המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בלוגר איראני שמחה בחריפות נגד ח'אמנאי עונה למוות
22/11/2012

 

בלוגר איראני שאמר למנהיג איראן ח'אמנאי: "מערכת המשפט שלך אינה אלא בית מטבחיים" -  עונה למוות ע"י המשטר

 

הקדמה

הבלוגר איראני, סתאר בהשתי, (35) נעצר ועונה למוות בידי הרשויות באיראן, לאחר שהאשים בפוסט שפרסם (22.10), את המנהיג עלי ח'אמנאי, בניהול תעשיית רצח בשם האסלאם, נגד העם האיראני. עם היוודע דבר מותו, הודיע המשטר כי פתח בחקירת הפרשה.

 

במקביל מסר חבר ועדת המג'לס לביטחון לאומי, מוחמד חסן אספרי, שבהשתי מת מדום לב, אך הודה כי נמצאו חבורות על גופו והדבר נחקר על ידי מומחים.[1] לעומתו, טען ציר מג'לס, חמיד רסאי, כי בהשתי לא נהרג ע"י כוחות הביטחון ומדובר בפיקציה שנועדה לחולל אי שקט בציבור ולהתקוממות נגד המשטר. רסאי הזהיר כי מזימה זו, שעלולה להישנות, נועדה למנוע מכוחות הביטחון לפעול נגד פורעי חוק.[2]

 

הבלוג של בהשתי: מערכת המשפט של ח'אמנאי - "בית מטבחיים בשם האסלאם"[3]

 

 

להלן תקציר מהפוסט שפרסם בהשתי נגד המנהיג ח'אמנאי ב-22 באוקטובר 2012:[4]

 

בהשתי: ח'אמנאי, משטרך הוא מודל לשפיכות דמים ולמעשי זוועה

"מר ח'אמנאי, מערכת המשפט של משטר הרפובליקה האסלאמית אינה אלא בית מטבחיים.

מר  ח'אמנאי, לפני 33 שנה נוסד משטר הרפובליקה האסלאמית. פלא שמימי ירד על איראן ועל עמה! בתקופה זו לא נחסך שום [סוג של] דיכוי מהעם האיראני, [החל] מ[הטלת] טרור ואימה שזרעו אנשי הביטחון של המשטר שלך בחברה באמצעות זימונים ואיומים וכלה בקטיעת ידיים ורגליים והוצאות להורג אשר מתבצעות על ידי מערכת המשפט. האם לא הולם לקרוא למערכת המשפט הזו בית מטבחיים?

 

ב-22 באוקטובר 2012 פורסם דבר ההוצאה להורג של 10 בני אדם. אלה חדשות מזעזעות! ביום אחד ניטלו חייהם של 10 בני אדם. זו בושה שמבצעים אך ורק משטרים דיקטטוריים וקניבאליים כמו משטר הרפובליקה האסלאמית! ובמשטר הדיקטטורי שלך, שהוא מודל לשפיכות דמים ולמעשי זוועה.

 

מר ח'אמנאי, אנשים נעצרים והם עוברים מסע עינויים עד אשר מודים באשמה, בפשע שלא ביצעו. מכבים סיגריות דולקות על גופם, [צורבים] את גופם בברזלים שמתחתיהם יש אש, מטביעים את ראשם באסלה מלאת צואה עד אשר הם מודים בחטא שלא ביצעו.

 

לאחר שנגזר הדין על בסיס הודאות העצורים, חוקי השריעה ודת האל מיושמים! [...] האם זוהי דתו של האל או שמא זוהי התנהגות אלימה בשם דת האל במטרה להישאר בשלטון?

מר ח'אמנאי, כאיראני, אני רואה בך ובמערכת המשפט שלך או בית המטבחיים שלך - אומנים של אומנות הרצח.תאמין לי שאני חושב שאתה אומן.

 

הבלוג של בהשתי: ראשי המשטר - "עושקי האומה"[5]

 

 

כמה פעמים כתבו לך משפחות אסירים מכתבים והתאספו בפתח ארמונך בבקשה לערער על פסקי הדין של יקיריהן, ומה הייתה תשובתך?

