המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מה חדש? תקציר ידיעות מהמזה"ת 31.8.2011
31/8/2011

מה חדש? תקציר ידיעות מהמזה"ת 31.8.2011

 

בתקציר: אתר רוסי: רוסיה הזהירה את סוריה מפני החלטות קשות במועבי"ט * חבר במג'לס האיראני: נשגר משלחת פרלמנטרית ללוב * פרשן אפגני שתקף את המשטר באיראן, הורד מן השידור *  מצרים: אין כוונה להרוס את המנהרות * ח'אמנאי מותח ביקורת על יחסם של שלטונות בחריין לאזרחים הבחרינים

 

מצרים: דומיננטיות של האחים המוסלמים בתפילות החג הציבוריות

במצרים ניהלו הזרמים האסלאמיים את מרבית תפילות החג במקומות הציבוריים ברחבי המדינה וניצלו את הדרשות לשם תעמולה פוליטית. באלכסנדריה, הורגשה במיוחד נוכחות האח"ס והסלפים, שם בוטל הטקס הרשמי שתוכנן על ידי ראשי המחוז.

אל-אהראם (מצרים), 31.8.11

 

חבר במג'לס האיראני: נשגר משלחת פרלמנטרית ללוב

חבר הועדה לביטחון לאומי במג'לס האיראני, פרויז סרוורי, אמר כי בדיון עם בכירי משרד החוץ הוחלט לשגר ללוב משלחת פרלמנטרית איראנית לצורך קיום התייעצויות עם המועצה הזמנית במדינה.

אילנא (איראן), 29.8.11

 

ישראל כעקרב

אל-ג'זירה (סעודיה), 31.8.11

 

דיווח: רוסיה הזהירה את סוריה מפני החלטות קשות במועבי"ט 

האתר הרוסי בשפה הערבית "אנבאא מוסקו" דיווח כי בביקורו בסוריה קרא סגן שה"ח הרוסי, מיכאיל בוגדאנוב, להנהגה הסורית להרגיע את המצב במדינה בהקדם, בטרם תפקע סבלנותם של חברי מועצת הביטחון ויתקבלו החלטות תקיפות נגדה.

http://ar.rian.ru, 30.8.11

 

סוריה: עצומת רופאים נגד מנגנוני הביטחון 

כ-400 רופאים מהעיר חלב חתמו על עצומת "רופאים תחת שבועה" הקוראת לחקור מקרים בהם מנגנוני הביטחון איימו על רופאים שלא לטפל בפצועי ההפגנות ברחבי המדינה; עצרו רופאים שסירבו להוראה וחטפו פצועים מבתי החולים לצורך חקירה. העצומה קוראת לשחרור הרופאים העצורים, או להביאם לדין.

www.syria-news.com, 30.8.11   

 

ח'אמנאי: המשטר הבחריני מפר את הבטחותיו לעמו העשוק

בנאום לרגל עיד אל-פיטר, הביע מנהיג איראן, עלי ח'אמנאי, דאגה ממצבו של העם הבחריני המדוכא וטען כי המשטר הבחריני מפר את הבטחותיו לעמו. הוא קרא לסיעות השונות באיראן לפעול באיפוק במערכת הבחירות למג'לס (מרץ 2012) כדי לשמור על יציבות המשטר באיראן.

ח'בר און ליין (איראן), 31.8.11

 

"אמריקה מעלה את הסיוע לקרן אפריקה ל-122 מיליון דולר"

רוז אל-יוסף (מצרים), 31.8.11