. ... שם האזור כבר אינו בטוח. אם תסתכלו על התפתחויות בזירת [המלחמה] בסוריה ובעולם, תבינו מי חולש על עוצמת ההתפתחויות האלה... ברוב שולחנות המו"מ בעולם, איראן נחשבת למרכז כוח אחד והשאר נמצאים מולה.

 

בסוריה, כלל המעצמות הגדולות אמרו שעל בשאר [אסד הנשיא] ללכת, אבל איראן אמרה שיש להשאירו. היום אתם רואים שמשטר בשאר [אסד] קיים ואיך מתקדם תהליך זירת [המלחמה] בסוריה.

 

חזיתות ההתנגדות נוצרו בעולם לפי המודל המהפכה האסלאמית: בלבנון יש את חזבאללה, בסוריה יש את הצבא העממי, בעיראק יש את האיחוד העממי החזק ובתימן יש את אנצאראללה. כל זה הוא תוצאת הרחבת השפעתה האסטרטגית של המהפכה האסלאמית ששרטטה בכל נקודה בעולם חזיתות רחבות נגד ארה"ב ובעלות בריתה.

 

הסנקציות לא הצליחו למנוע מאיראן לייצר טילים. אתם רואים שאיראן משגרת לאוויר טילים מדויקים. זה הושג בצל אמונת צעירי איראן שהפכו אותה למעצמה טילית חזקה [בעלת]. טכנולוגיה שאולי נמצאת בצבא רוסיה וארה"ב... בתחום הימי, ראיתם את האופציות שיש לנו מולם על השולחן. לפני שלושה שבועות, ראיתם שכוחות ארה"ב כורעים ברך וסוגדים לאחים במשה"מ.

 

לא חסר לנו דבר כדי להגיע לעצמאות מדינית, כלכלית, וצבאית ובכך נהפוך להיות מעצמה עולמית. בשנים הבאות, איראן תהפוך להיות אחד ממוקדי הכוח הגדולים בעולם. כבר החלה הידרדרות המעצמות. [אמירה] זו אינה [על בסיס] הרגשה, אלא על בסיס המציאות".[3]

 

נציג המנהיג בכוח קודס, עלי שיראזי: כל אתרי אמריקה בעולם יהיו תחת סכנה

נציג ח'אמנאי בכוח קודס, עלי שיראזי, אמר ב-1.2.16: "טיפשותה של אמריקה התגלתה בכמה נושאים מגוונים. אפילו הם חשבו שמחלתו של המנהיג היא סוגיה רצינית ובעניין זה, חלק מהמרגלים מסרו להם מידע שקרי ....

 

על האמריקאים לדעת שכל עוד האומה האיראנית והבסיג'ים חיים באיראן וכל עוד קיימת הרוח הדורשת 'ג'יהאד', הם [האמריקאים] לא יכולים לעשות כלום...

 

אם אמריקה תרצה לעשות מעשה שגוי, כל האתרים השייכים לה בכל אזור בעולם יהיו תחת סכנה. טילי איראן יציתו את צוללותיה. זאת לא סיסמה. יכולתה הצבאית של הרפובליקה האסלאמית [של איראן] גורמת למדינה התוקפת לכרוע ברך מול האומה [האיראנית]...

 

טיפשותה של אמריקה מתבטאת בכך שאחרי 37 שנה, היא טרם הבינה במה תלוי המשטר הזה ושלא ניתן להילחם עם האריה הזה [איראן]."[4]

 

הרמטכ"ל פירוזאבאדי: צוואר "השטן הגדול" סופג מכות חזקות מצד המהפכה האסלאמית

רמטכ"ל הכוחות המזוינים, חסן פירוזאבאדי, אמר בטקס סיום תרגול ימי של חיל הים בצבא איראן ב-31.1.16 כי "אחרי שאמריקה לא השיגה דבר בלחימה צבאית ובמאבק פנים מול פנים, היא החלה לחשוב על שימוש בטקטיקת ה'מכה הפנימית' נגד המהפכה האסלאמית. אך ב-26 בפברואר [יום הבחירות למג'לס ולמועצת המומחים], הם ירגישו מכת פטיש חזקה בגופם הרקוב, מאומה החפצה באסלאם...

 

אפילו אם כל כוחות היהירים בעולם יתאספו וירכיבו כוח מאוחד, לא ניתן יהיה להשוותו ל[כוחה של] המהפכה האסלאמית [של איראן] שהרי הם בחנו את עוצמתנו במגוון שיטות ואתגרים. ברכת דם השהידים וה'ג'יהאד' של חייליו המסורים של האמאם ח'אמנאי היקר, מעניקים את הפוטנציאל הזה לאיראן. 'חזית היהירות' תמיד רצתה להילחם בשיטות שונות בהישג הזה.

 

כ'שטן הגדול', אמריקה לא דמיינה שאיראן תצליח לעמוד נגדה ולהזמינה למאבק. אמריקה האמינה שהיא יכולה להפוך אותנו בקלות לפגיעים, אך עוצמנו הייתה רבה יותר, גדולה ממה שהם דמיינו.

 

לא זו בלבד שלא ניתן להשוות בין עוצמתה של איראן היום לבין עוצמתה בתחילת המהפכה, אלא שגם לא ניתן להשוות בין עוצמתה כיום לבין עוצמתה לפני כמה שנים וזה גרם לאויבים לשנות את האסטרטגיות שלהם.

 

אמריקה היא המקור לכל המהלכים באזור וזו עוצמתנו שגרמה להם להיות פסיביים. אנו עדים לכך שאמריקה נוקטת היום שיטה חדשה כדי להתעמת אתנו, כלומר, היא זזה הצידה [כביכול] ופרימיטיביים ופחדנים מגיעים לזירה כמריונטות שלה. בגלל שאמריקה והמריונטות שלה נוחלים תבוסה, בצעדם הבא הם פועלים בצורה חזקה יותר.

