המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בעל טור תימני: המחאה בעולם הערבי - מזימה יהודית
27/9/2011

 

בעל טור תימני: המחאה בעולם הערבי - מזימה יהודית

 

בעל הטור התימני, עלוי עבדאללה טאהר, פרסם ביומון התימני "ה-14 באוקוטובר" מאמר שבו האשים את היהודים בפרוץ המחאות בעולם הערבי, וטען כי זו מזימה שתועדה ב"פרוטוקולים של זקני ציון", עוד בשנת 1951 [כך במקור].  להלן תרגום המאמר: 

 

"בתקופה שבין 1897 ל-1951, מנהיגי היהודים ערכו 23 ועידות. האחרונה שבהן ב-14 באוגוסט 1951 דנה בתכנית ההגירה היהודית לישראל ובגבולות המדינה החדשה שקמה באדמת פלסטין הערבית הכבושה. בוועידה זו הוצגו מחקרים והתנהלו דיונים לקביעת תכנית חשאית מפחידה לשעבוד העולם ולשליטה יהודית בו. הם רשמו את החלטותיהם, תכניותיהם, צוואותיהם או את הפרוטוקולים של ישיבותיהם תחת השם: 'הפרוטוקולים של זקני ציון', והקימו סביבם מעטה חשאיות, כדי שאיש לא יקרא או ימסור אותם, זולת זקני ציון.

 

באחד הטקסים המסוניים החשאיים בצרפת, הצליחה אישה צרפתייה, במהלך מפגש חשאי עם אחד מגדולי המנהיגים היהודיים, לגנוב ממנו כמה מסמכים סודיים ולהבריחם. מסמכים אלו הם 'הפרוטוקולים של זקני ציון', שהיו חלק מההחלטות שהתקבלו באותה ועידה, ואשר טרם נחשפו – דבר שגרם למנהיגי היהודים לשמור בקנאות על שאר החלטותיהם, כדי להבטיח את חשאיותן.

 

הנוסח הגנוב של מסמכים אלה הגיע לאחד ממנהיגי רוסיה, אלכסיי ניקולביץ', והוא נבעת מאוד מהכתוב בו – התכניות השטניות לשעבוד העולם, במזרח ובמערב, באמצעות ההון היהודי. הוא [ניקולביץ'] מסר את הנוסח לחברו, המדען הרוסי הדגול סרגיי נילוס, שחקר וניתח אותו, והשווה בינו לבין מאורעות העולם שהיו באותה עת. הוא נחרד מהחפיפה המוחלטת ביניהם, והדפיסם ברוסית בשנת 1902. הפרסום הוביל למתקפת זעם נגד היהודים ברחבי העולם, בפרט ברוסיה הקיסרית. דעתם של היהודים נטרפה למראה העולם שהתעורר למול פשעיהם השטניים, ועקב כך היהודים נטבחו. זה גרם ליהודים לרכוש כל העתק שאיתרו מהמסמכים האלו, עד שכל ההעתקים נעלמו כליל, זולת העתק אחד שהגיע למוזיאון הבריטי, ב-10 באוגוסט 1906.

 

כשפרצה המהפכה הקומוניסטית ברוסיה בשנת 1917, היומון 'מורנינג פוסט' שלח לרוסיה את אחד מכתביו הבכירים [ויקטור מרסדן], כדי לדווח משם על המהפכה הבולשביקית. טרם נסיעתו, רצה [מרסדן] לעיין בכמה ספרים רוסיים המצויים במוזיאון הבריטי, ביניהם ההעתק הנ"ל, משום שחש בערכו ובחשיבותו ... מרסדן היה הראשון בעולם כולו שתרגם עותק של הפרוטוקולים, את שאר עותקיהם הצליחו היהודים לאתר ולהשמיד. העתק זה תורגם לכמה שפות, ביניהן גם לערבית, על-ידי המרצה מוחמד ח'ליפה אל-תוניסי, שקרא לספר המתורגם: 'האיום היהודי והפרוטוקולים של זקני ציון'. על ספר זה מסתמך מאמרי, המבקש להציג באמצעותו את התפקיד הציוני בהצתת סכסוכים ברוב מדינות ערב, כפי שקורה בתוניסיה, בלוב, בבחריין, בתימן וכו'.        

 

הסימנים הראשונים של הסכסוכים החלו להופיע בכמה אתרי אינטרנט כגון: ויקיליקס, פייסבוק, טוויטר, יוטיוב וכו' – אתרים שהפיצו כמה מסמכים סודיים שנועדו לפגוע במוניטין של כמה שליטים ערביים ולערער את אמון עמיהם בהם. זאת, באמצעות הסתה והתססה של הציבור נגדם, הצתת מחלוקות וסכסוכים במדינה זו או אחרת, באופן שנועד להקל עליהם [על היהודים] להשתלט על העולם ולשעבדו לצרכיהם.

 

נקרא למשל את הכתוב בפרוטוקול העשירי מהפרוטוקולים של זקני ציון, ולאחר מכן נביט במצב של האומה הערבית כיום. נשווה בין המצב הנוכחי לבין מה שתכננו היהודים לעשות בפרוטוקולים שלהם:

 

'שלטוננו יתחיל ברגע שאותם אנשים שהמחלוקות שיסעו אותם והם חוו ייסורים עקב פשיטת רגל ואכזבה משליטיהם – דבר שנדע אותו מראש –  יצעקו: 'הדיחו אותם!'... כדי שהציבור ישמיע קריאה זו, אין מנוס מכך שיימשכו בכל המדינות העימותים בין העמים לממשלותיהם, האיבה, המלחמות, השנאה והמוות על קידוש השם. כך יימשכו הרעב, העוני והתפשטות המחלות, עד אשר [העמים] לא ימצאו מפלט מקשייהם וממכאוביהם אצל איש זולת היהודים, ויבקשו את הגנתנו באמצעות הוננו ושלטוננו'.

 

האין זה מה שקורה כיום בכמה ממדינות ערב? הפרוטוקול העשירי אף מזהיר מפני השתהות בניצול האירועים הנוכחיים, המהווים הזדמנות פז עבור היהודים להשגת מטרותיהם, שכן יהיה קשה לחזור עליהם. [בפרוטוקול כתוב]: 'אולם, עלינו להבין היטב כי אם ניתן לאומה זמן לבטא את עצמה, חזרה על הזדמנות מעין זו תהיה דבר קשה'.

 

כך תכננו לנו היהודים, והנה הם משרטטים לנו את דרך חיינו; מנצלים את בורותנו ואת אי התודעה [החברתית והפוליטית] שלנו, ומניעים את הדור הצעיר שלנו ליישם את תכניותיהם להשתלט על מדינותינו הערביות והמוסלמיות. שאם לא כך, מה פירוש התעוררות מחאת הצעירים והדרישה לסלק את השליטים באותו עיתוי וברוב מדינות ערב? האם לא ההון היהודי הוא אשר מניע את האירועים הנוכחיים במדינותינו הערביות?".[1]         

 [1] www.14october.com, (תימן), 25.8.2011