המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
המועצה המרכזית של אש"פ: להפסיק את התיאום הביטחוני עם ישראל
6/3/2015

 

המועצה המרכזית של אש"פ: יש להפסיק את התיאום הביטחוני ולתמוך באינתיפאדה בירושלים

 

בתום כינוס המועצה המרכזית של אש"פ שהתקיים בימים 4 – 5 במרס 2015, הודיעה המועצה על הפסקת התיאום הביטחוני עם ישראל בכל צורותיו. עוד נאמר בהודעת המועצה: השלום יושג רק אם תוקם מדינה פלסטינית בגבולות 67 ותיושם זכות השיבה; המועצה מברכת את תושבי ירושלים על האינתיפאדה שהציתו לאחר רצח אבו ח'דיר; יש להתלכד כדי להפעיל את ההתנגדות העממית. החרם על מוצרים ישראליים יימשך; הפעילות נגד ישראל בבית הדין הבין-לאומי לפלילים תימשך.

לפי שעה התיאום הביטחוני לא הופסק ובידי מחמוד עבאס נתונה ההחלטה אם לאשר את החלטות המועצה המרכזית.

להלן תרגום קטעים מן ההודעה[1]:


שלום  - רק אם תובטח זכות השיבה

"המועצה המרכזית של אש"פ מודיעה על דבקות ומחויבות מוחלטת לזכויותינו הלאומיות, להכרזה על העצמאות ולזכותה של מדינת פלסטין ליישם את ריבונותה על אדמתה. המועצה מדגישה כי דרך הביטחון, השלום והיציבות בפלסטין ובמזרח התיכון לא תצלח, אלא אם תוקם מדינה פלסטינית עצמאית בגבול 4 ביוני 1967 ובירתה ירושלים, תובטח זכות שיבת הפליטים לפי החלטת האו"ם 194 וימומשו יזמת השלום הערבית וזכות העם הפלסטיני להגדרה עצמית..."אחדות למען הפעלת ההתנגדות העממית

"לאור התמורות החברתיות והפוליטיות החמורות הללו המטלטלות את האזור, מדגישה המועצה המרכזית [הפלסטינית] כי עמידה לאומית איתנה שלנו והתלכדותנו סביב אש"פ הן הדרך היחידה להפלת היהירות הישראלית המתנכרת לזכויותינו הלאומיות ומתעקשת על [המשך] הכיבוש, ההתנחלויות וייהוד ירושלים, וכי העמידה האיתנה הלאומית מחייבת את כולם  להתעלות לרמת השאיפה הלאומית ולהימנע מקריאות פלגניות ומהסתופפות תחת דגלים שאין להם קשר למטרות הלאומיות שלנו. בהקשר זה, הרי שההתנגדות העממית שאומצה על ידי המועצה המרכזית במושביה הקודמים, זקוקה לדרגה הגבוהה ביותר של אחדות, ליכוד, שותפות ותיאום בשטח בין הכוחות, המפלגות והאישים הלאומיים הבולטים ברמת הכפרים, הערים ומחנות הפליטים, כדי לשים קץ למעשי התוקפנות של המתנחלים נגד מסגדינו וכנסיותינו. יש להרתיע את עדרי המתנחלים המניפים את סיסמת 'תג מחיר' ולעצור [את פעילותם], כדי שהעולם יידע שהעם הפלסטיני מתנגד לכיבוש ומתנגד להתנחלויות ויוצא - באמצעות ההתנגדות העממית שלו - להגנת אדמתו, שדותיו, מסגדיו וכנסיותיו..."


ברכות לתושבי ירושלים על השתתפותם באינתיפאדה

"במסגרת אחריותנו הלאומית כלפי ירושלים, הרי שהמועצה קוראת לתמוך בתושבינו ובכך להבטיח את חיזוק עמידתם האיתנה על אדמתם, את התנגדותם לפעולות הייהוד שנועדו לבודד את ירושלים מסביבתה, את ההתנגדות להתנחלויות, להפקעת האדמות, להריסת בתים ולהתקפות החוזרות ונשנות על מקומות הפולחן של המוסלמים והנוצרים.


המועצה המרכזית מברכת את תושבינו המשתתפים באינתיפאדה גיבורה נגד האכזריות והברבריות של המתנחלים וכוחות הכיבוש. את האינתיפאדה הזו הצית מות הקדושים של הצעיר מחמד אבו חדיר שנשרף על ידי מתנחלים וקיצונים בישראל. באינתיפאדה הזו שילמה ירושלים מחיר כבד של מספר שהידים ומאות פצועים ועצורים. תושבינו העומדים איתן הוכיחו במראה המאבק המכובד הזה כי ירושלים תישאר לנצח בירת מדינת פלסטין העצמאית.


כדי לחזק את העמידה האיתנה של ירושלים ואת האינתיפאדה הגיבורה שלה, קוראת המועצה המרכזית לאחד את כל מקורות הסמכות הפוליטיים והלאומיים של העיר ולהקצות את התקציבים הדרושים כדי לחזק את עמידתם האיתנה של אנשינו, וכדי להגן על מקומותינו הקדושים ועל ערביות  העיר [ירושלים]..." 

 

הפסקת התיאום הביטחוני

"עקב המשך ההתנחלויות הבלתי חוקיות לפי החוק הבין-לאומי, סירוב ישראל לשרטט את הגבול בין שתי המדינות, קווי 4 ביוני 67, התעלמותה מהחלטות האו"ם ומהסכמים חתומים, ועקב  סירובה לשחרר אסירים, החזקתה את כספי העם הפלסטיני במעשה פיראטי והסלמת התוקפנות, החיסולים, הפלישות והמשך הסגר על עזה... המועצה מחליטה את ההחלטות הבאות:

לישראל אחריות מלאה כלפי העם הפלסטיני במדינת פלסטין הכבושה בהיותה מדינת כיבוש לפי החוק הבין-לאומי; יופסק התיאום הביטחוני בכל צורותיו לנוכח אי עמידת ישראל בהסכמים שנחתם עליהם בין הצדדים... יש לדחות את רעיון המדינה היהודית ואת רעיון המדינה הפלסטינית הזמנית. כך גם לגבי כל נוסחה המשאירה אנשי צבא או מתנחלים ישראליים על חלק מאדמת פלסטין. הוועד הפועל יעקוב אחר פעילות הוועדה הלאומית העליונה למעקב עם בית הדין הבין-לאומי לפלילים כדי לבוא חשבון עם האחראים על פשעי המלחמה של ישראל ובייחוד פשע ההתנחלויות ופשעי המלחמה במהלך התוקפנות נגד רצועת עזה..."

 

המשך החרמת מוצרים ישראליים

"המועצה המרכזית מדגישה את המשך מסע החרמת המוצרים הישראליים כחלק מן ההתנגדות העממית. כמו כן היא קוראת לכל שוחרי החופש בעולם ולוועדות ההזדהות עם העם הפלסטיני להמשיך את מסע החרמת ישראל, להענישה, למשוך ממנה השקעות ולהחרים כל חברה התומכת בכיבוש ובהתנחלויות."[2]

 

 [1]  כותרות המשנה הן של המתרגם

[2]  אל-איאם (רש"פ),

תגיות