המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
כותבת לבנונית: מצות הפסח מהולות בדם של לא יהודים
31/3/2013

 

מאמר ביומון לבנוני, המזוהה עם סעד אל-חרירי: היהודים מכינים את מצות הפסח עם דם של לא יהודים

 

ב-26 במרס 2013 פרסם היומון הלבנוני אל-שרק, המזוהה עם זרם אל-מסתקבל בראשות סעד אל-חרירי, מאמר מאת הכותבת הלבנונית סנא כוג'וכ, שבו היא טוענת כי היהודים אוכלים בפסח מצות מדם של לא יהודים. הכותבת קוראת לפלסטינים להפוך את חגם של הישראלים לחג של בכי וקינה, במקום של שמחה והנאה.

 

להלן תרגום קטעים מן המאמר:[1]

 

"... ליהודים הציונים יש חגים מיוחדים המקודשים להם: חג הסוכות... שהם רואים בו את תחילת השנה החקלאית...  חג חנוכה, כלומר חג האורות, שהם חוגגים אותו במשך שמונה ימים [שבהם] הם מדליקים נרות מדי ערב ומבחינתם, החג הזה מסמל את חגיגות הניצחון של היהודים על השליטים היוונים! חג המסכות, כלומר חג פורים, שהם חוגגים אותו בתחילת האביב, שבו היהודים הדתיים מספרים בו את סיפור המלכה אסתר והם שותים משקאות אלכוהוליים ולובשים תחפושות.

 

ואילו בחג הפסח היהודי שחל היום, מתקיימים טקסים תמוהים ומוזרים על פי הוראות התלמוד: מרוקנים את הבתים מכל מה שתופח, כלומר לחם ומוצריו המכילים שמרים ונקראים בעברית 'חמץ'. אתמול הם שרפו את הלחם בבתיהם מכיוון שהוא צריך להישרף יום אחד לפני בוא החג. ואילו בליל החג, היהודים-הציונים אוכלים מאפים שלא תפחו שבזמן הכנתם בוללים אותם בדם, בתנאי שהדם הזה אינו יהודי!! מאפים אלו נקראים 'מצה'.

 

תארו לכם שאדם אוכל מצות שמכינים אותן מדם?! כיצד חושבים הברברים האלה?? איזו התנהגות ברברית אפילו כאשר הם סועדים ושותים?!

 

בתלמוד 'היקר' שלהם כתוב: 'יכול אדם במקרים אחדים להרוג שטן אם היטיב להכין את המצה של חג הפסח. ליהודים יש שני אירועים רוויי דם המספקים את רצון האל –  האחד הוא חג המצות המכילות דם של בני אדם והשני טקס ברית המלה של ילדינו'. הכוונה כאן היא למצות של חג הפסח היהודי!

 

היום הם לא הסתפקו בקיום החג רק באמצעות אכילת מצות רוויות דם, היום [יש קריאה] למתנחלים לפלוש למסגד אל-אקצא הקדוש כדי לחגוג [שם] את חג הפסח.  

 

איך העולם רוצה שננהל משא ומתן עם אנשים המשתוקקים לדמם של בני אדם לא רק במלחמותיהם אלא אפילו בחגיהם?? אם הם רוצים לערוך את הטקסים והכישופים שלהם שיעשו זאת, אך מבלי להתגרות ברגשותיהם של הפלסטינים ומבלי לפגוע בקודשי הנצרות והאסלאם. התלמוד הארור שלהם אינו מכבד ואינו מכיר באף דת מונותיאיסטית. הפלסטינים צריכים לצאת נגד התוקפנים הציונים ולהפוך את חגם ל[חג של] בכי ויללות במקום השמחה וההנאה מטעם הדם."

 

 [1]  אל-שרק (לבנון), 26.3.2013