המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
ליברל קופטי: ממשל אובמה תומך בכוחות האסלאמיים במזה"ת
12/12/2011

 

ליברל קופטי: ממשל אובמה תומך בכוחות האסלאמיים במזה"ת

 

הליברל הקופטי המצרי, עצאם עבדאללה, תקף במאמר שפרסם את ממשלו של הנשיא אובמה, התומך, לדבריו, בכוחות האסלאמיים במזה"ת, במקום בכוחות הדמוקרטים החילוניים, ומאפשר לשדולות האסלאמיות בארה"ב, בראשן השדולות של האחים המוסלמים ושל איראן, להתחזק ולהשפיע על המדיניות האמריקאית  במזה"ת, ואף לנהל מלחמת חורמה נגד הליברלים הערבים ונגד כל הנאבקים למען דמוקרטיה במזה"ת.

להלן תרגום המאמר[1]:

 

"אמצעי הדיכוי המסוכן ביותר למהפכות בעולם הערבי, אינו נשק אסור מבחינה בינלאומית, או דיקטטורים ערביים כמובארכ [במצרים], אל-קד'אפי [בלוב], בן עלי [בתוניסיה], צאלח [בתימן] ואל-אסד [בסוריה], אלא זה שמפעילים הלובי האסלאמי בארה"ב, ואם לדייק - 'השדולות האסלאמיות', עתירות ההשפעה בוושינגטון.

 

השאלה המעסיקה אותנו, כליברלים במזה"ת, מאז ינואר 2011, היא מדוע המערב בכלל וארה"ב בפרט, אינם תומכים במטרות המהפכות שלנו ובשאיפות של החברות האזרחיות שלנו? מדוע המערב אינו תומך בתקיפות בדמוקרטים החילוניים באזור? מדוע הממשלים הפוליטיים בבריסל ובוושינגטון מתעקשים להיכנס לשותפות עם האסלאמיים במזה"ת ולא עם בעלי בריתם הטבעיים, כדי לחזק את הדמוקרטיה החילונית?

 

הבנו, כפי שהבינו הנאורים ברחבי העולם, שממשלו של [ברק] אובמה גמר אומר לתמוך בכוחות העריצים החדשים, שעלו לשלטון באמצעות 'הדמוקרטיה הפורמאלית'. האחים המוסלמים במצרים, מפלגת אל-נהד'ה האסלאמית בתוניסיה, מפלגת אל-עדאלה במרוקו והמליציות האסלאמיות החוצות לאומים (ארגון אל-קאעדה) בלוב, נתמכו בצורה מאורגנת ומכוונת על ידי וושינגטון, על חשבון הכוחות הליברליים והחילוניים באזור.

 

השדולות של האח"ס ושל איראן משפיעות על מדיניות הממשל

בארה"ב 'האינטרסים' קובעים את מדיניות החוץ. יש קבוצות הלוחצות בכל דרך להשגת מטרותיהן... אחת מקבוצות הלחץ החזקות ביותר היא ארגון האחים המוסלמים, המהווה זה שנים את הלובי הגדול ביותר. [ארגון זה] זכה לפריבילגיות והזדמנויות רבות מממשל אובמה והצליח לכוון את מדיניות ארה"ב כלפי העולם הערבי.          

 

בין יועציו רבי ההשפעה [של אובמה] נמצאים דאליה מוגאהד, הידועה באהדתה הרבה לאחים המוסלמים, וכן עוזרה, פרופסור ג'ון אספוסיטו מאוניברסיטת ג'ורג'טאון. בנוסף, ישנו לובי אסלאמי איראני, שלאחרונה נחשפה השפעתו הגדולה על מדיניותה של ארה"ב כלפי איראן וחזבאללה. אחת מפעילויותיהן הבולטות של השדולות האסלאמיות בארה"ב היא מאבקן הפוליטי והתקשורתי ביריביהן הליברלים: הערבים, אלה שהגיעו מהמזה"ת והקבוצות מהמזה"ת הנמצאות באמריקה ... הרעיון הוא לפגוע בליברלים מהמזה"ת, המגייסים בוושינגטון  תמיכה [אמריקאית] בארגוני החברה האזרחית במזה"ת, וע"י כך לשנות את יעדם של כספי הממשל - מתמיכה בליברלים האלה לתמיכה באסלאמיים במזה"ת.

 

מלחמתן האכזרית של השדולות האסלאמיות בארה"ב לא החלה פתאום; היא החלה בתום המלחמה הקרה ונמשכת בכל העשורים מאז. עתה, [בתקופת] ממשלו של אובמה ועם משב רוחות האביב הערבי, היא קוטפת את פירותיה.

