המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מה חדש? סיכום יומי 14.1.2009
14/1/2009

מה חדש? סיכום יומי 14.1.2009

 

בתקציר: אסירי החמאס קוראים לפיגועי התאבדות * הפת"ח במזרח י-ם מזדהה עם ההתנגדות * חברי פרלמנט בכווית לא רוצים את מחמוד עבאס * המופתי של סעודיה מתיר להשיא קטינות * פסק הלכה אוסר לקבור חיילי צה"ל ערביים שנהרגו בעזה * צרפת לאיראן: הפעילו השפעתכם על חמאס במילוי החלטה 1860

 

אסירי החמאס קוראים לפיגועי התאבדות

אסירי החמאס בישראל קראו לפלגי ההתנגדות בגדמ"ע להסלים את ההתנגדות ולפגוע בלב ישראל באמצעות פיגועי התאבדות.

www.palestine-info.info 13.1.09

 

הפת"ח במזרח ירושלים: תנועתנו - חלק מההתנגדות

תנועת הפת"ח במזרח ירושלים הבהירה בגילוי דעת כי התנועה היא חלק בלתי נפרד מן ההתנגדות הפלסטינית בעזה ובשאר חלקי המולדת וכי ישראל צריכה לדעת שמדיניותה רק מגבירה את האמונה בזכות המקודשת של ההתנגדות לכיבוש.

אל-קדס (ירושלים), 14.1.09   

 

חברי פרלמנט בכווית: איננו רוצים בביקורו של עבאס 

21 חברי פרלמנט כוויתיים, רובם מן הזרם האסלאמי, חתמו על הודעה שבה הם מתנגדים לביקורו הצפוי של יו"ר הרש"פ, מחמוד עבאס, בכווית עקב עמדתו הרפה לגבי פעילות ישראל בעזה ומשום שמועד כהונתו כנשיא הסתיים.

אל-חיאת (לונדון), 14.1.09

 

המופתי של סעודיה: מותר להשיא קטינות

המופתי של סעודיה, השיח' עבד אל-עזיז אאל אל-שיח', פרסם פסק הלכה המתיר להשיא קטינות מעל גיל 10. לדבריו, אלו המתנגדים לכך טועים ועושים עוול לאישה.

www.elaph.com, 14.1.09.

 

פיצול בעולם הערבי על רקע וועידות הדנות במשבר בעזה

סוריה, לבנון, אלג'יריה והרש"פ הודיעו על הסכמתן להשתתף בפסגת החירום הערבית ביוזמת קטר; מצרים וסעודיה הודיעו על אי השתתפותן. יצוין כי לשם כינוס הפסגה דרוש רוב של שני שלישים ממדינות הליגה הערבית , כלומר 15 מדינות, וכרגע לא ברור אם יושג רוב כזה. בתוך כך, סוריה לא השתתפה בוועידה של שרי הבריאות הערביים שנערכה אתמול (13.1.09) בריאצ' ודנה במשבר בעזה.

אל-שרק אל-אוסט, אל-חיאת (לונדון), 14.1.09

 

היהודי כניאו-נאצי

אח'באר אל-ערב (איחוד האמירויות), 14.1.09/ עאמר אל-זועבי

 

 

צרפת ביקשה מאיראן לשכנע את חמאס ביישום 1860

דובר משה"ח הצרפתי מסר כי שה"ח ברנאר קושנר הדגיש בשיחה טלפונית עם עמיתו האיראני, מנוצ'הר מותכי את החשיבות שרואה צרפת ביישום החלטת מועה"ב-1860 וביקש ממותכי שארצו תפעיל את השפעתה על החמאס כדי שתמלא אחר החלטה זו.

אל-חיאת (לונדון), 14.1.09

 

פסק הלכה אוסר לקבור חיילי צה"ל ערביים הפועלים בעזה

שיח' מנצרת פרסם פסק הלכה האוסר להתפלל במסגד לנשמתם של חיילים מקרב ערביי ישראל, אם ייהרגו בפעילות צה"ל בעזה ואוסר לקבור אותם בבתי קברות של המוסלמים.

אל-קדס אל-ערבי (לונדון), 14.1.09

 

עזרתן של המדינות הערביות לאנשי עזה 

 

אח'באר אל-ח'ליג' (בחריין), 14.1.09/ עבדאללה מחרקי