המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מאמר בירדן: ישראל משכפלת את מעשי הנאצים וחוקיהם
5/5/2011

 

מאמר ביומון ירדני: ישראל משכפלת את מעשי הנאצים וחוקיהם

 

חוסני עאיש, בעל טור ביומון הממסדי הירדני אל-ראי פרסם מאמר שכותרתו "[ישראל] ירשה את הנאציזם והתעלתה מעליו" בו טען כי ישראל העתיקה את חוקיה ומעשיה מהנאציזם ותקף את המערב התומך בה.

להלן תרגום עיקרי המאמר[1]:

צביעותו ושקריו של המערב למול מעשיה הנאציים של ישראל

"לכל ברור שההסברה הערבית והתקשורת הערבית נרתעות או נמנעות מלחשוף בפני העולם את החוקים של ישראל ואת המעשים הנאציים שהיא מבצעת מדי יום נגד העם הפלסטיני. הן מתבוננות, ואולי אף מתעלמות מכך שההסברה הציונית-ישראלית משחירה את פני האומה הערבית בפני העולם בכל פעם שממשלה, קבוצה, או אדם בודד מתוך האומה הערבית, עושה מעשה שפל או לא אנושי, כמו הצלפת המלקות בפומבי בבחורה הסודאנית על ידי ממשלת אל-בשיר הלא נאורה. [ ובנוסף ההסברה הישראלית]  מציגה אירוע מקרי כזה כאילו התרחש כל יום, בכל מקום ערבי או מוסלמי.

 

ההסברה הערבית, ובפרט זו הרשמית, והדיפלומטיה הערבית לא מנצלות את המסמכים שמעידים על החוקים ועל המעשים הישראליים הנאציים הרבים נגד העם הפלסטיני, כדי לעורר את מצפונו של המערב... הן גם לא מוכיחות [למערב] שכל מי שתומך בחוקים של ישראל ובמעשיה הנאציים - בליבו, בלשונו או באופן מעשי - אינו אלא תומך בנאציזם. שתיקתו של המערב נוכח החוקים והמעשים האלה - החל מקיומה של ישראל, האימפריאליזם שלה, ההתנחלויות שלה, גדר [ההפרדה] הגזענית שלה, המחסומים שלה, החיפוש הגופני היומיומי והמשפיל שהיא מבצעת על האנשים... עשרות אלפי ההרוגים והפצועים מקרב האזרחים הפלסטיניים והרס הבתים - וכלה בשבועת האמונים למדינה היהודית, הופכים אותו עצמו לנאצי ולטרוריסט וחושפים את שקריו וצביעותו בכל הנוגע לזכויות האדם ואת מדיניותו המפלה. [הדבר  מעיד על כך] שהמערב מעולם לא היה נגד הנאציזם הגרמני כטענתו, אלא הוא היה נגד מרחב המחיה, או ההתפשטות הגרמנית לכל אירופה...

 

לו היה המערב כן בשנאתו לנאציזם... הוא היה מגנה, או לפחות מתנגד באותה מידה, לחוקיה של ישראל ולמעשיה נגד העם הפלסטיני המועתקים מילה במילה מחוקי הנאציזם הגרמני וממעשיו נגד היהודים, כפי שטוענים אינטלקטואלים יהודים בישראל מחוצה לה.

 

ההסבר להעתקה הזו הוא שהנאציזם, כתנועה גזענית במקורה, היא למעשה השקפה דתית יהודית שיסודה באמונה "העם הנבחר של אלוהים". [אך] היטלר הפך השקפה זו לאמונתו הנאצית בכך שעשה את הגרמנים לעם הנבחר במקום היהודים, דבר המתבטא בסיסמתו "גרמניה מעל כולם".

 

המערב התאחד נגד הנאציזם של היטלר, אך מתעלם מהנאציזם הישראלי

הוי הערבים, היות וזהו המצב מה ההבדל בין הרצל, וייצמן, ז'בוטינסקי, בן גוריון, לוי אשכול, גולדה מאיר, משה דיין, יצחק רבין, שמעון פרס, אהוד ברק, אהוד אולמרט, אביגדור ליברמן ונתניהו לבין היטלר ועוזריו? מה ההבדל? אולי ההבדל היחיד ביניהם הוא הסתירה בעמדה של המערב [כלפיהם]. שכן בעוד שהמערב - אירופה וארה"ב - התאחד נגד היטלר והנאציזם שלו, אותו מערב התאחד או כרת ברית עם נתניהו והנאציזם שלו, כלומר עם ישראל, נגד העם הפלסטיני החף מפשע, שמעולם לא היה לו חלק ברדיפת היהודים.

 

למען ההיסטוריה נאמר שהפיצוצים שביצעו חמאס והג'יהאד נגד האזרחים היהודים (ושישראל כה שמחה עליהם!!!), הפיצוצים שביצע ארגון אל-קאעדה בארה"ב בספטמבר 2001, הפיצוצים שהיו אח"כ בלונדון, פריז ומדריד, הפיצוצים נגד האזרחים הנוצרים במדינות ערב ובמיוחד בעיראק ובמצרים, וכל הפיצוצים שהיו עד היום והתבצעו בשם האסלאם,  יחד עם העובדה שחלק מהערבים והמוסלמים הריעו לכך – הסיטו את דעת הקהל מהנאציזם של ישראל ועשו אותה למבוקשת [במערב] בשל ניסיונה במאבק נגד הפיצוצים של החמאס והגי'האד. הדבר העמיק את הברית בין המערב לישראל בהיותם 'קורבנות' של "הטרור האסלאמי"...

 

אלמלא [הפיצוצים האלה], המערב היה נאלץ לתקן את עמדתו ולו במקצת [ביחס לישראל], המהגרים הערבים והמוסלמים במערב היו ממשיכים לחיות בשלום והאסלאם היה ממשיך להתפשט [מערבה] במהירות רבה, תוך שהוא מתקבל בברכה.

 

[שהרי] טרם הפיצוצים האלה, לא היתה קיימת עוינות בין עמי המערב לבין המהגרים הערבים והמוסלמים [במערב] והאסלאם. אדרבא, [המצב היה] הפוך, האנשים באירופה ובארה"ב התאסלמו חבורות- חבורות, מסגדים ומרכזים אסלאמיים הוקמו בכל עיר. כאילו שהפצת האסלאם באירופה ובמערב – אשר עבד אל-רחמן אל-ר'אפקי נכשל בהשגתה כשהובס בקרב בלאט אל-שהדאא בשנת 732  - הושגה על ידי המוסלמים באמצעות דמוקרטיה ועקרונות זכויות האדם.[2] הפיצוצים האלה גרמו ועדיין גורמים לפלסטינים, לערבים ולמוסלמים להיות במצב של מגננה שהולך ומחמיר עם כל פיצוץ נגד אזרחים בשם האסלאם. אולי זהו הסבר חלקי לרתיעה של ההסברה והדיפלומטיה הערבית ואת הימנעותן מלפתוח במתקפה נגדית [על ישראל]. נראה שהן ישנות וחשות בנוח עם המצב הזה."

 


[1] אל-ראי (ירדן), 12.4.2011

[2] עבד אל-רחמן אל-ר'אפקי היה אמיר אנדלוסיה בתקופה האומיית. נהרג בשנת 732, בקרב בלאט אל-שהדאא, בו פיקח על הכוונת המוסלמים שלחמו בכוחות הצרפתיים, בדרכם לכיבוש צרפת והובסו.