המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בעל טור פלסטיני: להעניש פלסטינים המבקרים באתרי השואה
26/6/2013

 

בעל טור פלסטיני: להעניש פלסטינים המבקרים באתרי השואה

 

במאמר באתר "פלסטין", המקורב לחמאס, ב-23.5.2013, יוצא בעל הטור ד"ר עצאם שאור, נגד ביקורי ערבים באתרי ההשמדה של היהודים באירופה. במאמרו, נאחז שאור בדברים שאמר חה"כ משה פייגלין ולפיהם "יאסר ערפאת אחראי לרצח יותר אזרחים ישראלים ויהודים מכל אדם אחר מאז היטלר" [1] תוך הטייתם, וטען כי הם מפריכים את הטענה שששה  מיליון יהודים מתו בשואה.

 

להלן תרגום עיקרי המאמר: [2]

 

"משה פייגלין, יהודי קיצוני, [חבר] בכנסת ישראל, דרש הוכחה שהנשיא יאסר ערפאת אחראי לרצח מספר ישראלים ויהודים גדול יותר מזה שרצח היטלר. הדברים הקיצוניים הללו מפריכים את טענות היהודים על השואה ועל השמדת ששה מיליון יהודים.

 

לפי מקורות ישראלים, במלחמותיו של הכיבוש הישראלי עם מדינות ערב לא עלה מספר ההרוגים  על 30 אלף איש. אם נניח לצורך הדיון שהמנוח ערפאת אחראי למותם של כל אלה, תהיה זו הוכחה שהיטלר לא רצח ששה מיליון יהודים ואפילו לא מאות אלפי יהודים. זו עובדה, אנו מאמינים שהיא נכונה ואין צורך להוכיחה. לעומת זאת, מה שנדרש להוכיח באופן הגיוני הוא הטענה שנרצחו ששה מיליונים [יהודים].

 

אימאמים של מסדים ממדינות אסלאמיות ובהן פלסטין ערכו ב-21 במאי בפולין תפילה מול מה שנקרא קיר המוות במחנה אושוויץ. עפ"י סוכנויות ידיעות היה שם גם אחד האימאמים מרמאללה, עליו שנאמר שהוא  ניסה לכבוש את דמעותיו משום שלדבריו, קשה לראות כיצד נרצחו כל כך הרבה אנשים ללא סיבה. השיח' הזה איננו הראשון משטחי הרש"פ המבקר באושוויץ וגם איננו האחרון.

 

משרד החוץ האמריקני מעודד את הביקורים האלה, וכספים רבים מבוזבזים על מוסלמים המתיימרים לדבר בשם השיח'ים, האימאמים והחכמים המוסלמים כדי להטעות את זולתם. לו היו האנשים האלה פטריוטים ולו הייתה להם שייכות לבעיה [הפלסטינית], הם לא היו בוכים מול במה שהציבו היהודים. הרש"פ חייבת לאסור על כל הפלסטינים להשתתף בפעילויות התומכות בגרסה הציונית הכוזבת  על חשבון העם הפלסטיני שלנו והבעיה הפלסטינית שלנו והיא צריכה להענישם.

 

לפנינו שני מחזות מנוגדים: יהודי מחלל את קברות המוסלמים, ופלסטיני מניח זרי פרחים ומזיל דמעות על קברים פיקטיביים של יהודים. אדם כזה אינו ראוי להיות פלסטיני. האם השיח' הזה נושא דרכון פלסטיני לא מזויף? והאם הוא ראוי לו למרות בגידתו בעם הפלסטיני ובבעיה הפלסטינית? אם התשובה היא חיובית זה אסון."[3]        

    

 [2]ו www.felesteen.ps , 23.5.2013

[3] הכותב מתכוון כנראה להתנגדות שהביעה הרש"פ לדרכון שהעניק ממשל חמאס בעזה לשיח' אל-קרדאוי בביקורו בעזה בחודש מאי 2013, ולהצהרתה שהיא מתייחסת אליו כדרכון מזויף. משמעות המסר של הכותב היא שגם אם הדרכון של הרש"פ איננו מזויף הוא חסר ערך כאשר מעניקים אותו לאנשים שאינם פטריוטים.