המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
אתר איראני: פצצת אטום לאיראן - מכת מוות לישראל
24/2/2010

 

אתר איראני: פצצת אטום לאיראן - מכת מוות לישראל

 

ב-18 בפברואר 2010 פרסם אתר האינטרנט האיראני עסר-י איראן מאמר מערכת בו טען כי הימצאות נשק גרעיני בידי איראן יהיה בו כדי לאיים על ישראל ולהביא לחיסולה, גם מבלי להשתמש בו. לטענת האתר, אושיות קיומה של ישראל מבוססים על אשליה של קיום לבטח ועליונות ביטחונית וכאשר איראן תשווה את מאזן הכוח במזה"ת ותחזיק בפצצת גרעין  יבוא הקץ על החברה הישראלית.

להלן תרגום המאמר:[1]

 

"מאז כינונה ב-1948, עמוד התווך היסודי עליו הוקמה ישראל היה 'יצירת טריטוריה בטוחה לעם היהודי כדי להגן עליו מפני כל סכנה אפשרית.' הדבר הזה חשוב כל כך לנבחרי השלטון בישראל עד כי ב-62 שנות קיומה, הם נוהגים יד קשה נגד כל גורם ו[לו] הפעוט ביותר שעלול להכות או לפגוע ב'גן העדן המפורסם' שלהם.

 

כדי להישאר עדיין מקום מבטחים ליהודים מרחבי העולם, המושך אליו נכסים אנושיים, כלכליים ואחרים מרחבי העולם, זקוק המשטר הציוני להוסיף ולשמר את התדמית המלאכותית שלו בדבר [קיומו] של 'ביטחון מוחלט' בתוך גבולות ישראל (פלסטין הכבושה).

 

בשל כך ובמסגרת אסטרטגיה זו, ייצרה ישראל בשנות השישים של המאה העשרים, עשרות ראשי נפץ גרעיניים (מתוך העלמת עין ואף שיתוף פעולה מצד מדינות המערב כמו צרפת) כדי שתשיג, לדעתה, עליונות מוחלטת במאזן הכוח במזה"ת.

 

למעשה, עבור ישראל, לא רק אי-ביטחון אלא אף תחושה של אי-ביטחון משמעה רעל קטלני ולכן מפעיל המשטר הזה את כל מאמציו כדי למנוע את מה שלדידו הוא התגרענותה של איראן.

 

בכירים ישראלים מודעים היטב למהותו של נשק גרעיני ולמימדי ההרתעה שלו. הם יודעים היטב כי בדוקטרינת ההרתעה הגרעינית פירוש השימוש כמכה ראשונה בסוג נשק כזה הוא השמדה הדדית ודו צדדית, אם הצד שמנגד מצויד גם הוא בנשק זה. לפיכך, אין זה סביר להניח שמדינה, גם אם היא בעלת נשק גרעיני, תשתמש בו נגד אחרים (במיוחד אם גם להם יש נשק כזה).

 

עם זאת, אין לדאגתה המופרזת של ישראל מפעילותה הגרעינית של איראן ולתעמולה נגד פעילותה שוחרת השלום של איראן, צידוק כלשהו פרט לנושא דלעיל, שהוא אכן, הפגיעה בתחושת הביטחון המוחלט בתוך גבולות המשטר הזה.

 

ישראל יודעת היטב כי גם אם תצטייד איראן בנשק גרעיני, היא לעולם לא תשתמש בו אלא להגנה עצמית במקרה של מתקפה בלתי קונבנציונאלית וגרעינית. אלא שהימצאות נשק כזה ברשות איראן, תזרע בישראל תחושת אי-ביטחון, ודי בתחושה זו כדי לנפץ את ארמון הזכוכית של הממשלה הבלתי-לגיטימית הזו במזה"ת.

 

משמעות קיומה של איראן בעלת נשק גרעיני הוא סוף חלום 'ישראל הבטוחה', ופירוש הדבר הוא הגירת מרבית תושבי האדמות הכבושות (שהיגרו אליהן בשל הביטחון המוחלט, ו[הזדמנויות] עבודה שיש בה). ההגירה השלילית הזו תכלול נכסים אנושיים, כספיים ועוד, ולכן היא תהווה גזר דין מוות למשטר הזה.

 

לפיכך, פרויקט האיראנופוביה [בעולם] הוא למעשה פעולה ציונית שנועדה לכסות על אותו עקב אכילס ופחד עיקרי, הפוגע בארמון הזכוכית של הביטחון המוחלט של ישראל ... [ממשלת] תל-אביב מסתירה את הפחד העיקרי שלה מאחורי ביטויים כגון 'דאגת הקהילה הבינ"ל' וביטויים דומים אחרים."[1]  עסר-י איראן (איראן), 18.2.2010.

תגיות