המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בעל טור סעודי: שליטי ערב הרגו יותר ערבים מאשר אריאל שרון
23/1/2014


בעל טור סעודי: מספר הקורבנות של אריק שרון לא מתקרב לזה של שליטי ערב

 

ב-13 בינואר 2014 פרסם בעל הטור הליבראלי הסעודי, ח'לף אל-חרבי, מאמר ביומון הסעודי הממסדי עוכאט', שבו טען כי חרף "מעשי הטבח הנוראיים" של ראש ממשלת ישראל לשעבר, אריאל שרון, עדיין מספר הקורבנות הערבים שנפלו בגין מהלכיו אינו מתקרב למספר הקורבנות שנפלו בידי שליטי ערב בייחוד מאז תחילת האביב הערבי.

להלן תרגום המאמר[1]:

"... היום, כאשר אנו מהרהרים בידיעה על מותו של ראש ממשלת ישראל [לשעבר, אריאל שרון], אנו מוצאים כי חרף מעשי הטבח המבעיתים שהוא ביצע נגד הפלסטינים, מספר קורבנותיו מקרב הערבים אינו משתווה למספר הקורבנות הערביים שרצחו [השליטים] העריצים של הערבים[2] או שנהרגו בשוגג בפיגועי התאבדות שמבצעים ארגוני הטרור הערביים.

 

זוהי האמת שחרפתה תרדוף אותנו לאורך כל ההיסטוריה. שכן, לא ניתן להשוות את מספר הערבים שנהרגו בהוראת בשאר אל-אסד, חסן נאסרללה או הטרוריסטים של [ארגון] דאעש[3], או שהומתו בידי מנגנוני הדיכוי הברבריים ברחבי המולדת הערבית הגדולה – למספר הקורבנות ש[הרג] שרון, אשר מת מבלי לעמוד לדין בינלאומי, כדרישת ארגוני זכויות האדם העולמיים.

 

אילו הושם שרון בכלוב אחד עם שאר הפושעים הערביים, השופטים היו מגלים שמספר הקורבנות של מעשי הטבח שהוא ביצע לאורך ההיסטוריה הצבאית והפוליטית הארוכה שלו, לא משתווה למספר הקורבנות שנפלו בהפגנה בלתי אלימה [אחת] שאחד [השליטים] הפושעים הערביים הכלואים לצדו הורה לפזר.

 

שרון עשה הכול למען האומה שלו. הוא השתתף במלחמות כשהיה קצין וכשר ההגנה, הוא טבח וגזל שטחים של אחרים, הוא קיבל עליו את כללי המשחק הדמוקרטי יותר מפעם אחת ולא נאחז בעקשנות בשלטון כאשר הבוחר הישראלי הרחיקו. אף כי בעיני בני עמו הוא נחשב לגיבור לאומי, משפחתו נאלצה להשתתף בהוצאות הטיפול שלו לאחר שישראל הקציבה לכך סכום מקסימאלי של ארבעה מיליון דולר. שכן, במדינה השומרת בקנאות על כספי עמה, איש אינו מעל החוק, גם לא גיבורים לאומיים.

 

היום, אנו מבינים שגם אם שרון היה משתמש בפצצות גרעיניות לא היה בכוחו לגרום לערבים [נזק] רב יותר מזה שהם גרמו לעצמם. הפילוג וסכסוכי הדמים המתרחשים כיום במולדת הערבית בכלל, ובפלסטין בפרט, עולים אף על תקוות אויבינו. יתרה מכך, [עד היום] כל ציוני קנאי, שניסה להציג את הערבים כעם של ברברים שמבינים רק את שפת הכוח, התבסס בטיעוניו על כמה שקרים קטנים. אך, כיום יש [אצלנו] מציאות העולה על כל דמיון [וכוללת] עריפת ראשים, הפגזת בתים בחביות נפץ, אונס נשים וגירוש מיליוני אזרחים חפים מפשע. [כעת] הציונים כבר אינם צריכים לנסות לעוות את תדמיתם של הערבים באמצעות הקולנוע האמריקאי ואמצעי התקשורת העולמיים, הערבים כבר קיצרו להם את הדרך לכך. כעת, לא נדרש יותר מאשר לעקוב אחר מהדורות החדשות, כדי שהעולם כולו יידע כמה זולים חיי האדם בארצות ערב!..."[1] עוכאט' (סעודיה), 13.1.2014

[2] במקור: בני יערב - כינוי מקובל לערבים.    

[3] ארגון 'המדינה האסלאמית בעיראק ובאל-שאם', המזוהה עם הג'יהאד העולמי.