המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
נשיא איראן רוחאני: לא נשכח את הזיכרון המר של הצתת מסגד אל-אקצא
27/8/2015

 

נשיא איראן רוחאני: "לא נשכח את הזיכרון המר של הצתת הקיבלה הראשונה של המוסלמים [מסגד אל-אקצא]"; ישראל ממשיכה "לרצוח ולאנוס"

 

לרגל 'יום המסגד הבינ"ל', שהמשטר האיראני ציין ב-20.8.2015, האשים נשיא איראן, חסן רוחאני, את ישראל באחריות להצתת מסגד אל-אקצא לפני 46 שנים ובהמשך ביצוע מעשי טבח ואונס.

יצוין כי את הצתת מסגד אל-אקצא אירוע שהתרחש ב-21 באוגוסט 1969, ביצע מייקל דניס רוהאן, צעיר נוצרי אוסטרלי, החבר בכנסיית "Church of God".

 

להלן הקטעים שאמר הנשיא רוחאני ואשר הושמטו מאתרו הרשמי וממרבית האתרים באיראן שסיקרו את נאומו זה:

 

"אנו מכבדים את יום המסגד הבינ"ל  ולא נשכח את הזיכרון המר של הצתת הקיבלה הראשונה של המוסלמים [הכוונה למסגד אל-אקצה בירושלים] לפני 46 שנה.

 

אירוע זה פירושו שאין למשטר הציוני התוקפן והכובש כל מחויבות לחוקי החברה והאנושות. הוא לא מרחם על האנשים, הילדים והנשים וממשיך להרוג ולאנוס [אותם]; לא רק [שהוא] אינו מתייחס לבית תפילה או מסגד, [הוא] גם לא [מתייחס] לקיבלה הראשונה בעולם של המוסלמים ולמקום שכל הדתות מכבדות.

 

התנועה הזו של  המשטר הציוני [ההצתה] מראה מצד אחד את מהות[ה] התוקפנית ומצד שני היא סימן להתעוררותנו ולערנותנו ביחס לשמירת זהותנו הדתית והאסלאמית ..."[1][1] וwww.aryanews.com  20.8.2015