 

אתה, שקורא לעצמך מנהיג המאמינים וממלא מקומו הלגיטימי של האל; אתה, שרואה עצמך כאהוב על הבריות, כמה פעמים התאמצת לשוחח עם המשפחות או להגיב למכתביהן? [...] האם זו אינה אומנות שמציגה את ייסורי האומה ורצח?  האם אתה מסכים לפסקי הדין ול[דרך] חילוץ ההודאות? אם אתה מסכים לכך, מדוע אינך מודיע שאתה מסכים להתנהגות שכזו [...] ואם אתה לא מסכים לכך, מדוע אינך מביע חרטה? מדוע אינך מפסיק את רדיפת הכוח הזו שלך?  [...]

 

מר ח'אמנאי, אם כל פסקי הדין היו נכונים והודאות העצורים היו נמסרות ללא עינויים, אזי אף לא אחד מאלה לא היה נמצא אשם!

 

האם האשמים האמיתיים אינם אלא אתה וראשי המשטר חסרי הכישורים שלך?! [...]

אתה ואנשי הדת בעלי הכרס הגדולה ... אומרים שבעזרת תפילה ניתן לפתור את כל הבעיות. אם כך מדוע איראן בתהום לאחר 33 שנים בהן כולם מתפללים?

 

33 שנה אילצת את העם להפנות את בקשותיהם ל[קברי] האמאמים במקום לבקשם מהמשטר! אם האמאמים והאל יוצרים מקומות עבודה על ידי תפילות, לשם מה הממשלה והמשטר? לקחת לעצמך את העושר של האומה. אם המשטר צריך לענות על צורכי העם מדוע אתה שותק נוכח חוסר היכולת שלך וחוסר הכשירות שלך ואינך עוזב את [תפקידך]?

 

כל פסקי הדין וההוצאות להורג שבוצעו על ידי משטר בית המטבחיים שלך לא נבעו מרצון לעשיית צדק אלא במטרה לזרוע פחד בלב האנשים! כדי שאף אחד לא יתלונן! עד מתי יימשך הדיכוי?

[...] לאחר 33 שנים, ... דם האומה האיראנית הוא שניגר מטופריך. זו הבושה והתחבלנות שלך שכבר התגלתה.

 

לבסוף, אני רוצה לומר מילה למי שבתוך איראן ומחוצה לה: עד מתי תהיו ניטראליים ותשתקו? ... עד מתי יש לכם תקווה לרפורמה? היום צריך להגיע לאחדות כדי שמחר לא נתחרט על מה שכבר אבוד.

חיי למען איראן..."[1] פרס טי וי (איראן), 13.11.2012.

[2] www.nasimonline.ir, 17.11.2012

[3] בצילום: בהשתי (משמאל), ח'אמנאי, ראש הרשות השופטת, צאדק לאריג'אני וקורבנות בתי המשפט באיראן.

[4] http://magalh91.blogspot.sk/2012/10/blog-post_9713.html; בפוסט נוסף (4.10.12), הוא האשים את ח'אמנאי במצבה המדורדר של איראן וטען שאין די בהאשמת אחמדי-נז'אד. לדבריו, ח'אמנאי הוא הקובע את מדיניות החוץ של המשטר, ולכן הוא האחראי על "התקציב של כוחות אל-קודס [במשה"מ], על הסיוע לכוחות חזבאללה בלבנון ולאחרונה על סיוע של 10 מיליארד דולר לבשאר אסד לצורך טבח העם בסוריה, בעת שהעם האיראני חי בעוני ובדוחק." http://magalh91.blogspot.co.il/2012/10/blog-post_4.html  

[5] בתמונה (נגד כיוון השעון): ח'אמנאי; עורך כיהאן, חוסין שריעתמדארי; סעיד קאסמי, לשעבר בכיר במשה"מ; ורמטכ"ל צבא איראן, חסן פירוזאבאדי.