המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
עורך יומון קטרי: הרש"פ שודדת את העם הפלסטיני
17/3/2010

 

עורך יומון קטרי: הרש"פ שודדת את העם הפלסטיני וקושרת קשר נגדו

 

עורך היומון הקטרי אל-שרק, ג'אבר אל-חרמי, פרסם ב-21 לפברואר 2010[1] מאמר התוקף בחריפות את השחיתות המוסרית והכספית שפשתה ברשות הפלסטינית ובהנהגתה, ומגנה את מדינות ערב התומכות בה.

להלן תרגום קטעים מהמאמר:

"העם הפלסטיני המובס מתפכח כל יום [מחדש] בעקבות שערורייה מרעישה, שגיבוריה הם בעלי תפקידים שונים [בגוף] הנקרא 'הרשות הפלסטינית הלאומית'. כמעט ולא חולף יום מבלי שנשמע על שחיתות מוסרית, שגיבוריה הם בכירים ברשות, או שחיתות כספית, שהשתרשה וחלחלה לתוך עמודי התווך של הרשות מזה שנים. [איש] לא נאבק בשחיתות זו או עורך טיהור בשורותיה, כיוון שרוב מנהיגי הרשות שותפים לכך.

 

לאחרונה נחשפה השערורייה בה הואשמו שני בכירים במנגנון של הרשות בקשירת קשר ושיתוף פעולה עם המוסד הישראלי בהתנקשות בדובאי בחיי השהיד מחמוד אל-מבחוח, אחד ממנהיגי חמאס. שיתוף פעולה בטחוני זה בין מנגנוני הרשות הפלסטינית 'הלאומית' לבין ישראל אינו דבר חדש. ההתנקשויות בחיי מספר מנהיגים של המקאומה, שהזירה הפלסטינית היתה עדה להן, היו, למרבה הצער, תוצאה של כל הידיעות שסיפקו מנגנוני הביטחון של הרשות לישראל והן שאיפרו לאויב לבצע את משימתו, להתנקש בחייהם של מפקדי הפלגים [הפלסטיניים] בקלות רבה.

 

[הנה כך] אישים מסוימים ברשות קושרים קשר, לא רק נגד החמאס, אלא גם משתפים פעולה בנושא ביטחוני עם ישראל כדי לבצע משימות מלוכלכות נגד אנשים בעם הפלסטיני ונגד ריבונותה של מדינה ערבית, של איחוד האמירויות ... איך קרה שגורמים אלה העדיפו את [האינטרס] הישראלי על זה של מדינות ערב?

 

השערוריות של הרשות גורמות לצמרמורת לא רק לעם הפלסטיני הנאחז במקאומה וממתין בסבלנות בתוך [פלסטין] ומחוצה לה, אלא גם לכל עמי ערב ... בכל פעם לאחר שנגדשה הסאה מכריז 'הנשיא' [מחמוד עבאס], על חקירת כל מי שנחשד במעורבות בתיקי השחיתות. אולם העניין עובר ללא בירור או עונש, והשערורייה מושתקת ... הרשות, שהוקמה על מנת לפתור את בעיותיו של העם, הפכה לזו ששודדת אותו, קושרת נגדו וגונבת מה שניתן לגנוב [ממנו]. ובכן מה נותר לישראל [לעשות] אם מי שאמור להגן על העם [הפלסטיני] הוא זה שממלא תפקיד מלוכלך זה?

 

תנועות שחרור ... דואגות יותר מאחרים לשמור על ניקיון כפיהן ולהשקיע את יכולותיהן, החומריות והאנושיות, למען השחרור ובניית המדינה. יוצאת מכלל זה היא הרשות הפלסטינית, הרחוקה מאוד [מהתנהגות] לאומית. רוב מנהיגיה ... מנסים לחפש אחר הדרך הטובה ביותר להשיג רווח בלתי חוק, גם אם הדבר בא על חשבון העם המובס, ולסחוט את הרשות, ולו גם באמצעות 'המנגנון' הישראלי.

לא רק העם הפלסטיני, אלא גם ובעיקר מדינות ערב, אחראיות לשים קץ לשחיתות המכרסמת ביסודות הרשות הפלסטינית ... ולבוא בחשבון עם בכיריה. בנוסף יש לפקח על הסיוע שמקבלת הרשות במסווה של תמיכה בעם הפלסטיני, כיוון שהעם הפלסטיני אינו מקבל, [אלא] פירורים, אם בכלל מגיע אליו משהו.

 

מדינות ערב, השבעות רצון ממעשיה של הרשות הפלסטינית והמתעלמות ממעשי השחיתות ומהשערוריות הנובעות ממנה, הן בעצם שותפות לפשע  נגד העם הפלסטיני, שאין מי שיתמודד עמו או יתלונן עליו.

הוי בכירי הרשות, [קודם כל] תבנו את המדינה שלכם ותשחררו את העם שלכם ואחר כך תגנבו כרצונכם. העם יקבל זאת והוא גם עתיד להעלים עין מהשחיתות שלכם, אולם [קודם כל] תגישו [הישג אחד], ולו גם קטן, לעם [הפלסטיני], הסובל הן משלטונו של האויב הכובש והן מהשלטון שלכם.

 

מה השיגה הרשות למען העם הפלסטיני מאז בואה לפלסטין לפני כ-20 שנה, פרט למתן לגיטימציה למעשיו של הכובש, דהיינו: יהוד, הרס, גירוש, גזל אדמות, הריסת בתים והתנחלויות נוספות ...

 

מי שזומם עם ישראל לחסל את עזה ולהרוס אותה ומבקש מהאויב להמשיך את תוקפנותו נגד תושביה, כפי שהיה לפני יותר משנה [במלחמת עזה] ... אין להתפלא שיקשור קשר לרצוח מנהיג פה ומנהיג שם".[1]  אל-שרק (קטר), 21.2.2010