המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
עיתונאי מצרי: הנוהג לקלל את היהודים בדרשות במסגדים - פסול
12/10/2011


עיתונאי מצרי ביומון קטרי: הנוהג לקלל את היהודים בדרשות במסגדים - פסול

 

במאמר ביומון הקטרי אל-ערב, תוקף העיתונאי ובעל הטור המצרי שריף עבד אל-ר'ני, בחריפות את מנהגם של הדרשנים במסגדים לקלל את היהודים ולהתפלל להכחדתם ומשבח את תרומתם העצומה של היהודים לעולם. להלן תרגום המאמר[1]:

 

הקוראן ציווה להתנהג יפה אל היהודים כל עוד אינם נלחמים בנו

"מאז ימי ילדותי כאשר התפללתי את תפילת יום השישי הייתי מחכה בקוצר רוח לדרשן המסגד בכפר שלנו [שיגיע לשלב] התפילה שלאחר הדרשה, כדי שארים את ידי ואומר בקול רם יחד עם שאר המתפללים 'אמן' על הקריאות שלו. לא הבנתי הרבה את המשמעויות ואת הכוונה של הדברים שהוא חזר עליהם. אך, מצאה חן בעיני הפרוזה המחורזת שלהם וקולם של כל המתפללים עונים אוטומטית 'אמן', ללא חשיבה מינימאלית.

 

כאשר גדלתי מעט משכה את תשומת ליבי [העובדה] שהדרשן, ששמו [היה] השיח' מחמד אל-ברי, עליו השלום, היה מקדיש קטע שלם כדי לקלל את היהודים: הוא היה משוחח עם אלוהיו [ומבקש ממנו] שישמיד אותם ואת צאצאיהם. האיש [שעבד] במשך שנים ארוכות בעיר אל-עריש בצפון סיני שנפלה תחת הכיבוש הישראלי במלחמת 1967 עד ששוחררה בשנת 1979 עפ"י הסכם קמפ דיוויד, היה מספר לנו מה 'היהודים הטמאים' עושים בסיני ומזהיר את צעירי האומה מפני תחבולותיהם. הוא סיפר כיצד 'הטמאים' האלה היו מביאים צעירות 'ששיערן בלונדיני [כפי] שבחיים לא ראית, כדי להפיל [את האנשים] למעשה תועבה, אלוהים ישמור'. הוא היה מדגיש כי 'לאחר שאחת מהן היתה מפילה אותך לכדי חטא היא היתה מדביקה אותך במחלת האיידס בעוד שהיא לא היתה נפגעת'!!

 

סיפוריו של השיח' אל-ברי היו גורמים לי, כמו לכולם מאחוריו, לקלל מעמקי נשמתנו את 'היהודים צאצאיהם של הקופים והחזירים'. אך מחשבה אחת העסיקה את דעתי ושאלה אחת לא הרפתה ממני ולא מצאתי מי שישיב עליה: מדוע השיח' שלנו ואנו מאחוריו ממטירים את כל הקללות האלה על היהודים ואח"כ הוא מקדים לשם של הנביא שלהם מוסא את הביטוי עליו השלום[?] האם היהודים הם לא אנשי הספר [?] האם אין הם מבין אלה שהקוראן ציווה עלינו להתנהג אליהם יפה כל עוד הם לא נלחמים בנו? ומדוע ברא אותם אללה טמאים וארורים כל כך בעוד שהם חסידיו של נביא?

 

חלפו שנים עד שמצאתי מישהו שהסביר לי את מה שהשיח' לא הצליח להסביר לנו, אולי משום שהוא בעצמו לא הבין זאת. קראתי מאמר של הסופר השמאלני המנוח מחמד סיד אחמד, שהיה אחד האנשים האצילים והמלומדים ביותר שיצאו ממצרים. במאמר הוא הסביר בפשטות את ההבדל שבין היהודים שעלינו להעריך אותם כאנשי הספר ולהתייחס אליהם יפה כל עוד הם לא נלחמים בנו או מגרשים אותנו מבתינו, לבין הציונים הגזענים שחושבים שהיהודים הם הנעלים ביותר מבין האנושות ופועלים לגרש את הערבים מאדמותיהם ומבצעים מעשי טבח נגד הפלסטינים מזה עשרות שנים.

