המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
אתר המקורב לממשלת סוריה תוקף בחריפות את סעודיה
26/11/2008

 

אתר המקורב לממשלת סוריה תוקף בחריפות את סעודיה

 

היחסים העכורים בין סוריה לבין סעודיה החריפו לאחרונה לנוכח התקפות חריפות בעיתונות הסורית נגד סעודיה, על רקע שיח הדתות שיזם המלך הסעודי עבדאללה בהשתתפות ישראל ועל רקע העלאתה מחדש של היוזמה הערבית [הסעודית] לפתרון הסכסוך באזור.[1] ההתקפות בתקשורת הסורית אף כללו פרסום תמונה שבה נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, והמלך עבדאללה משיקים כוסית יין, ופרסום מאמר חריף נגד עבדאללה מלווה בתמונה לעגנית המציגה אותו בדמות גמל במשקפיים כהים, באתר המקורב לממשלת סוריה "שאם פרס" (www.champress.net).

 

ההתקפות הסוריות עוררו תגובות גינוי למתקפות נגד סעודיה ואולם האתר "שאם פרס", שספג אף הוא ביקורת על פרסומיו נגד סעודיה, המשיך בהתקפות נגד סעודיה. במאמר חריף ביותר, טען עורך האתר, עלי ג'מאלו, כי אין לשתוק נוכח ניסיונות סעודיה לערער את היציבות בסוריה. להלן תרגום המאמר:

 

"המאמרים שפרסם [האתר הסורי] www.champress.net  בימים האחרונים על סעודיה ומלכה המוזר, עוררו תגובות אחדות בארץ ומחוצה לה. קיבלתי מכתבים ושיחות מאנשים המתעניינים בנושא, ידידים, ידידים-אויבים וקוראים, [חלקם] שיבחו את שעשינו ואחרים גינו זאת וראו בכך תקדים שעלול להזיק בטווח הרחוק ליחסי סוריה-סעודיה, המשובשים ממילא. בין היתר התקבלו גידופים ואיומים עזי מצח מאלמונים 'ידועים' ובמקביל היו התקפות מצד כמה אתרי אינטרנט סעודיים וביניהם האתר של עבד אל-ח'לים חדאם [סגן נשיא סוריה לשעבר], שכבר איננו מתבייש בתפקיד הבזוי שהוא ממלא נגד האינטרסים של ארצו למען האספסוף הסעודי וגרורותיו - הפוליטיקאים הלבנוניים הטירונים.

 

אינני מתפלא על הקבוצה הזאת השרויה במשבר, שרמתה נמוכה והיא מגדפת את הארץ ואת מנהיגיה בביטויים זולים וחסרי ערך, משום שזה תפקידה שעבורו היא מקבלת דמי עמלה משפילים מכספי ממלכת האבק הפורח, המוות הצהוב והאפליה הגזעית. המסע הפראי הזה של ח'דאם וחבורתו הוא הוכחה לכך שאנו עושים דבר נכון כאשר אנו מוקיעים את מדיניותה של הכנופיה השלטת בחצי האי ערב ואילו הגידופים, הכזבים, וההאשמות הזולות אינם ראויים לתגובה...

 

יש שאלות שאני רוצה להציג בפני הציבור שאני מכבד את שכלו ורצונותיו:

מדוע עלינו לשתוק כאשר הממשלה הסעודית מאפשרת לאמצעי התקשורת שלה לפגוע במנהיגינו ובארצנו?

מדוע עלינו לשתוק כאשר [ערוץ הטלוויזיה] "אל-ערביה", [האתר הליברלי] "אילאף", [היומונים הלונדוניים] "אל-שרק אל-אוסט" ו"אל-חיאת", העיתון והטלוויזיה של משפחת אל-חרירי ["אל-מסתקבל"] וכו' ממציאים כזבים ובדותות ומגדפים את מוסדות התקשורת הרשמיים שלנו, [אשר במקום להגיב] נחים על זרי דפנה ועסוקים כפי הנראה במתקפה האימפריאליסטית המרושעת. האם יש מתקפה אימפריאליסטית מרושעת יותר מיצירת מלחמות אחים, מפברוק כזבים, מבידוי ראיות ומפגיעה במוניטין של סוריה ונשיאה?

מדוע עלינו לשתוק כאשר ממשלת סעודיה נותנת חסות לשודדים פרחחים, המייחסים לעצמם את התואר 'האופוזיציה הסורית' וכאשר היא מממנת אותם כדי לחבל בעניינים הפנימיים בסוריה וכדי לערער את היציבות בה באמצעות שמועות עדתיות נדושות שהסורים הפנו להם עורף מהיום הראשון?

מדוע עלינו לשתוק כאשר מלך סעודיה שולח אנשים לגנות את נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, משום שקיבל את פניו של נשיא סוריה, בשאר אל-אסד. 'אוי לעזות המצח!?'

מדוע עלינו לשתוק כשהוד מלכותו מממן את כנופיות הטרור הסלפי בצפון לבנון ומייצא מוות לאדמת סוריה?

מדוע עלינו לשתוק כאשר מלך סעודיה שותה יין לחיי הרוצח בוש בבית הלבן?

מדוע עלינו לשתוק כאשר בני משפחת סעוד [משפחת המלוכה] רוקדים עם הרוצח, רב הטבחים, שהרס את האזור, חילל כבוד וגרם לנשים להיות אלמנות ויתומים?

 

מדוע אנו שותקים כאשר בשם שיח הדתות המלך הזה מקיים פגישות עם הטרוריסט [שמעון] פרס ועם סוכנת המוסד [ציפי] ליבני, ושובר את המצור [הערבי המוטל] על ישראל, שעודנה כובשת את הארץ, רוצחת חפים מפשע, עוצרת אנשים נכבדים ומפעילה את כל סוגי הטרור הבין-לאומי?

מדוע אנו שותקים כאשר הזקן רפה השכל משחק ביציבות של ארצנו? מדוע? מדוע? אלף פעם מדוע? האין השתיקה כאן היא פשע? בהסתמך על מה שנאמר אני בטוח כי האינטרס העליון הוא הוקעת האספסוף השפל הזה..."

 

תמונות בתקשורת הסורית: בכיתוב נאמר: "לחייך, מלך סעודיה"   מלך סעודיה בדמות גמל 

    

16-17.11.08 , www.champress.net

                                                                                                

   

            [1] www.champress.net  20.11.2008

תגיות