 

באמצעות ארגון CAIR, [המועצה ליחסים אמריקאים-אסלאמיים], שבראשה עומד תומך החמאס, ניהאד עווד, ובאמצעות [הארגונים]ISNA  [החברה האסלאמית של צפון אמריקה] ו-MPAC  [המועצה לענייני הציבור המוסלמי] וארגונים נוספים, מנהלים האחים המוסלמים מלחמה מדינית נגד נציגי סיעת הליברלים הערבים והמוסלמים המתונים, המנועים מלהציג את עניינם בפני דעת הקהל האמריקאית. כמו כן הלובי האיראני המיוצג ב- NIAC, [הוועדה הלאומית האיראנית אמריקאית], בהנהגת טריטה בארסי, פגע בגולים האיראנים באכזריות רבה.

 

מאז 1990 ארגון CAIR ותומכיו תוקפים את הקופטים במצרים, את אנשי הדרום בסודאן, את הלבנונים, את הרפורמיסטים הסורים, האשורים והכלדאים, ואת האופוזיציונרים המוסלמים בשל העמדות [שהם מקדמים] בארה"ב. האחים המוסלמים מאשימים בשטניות כל ספר, מאמר או סרט דוקומנטרי, שתומך בחירויות ובדמוקרטיה החילונית במזרח התיכון באמצעי התקשורת האמריקאים.

 

השדולות האסלאמיות נלחמות בתומכי הדמוקרטיה במזה"ת

הקמפיין האכזרי והמתוכנן הזה, מונע מן הציבור האמריקאי את ההזדמנות לדעת יותר על המגמות האמיתיות של הנוער הליברלי באזור וגורם [לאמריקאים] לחשוב שכל המוסלמים והערבים במזרח התיכון, משתייכים לקבוצה מוזרה באנושות, שבזה לחירות.

 

אני זוכר שהד"ר שוקי קאראס, ראש האגודה הקופטית האמריקאית, הוטרד בסוף שנות התשעים על ידי פעילים אסלאמיים, לאחר שדיבר על משטרו של מובראכ ועל האחים המוסלמים, בארה"ב; [ואני זוכר] כיצד איימו עליו בפיטורין מן האוניברסיטה בה הוא מלמד. [גם] הכומר קיית' רודריק הותקף לאחר שגיבש קואליציה של יותר מ-50 קבוצות להגנה על זכויות המוסלמים בעולם. הם התקיפו גם מנהיג מוסלמי הידוע במגמותיו האזרחיות, לאחר שאזר אומץ והתנגד לקו של האחים המוסלמים באמריקה, באמרו כי תפיסות הג'יהאדיסטים המוסלמים – הגורמות לאסונות באזור ובעולם - מקורן [באידיאולוגיה של] האחים המוסלמים וכתביהם...

 

הפרדוקס הוא שמשנת 1990 ובשנים שלאחר ה-11 בספטמבר 2001, תמכו המשטרים הדיקטטורים באזור במאמצים של השדולות האסלאמיות. מובארכ, אל-בשיר, אל-קד'אפי, אל-אסד והמשטר האיראני תמכו במסע 'האסלאמופוביה' במערב שניהלוCAIR  ומקבילתה האיראנית נגד האופוזיציונרים הליברלים, תוך האשמתם  בשיתוף פעולה עם המערב, בשל קריאתם לדמוקרטיה חילונית באזור [המזה"ת].

 

אפילו חברי קונגרס לא ניצלו ממתקפתן של השדולות האסלאמיות: היה זה לאחר שהדמוקרטים תום לאנטוס, אליוט אנג'ל, הוארד בירמן, גרי אקרמן והסנטור ג'ו ליברמן, הרפובליקאים פרנק וולף, כריס סמית', טרנט פרנקס וחברי הסנט הרפובליקאים ג'ון מקין, ריק סנטורום וסאם בראונבק, הציעו חוקים התומכים בדמוקרטיה ובחופש במזה"ת. גם ארגון CAIR ובעלי בריתו תקפו את האינטלקטואלים שיצאו נגד דיכוי החילונים והמיעוטים בעולם הערבי ובאיראן.

 

הבולטים שהותקפו היו נינה שיה ופול מרשל ממכון הדסון ומייסד צוות המאבק בעבדות ד"ר צ'רלס ג'קובס שהוקיע את המשטר בסודאן עקב פשעיו הברבריים. השדולות האסלאמיות מובילות כיום מתקפת חורמה נגד כל מי שמייעץ לממשל האמריקאי לפעול למען הדמוקרטיה באזור. כך, למשל, נוהלה נגד הפרופסור וליד פארס מלחמה מרושעת בכמה אתרי אינטרנט ע"י נהאד עווד, ארגון CAIR והגורמים התומכים בחזבאללה ובאחים המוסלמים...."

 [1]  www.elaph.com ,7.12.2011