המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בעל טור כוויתי: לישראל הזכות להגן על עצמה מטרור הסכינים הפלסטיני
21/10/2015


בעל טור כוויתי: לישראל הזכות להגן על עצמה מטרור הסכינים הפלסטיני


ב-18.10.15 פרסם העיתונאי הכוויתי, עבדאללה אל-הדלק, ביומון הכוויתי הממסדי אל-וטן מאמר יוצא דופן, בו גינה בחריפות את "טרור הסכינים הפלסטיני" ואת ה"הסתה" של יו"ר הרש"פ, מחמוד עבאס וטען כי לישראל הזכות להגן על עצמה ואף להרוג את המפגעים הפלסטינים, גם אם מדובר בילדים ובנשים. אל-הדלק יצא גם נגד הקהילה הבינ"ל, שלדבריו, אינה מתייצבת לצד ישראל ומתרשלת בתפקידה. הוא סיים את מאמרו בהבטחה כי האמת הישראלית תנצח בסופו של דבר ותגבר על השקר הפלסטיני.

 

בעקבות גינויים קשים שעורר המאמר נאלץ היומון אל-וטן להסיר את המאמר.

 

יצוין כי אין זו הפעם הראשונה בה מביע אל-הדלק עמדות התומכות בישראל. בעבר הוא פרסם כמה מאמרים בהם הביע תמיכה בישראל ומתח ביקורת חריפה על איראן ותנועת חמאס. מסיבה זו נכלל שמו בעבר ב"רשימה השחורה" של כותבים ערבים התומכים בישראל ומתנגדים לציר ההתנגדות אשר פורסמה בשנת 2009 על ידי עיתונים ואתרים ערבים התומכים בציר ההתנגדות[1]

 

המאמר של אל-הדלק באתר היומון הכוויתי אל-וטן טרם הסרתו:


 

להלן תרגום המאמר:[2]

 

"הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס, צריך להפסיק את ההסתה לשנאה ולגנות את ההתקפות המכוונות נגד הישראלים. זאת, לאור ההחמרה במקרי הדקירה נגד ישראלים בירושלים ובערים הישראליות האחרות.

 

כפי שאמר ראש הממשלה הישראלי, בנימין נתניהו, טרור הסכינים הפלסטיני לא יכריע את ישראל.

 

לנוכח התגברות הפשעים שמבצעים הפלסטינים - טרור הסכינים שלהם נגד החיילים הישראלים וניסיונות ההשתלטות על נשקם, וכן פשעיהם נגד האזרחים החפים מפשע -  לישראל יש זכות לגיטימית להגן על עצמה ולהרוג את הטרוריסטים הפלסטינים, יהא אשר יהא גילם, ובין אם הם ילדים, נערים, גברים ונשים.

 

מביך שהקהילה הבינ"ל שותקת כשתיקת המתים לנוכח פשעי הפלסטינים נגד הישראלים, המשך סדרת הדקירות נגדם והתגברות טרור הסכינים הפלסטיני. אותה קהילה בינ"ל מתכחשת לזכותה הלגיטימית של ישראל להגן על עצמה, על עמה ועל אזרחיה.

 

מדינת ישראל תמשיך להתקיים וטרור הסכינים הפלסטיני לא יפחידה, בעוד שמחנות הפליטים הפלסטינים המפוזרים הם דבר בר חלוף, שכן מדובר בשקר פלסטיני אל מול  האמת הישראלית הברורה והגלויה, ולמרות ההתרשלות של הקהילה הבינ"ל לתמוך ב[זכותה של] ישראל להגן על עצמה, על עמה וצבאה.

 

כך תנצח האמת הישראלית למרות שרק מעטים תומכים בה והשקר הפלסטיני יובס למרות שרבים מריעים לו."

 


תגיות