המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מאמר ביומון סורי: מתגבש מזה"ת ללא הישות הציונית
14/2/2010

 

מאמר ביומון סורי ממשלתי: מתגבש מזה"ת ללא הישות הציונית

 

במאמרו "טהראן ומזה"ת ללא ישראל", קרא מחמד צאדק אל-חסיני - חוקר איראני המקורב למשטר באיראן ובעל טור ביומון הסורי הממשלתי תשרין - לארה"ב להתנתק מישראל ואיים כי איראן תתקוף אינטרסים אמריקאים באזור המזה"ת אם יותקף אחד מכוחות ההתנגדות. להלן עיקרי המאמר:  

 

"לאחר שוושינגטון הבינה שהפסידה בקרב על הגרעין מול טהראן, כפי שהפסידה בהימורה על פילוג הרחוב האיראני לתומכים ולמתנגדים למדיניות [נשיא איראן אחמדי] נז'אד, היא שוב החלה לשגר לטהראן מסרים ישירים ועקיפים, הקוראים [לאיראן] לשתף פעולה בפתרון הבעיה העיראקית והאיראנית בצורה הטובה ביותר ובאופן שישמור במעט על כבודה של המעצמה הגדולה ביותר בעולם.

 

התחלנו לשמוע דברים כאלה בבגדאד, באסלאמאבאד, בקבול ובאיסטנבול ויש קריאות לשתף את איראן בוועידת לונדון על אפגניסטן. טהראן מהססת ו'מתפנקת' באמרה שלא תשתתף [בוועידה] כל עוד לא תשמע דברים ברורים בנוגע לתפקידה שם...

 

טהראן אינה מגלה עניין רב במסרים הישירים או העקיפים שמעביר הממשל האמריקאי בנוגע ליד המושטת [לעברה], לא רק לאחר שהתבררה לה חולשתו של הנשיא אובמה וחולשת צוותו, אלא גם לאחר שהתבררה לה מידת הזלזול לה זוכה ממשל זה מצד הממשלה הציונית העולמית וזרועה הישראלית, ממשלת נתניהו הימנית הקיצונית, שלא הגנה אפילו כלפי חוץ על תדמיתו של אובמה לכל הפחות בנוגע לבעיה הפלסטינית.

 

לטהראן ברור שהאמריקאים הפסידו במלחמות היבשתיות בעיראק, אפגניסטן ופקיסטן והיום הם מטילים יהבם על כמה מלחמות בימים ובאוקיינוסים בניסיון לשלוט על מיצרי המים העיקריים הנוגעים לערבים ולמוסלמים, בתקווה לסכל את פעילותן של המדינות האזוריות המתנגדות לתוכנית ההגמוניה האמריקאית...

 

אם וושינגטון חושבת שאיראן בתפקידה ובמעמדה ככוח אזורי תיקח אותה בחשבון כי היא זקוקה לחותמת של מה שמכונה הקהילה הבינלאומית שנחטפה ע"י ארה"ב, אז היא [וושינגטון] ממש טועה.

 

האירועים שמתרחשים במהירות והתודעה המתפתחת של המדינות, האומות, העמים והכוחות הוויטאליים בעולם ובאזור, במקביל לדעיכתה המהירה של ההשפעה האמריקאית – למרות שהניבים הצבאיים שלה ממשיכים להיות גלויים לעין - כל אלה מבטיחים לנו שעתיד האזור בו אנו חיים אינו בטוח עוד לאיש, ובראש ובראשונה לאינטרסים של וושינגטון, אם לא יוסרו מהם הידיים הישראליות.    

 

אני אומר זאת בבירור: [ביטחון] האינטרסים של ארה"ב באזור תלוי בהשלמה אמריקאית [עם העובדות] וככל שתמהר [לעשות כן], כך ייטב לאינטרסים של וושינגטון. 'המזה"ת' הזה ש[מזכירת המדינה האמריקאית לשעבר] קונדוליסה רייס רצתה להפוך אותו ל[מזרח תיכון] חדש לפי הדרך האמריקאית, החל להתגבש ע"י בניו מבלי שהמפה [תכלול את] הישות הציונית.

 

כדי שאיש לא [יוכל] להאשים אותי בהפצת טרור או שנאה או אלימות, אני אומר: מהלך האירועים מוביל לפירוק הישות הגזענית הזו מבפנים, אפילו יותר [מהר] ממה שישראל עצמה חושבת.

 

ישראל והכוחות הזרים שתומכים בה יוכלו להצית אלימות אם יחליטו לצאת להרפתקה ויתקפו אחד מכוחות ההתנגדות. אז יוצת האזור כולו ויהפוך לחבית חומר נפץ שהדבר הראשון שהיא תשרוף הם האינטרסים האמריקאים הישירים השונים, בכללם האוניות, הציים והבסיסים [האמריקאים], שיהיו ציד קל ובטווח הטילים האיראנים, כפי שאמר שר ההגנה הגנרל וחידי לפני כמה ימים..."[1]  [1]  תשרין (סוריה), 27.1.2010

תגיות