 

למעט 'השטן הגדול' איננו רואים שום מדינה אחרת שיש לה את הנתונים להיחשב כמאיימת [עלינו]. שאר המדינות המדברות על כך, מחקות את אמריקה ללא ספק, וצעדיהן אינם עצמאיים בכלל.

 

אם תרצה איראן לעשות צעד, זה יהיה נגד 'השטן הגדול'. בכירי איראן מזהים בדיוק מי אויבם העיקרי. במשך ההיסטוריה של המהפכה האסלאמית, תמיד נתקלנו בדברים מעין אלה,  אבל צווארו של 'השטן הגדול' סופג היום מכות חזקות והולמות של המהפכה האסלאמית.

 

יכולותינו הימיות התעצמו היום באופן שהאויב מודע רק למקצתן ולא לחלק ניכר וחשוב שלהן. מה שהאויב יודע היום עליהן, הוא מה שרצינו [שהוא ידע]. חלק ניכר מיכולותינו ייחשף בזמן שהם כבר לא יהיו קיימים או שכבר לא תהיה להם הזדמנות להגיב.

 

הם רצו להשמיד את המשטר הלגיטימי והאנטי ציוני של בשאר אסד בסוריה. אבל לאחר חמש שנים, הם לא השיגו את תוצאתם הרצויה וכעת אומרים מפורשות שלא הצליחו להשיג אותה בגלל ש[משטר] המהפכה האסלאמית [באיראן] תומך בממשל בשאר אסד.

 

אני אומר שתמיכתנו אינה מסתכמת רק בסוריה, אלא [תגיע] לכל מקום שמסר המהפכה האסלאמית הגיע [אליו]... במשך שנים רבות, לא החמצנו אפילו יום אחד להרחבת המוכנות, הרחקת האויב והפחדת האויב. כל עוצמתנו נובעת ממסירות ידידים המהפכה הצנועים וברכת דם השהידים".[5]

 

מפקד הבסיג' נקדי: האסלאם חדר כיום ללב אירופה ולארה"ב, בזכות הלחימה בארה"ב

מפקד מליצית הבסיג', מוחמד רזא נקדי, אמר ב-29.1.16: "האסלאם חדר כיום ללב אירופה וארה"ב. גדולה זו והצלחה זו הן תוצאת הלחימה בארה"ב ולא התפשרות אתה... מתחילת המהפכה, פעלה ארה"ב בעוינות כלפי איראן. היום, אנשי הממשל האמריקאי פורקו מנשקם בגלל שתמיד נחלו תבוסה במזימותיהם נגד המהפכה האסלאמית. הם משתמשים בלשון חלקלקה - וגם בזה לא מצליחים - ובכך מנסים להראות שקולות העם והבחירות הם חסרי השפעה, כדי לפעול להשמדת המשטר בשם הדמוקרטיה.

 

לאויב יש תחבולה מקוללת כדי לחדור לאיראן. לאויב יש סוכני חדירה [לתוך איראן], עד כדי כך שהיא [ארה"ב] מוכנה להחזיר 1.7 מיליארד דולר מכספה החסום של איראן, למרות שחלק רושמים זאת לזכות הדיפלומטיה שלהם [עקיצה לכיוון שה"ח זריף והנשיא רוחאני הנמנים על המחנה הפרגמטי המקדם הדברות עם ארה"ב].

 

האויב שלח יד לארגונים ציבוריים, שהרי ארגוני ריגול, החשאיים ביותר מוקמים במסגרת ארגונים שכאלה. אלה הם אנשים שחודרים [למדינה אחרת], משנים את סדרי העדיפויות ומטעים [את הציבור].

 

ההיגיון של חוסין [האמאם השלישי] וההיגיון של 'לדרוש להיות שהיד ולא להיכנע לרודנות' [לכוח העודף] העניקו כבוד לאומתנו. זה ההיגיון של הקוראן ועל מועצות הדת להיזהר שהאויב לא ייקח מהן את ההיגיון הזה".[6]

 

בכיר במשה"מ: במידת הצורך נכבוש גם את הבית הלבן

מ"מ נציג המנהיג במשה"מ, עבדאללה חאג'י צאדקי, אמר ב-31.1.16, כי "אם יהיה מעשה תוקפנות נגד איראן, היו בטוחים כי משה"מ לא יותיר ביטחון לתוקפנים בכל מקום שיהיו. בכל מקרה, משה"מ לא חפץ בתוקפנות, אבל במידת הצורך, נכבוש גם את הבית הלבן ...

 

המנהיג [ח'אמנאי] אמר לבכירי [איראן] שאין לתלות תקווה ב-JCPOA ובמקומו, יש לסמוך על העם. המסר של הפרת JCPOA מצד ארה"ב הוא שלא ניתן להאמין בזאב. מסר נוסף הוא שעל פי הקוראן, היהודים והנוצרים אף פעם לא יהיו מרוצים מהמוסלמים, עד שיצייתו להם.

 

האומה האיראנית עייפה מפשעי ארה"ב. לכן, מסר נוסף של הפרת JCPOA הוא שעל הבכירים [באיראן] להפסיק את הנהייה אחר ארה"ב ובמקום זה, עליהם לסמוך על היכולות מבית, שהודות להם, השיגה איראן הישגים גדולים".[7]

 [1] איסנא (איראן), 11.02.2016

[3] תסנים (איראן), 11.2.2016

[4] משרק (איראן), 2.2.16

[5] תסנים (איראן), 31.1.16

[6] איסנא (איראן), 29.1.2016

[7] סהאם (איראן), 31.1.2016