 

מקללים את היהודים כדי להסיר תחושת אשם

בחלוף השנים גיליתי כי הקללות נגד היהודים הן קטע קבוע אצל כל הדרשנים במסגדים השונים אליהם נכנסתי, במצרים ומחוצה לה. חשבתי שעם ההתקדמות של אמצעי התקשורת ואמצעי הקריאה הרבים שיש לדרשנים הצעירים זה יביא אותם לרמה [מסוימת] של ידע והם יוכלו להבין את העניין [הזה] ולהבהיר למתפללים את ההבדל בין היהדות- הדת שהורדה מאללה, לבין הציונות- התנועה הגזענית. אך [היום] ברור שאף אחד לא השתנה וכולם הולכים בדרכו של השיח' אל-ברי. אחד מהם, שהנסיבות מאלצות אותי להתפלל מאחוריו בימי שישי [משום] שזהו יום החופשה השבועי שלי בכפר – הגיע בקללותיו נגד היהודים  לרמה קומית שאפילו השיח' אל-ברי לא הגיע אליה. כאשר הוא מגיע לאזכור של [היהודים] הטון שלו עולה, הגוף שלו מתקשה והקללות שלו יוצאות תוך כשהוא מפרכס: 'הוי אללה, הדר את שנתם של היהודים הארורים, הוי אללה הרעד את האדמה מתחת לרגליהם, הוי אללה גדע את זרעם, הפוך את נשותיהם לאלמנות ואת ילדיהם ליתומים'. וכולם חוזרים מאחוריו בקול רם: 'אמן'. הנוכחים אומרים [אמן] ואז הנפשות שלהם נרגעות משום שהם מאמינים שהם מילאו את חובתם וביצעו את תפקידם במאבק באויב הציוני בצורה המושלמת ביותר, ובכך הם מסירים מעליהם כל [תחושת] אשמה של אוזלת יד.

 

האבסורד הוא שהדרשן לאחר [קטע] הקללות שלו נגד היהודים לא שכח בכל פעם להאיץ במתפללים לתרום [כספים להקמת] יחידה לדיאליזה בכפר... שתטפל באלפי חולים... אולם לרגע לא עלה במוחו ובמוחותיהם של המתפללים שאומרים אמן אחרי הקללות ומקללים את היהודים ורבים מהם חולים באי ספיקת כליות - שמי שהמציא את דרך הטיפול למחלה הזו הוא הרופא והמדען היהודי ויליאם קלופכים! [כך במקור, כנראה הכוונה לויליאם קולף].

 

הממציאים ששינו את העולם היו יהודים

הוי אתם מקללי ומגדפי היהודים, האינכם יודעים שהיהודי 'הטמא והמקולל' ברוך בלומברג הוא זה שגילה את מחלת דלקת הכבד הנגיפית [מסוג B ] ואת הטיפול בה - מחלה ממנה סובלים 12% מהמצרים?

 

ואם כבר אנו מדברים על המצאות, הרי לכם: האנשים המפורסמים ביותר בתחום ההמצאות הרפואיות הם כולם יהודים: ממציא המחט הרפואית בנג'מין רובין, ממציא החיסון נגד שיתוק ילדים- יונה סאלק, ממציא התרופה לסרטן הדם 'לוקמיה' [כך במקור] והתרופה לעגבת - פול ארליך, מפתח חקר מערכת החיסון איליה מצ'ניקוב, מי שביצע את המחקרים החשובים ביותר לגבי הבלוטות האינדוקטריניות- אנדרו שלי, מי שביצע את המחקרים החשובים ביותר בתחום הטיפול הקוגניטיבי אהרון בק, ממציא הגלולות למניעת הריון -  גרגורי פינקוס, מי שביצע את המחקרים החשובים ביותר לגבי העין האנושית והרשתית- ג'ורג' ואלד, מי שביצע את המחקרים החשובים ביותר לגבי טיפול בסרטן- סטנלי כהן.

 

האנשים המפורסמים ביותר בתחום ההמצאות ששינו את פני העולם גם הם היו כולם יהודים ובהם: מפתח השבב- מיקרו מעבד היה סטנלי מזור, ממציא הכור הגרעיני היה ליאו סילארד, ממציא הסיבים האופטיים היה פיטר שולץ, ממציא הרמזורים היה צ'רלס אדלר, ממציא פלדת האל-חלד היה בנו שטראוס, ממציא הפסקול איזדור קייסי [כך במקור, כנראה הכוונה לתיאודור קייס] , ממציא המיקרופון והגרמופון היה אמיל ברלינר, ממציא קלטת הווידאו היה צ'רלס גינזברג.[2]

 

היהודים ממציאים, מתקדמים והופכים לענקים ברמה המדינית והכלכלית בעוד אנחנו עדיין מפגרים... ישראל משקיעה 6% מהכנסתה הלאומית במחקרים מדעיים, בעוד שכל המדינות האסלאמיות ביחד מוציאות על זה רק כ-0.2%. אני חושב שהדרשן שגופו התקשה בעודו מקלל את היהודים היה עונה לי בגינוי: 'למה אנו צריכים לבזבז את הכסף על הדברים הנבובים האלה, בעודנו מבצעים את המשימה החשובה ביותר: לקלל את היהודים הטמאים ולגדפם.'"

 

 [1] אל-ערב (קטר), 22.7.2011

[2] יצוין כי רשימת הממציאים היהודים שהכותב מביא פה  לקוחה ככל הנראה ממאמר תחת הכותרת "מדוע היהודים חזקים כל כך?" שפורסם בשנת 2006 ביומון הפקיסטני The News על ידי עיתונאי פקיסטני בשם פארוק סלים.

תגיות