המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
"המשבר הכלכלי בארה"ב - מזימה יהודית-אמריקאית"
4/11/2008

 

בעלי טורים ערבים:

המשבר הכלכלי בארה"ב - מזימה של הממשל האמריקאי והלובי היהודי

 

כמה בעלי טורים בתקשורת הערבית האשימו את הממשל האמריקאי, את "הלובי" היהודי בארה"ב או את היהודים בכלל, באחריות למשבר הכלכלי העולמי. לדבריהם, זאת מזימה שנועדה למנוע את הקמתה של מדינה פלסטינית, להשתלט על הונם של הערבים, או להשתלט על הכלכלה העולמית ובכך להגביר את השפעתם בעולם. להלן קטעים מן המאמרים:

 

המשבר הנוכחי - מזימת המשך ל-11 בספטמבר

מצטפא אל-פקי, יו"ר הוועדה הפרלמנטארית לענייני חוץ במצרים, כתב במאמר ביומון הלונדוני, "אל-חיאת":

 

"בחופשת הקיץ הסעירו את מוחי מחשבות הקשורות לעניין הציבורי הבינ"ל בנושא תיאורית הקשר. ניתחתי את המתרחש מסביבנו לפי תיאוריה זו והסתמכתי על הניתוח ההיסטורי כדרך להבין את הדברים ואת העמדות. הדבר קרה בעקבות המעקב היומי שלי אחר אירועי המשבר הפיננסי אשר טלטל את הכלכלה האמריקאית והשפיע על בנקים ושווקים, אנשים ומוסדות, משכורות וקצבאות...

 

המשבר הכלכלי הנוכחי, הצפוי להסלים, הוא לפי דעתי  מזימה מסוג חדש, אשר החלה בחודש ספטמבר שבע, שנים בלבד לאחר המזימה הראשונה [פיגועי ה-11 בספטמבר]. המטרה הפעם היא השתלטות על רכושם והונם של הערבים  ויצירת אווירה חדשה של ביזה כלכלית לאחר הביזה הפוליטית. זוהי המנטאליות המערבית, המצטיינת בקצירת מה שזורעים אחרים ובהשתלטות על מה שאין לה זכות [להשתלט עליו] ...

 

הממשל האמריקאי של ג'ורג' בוש הוכשר ודורבן על ידי הימין השמרן האמריקאי ועל ידי חוגים יהודיים כדי שימלא משימה זו בתחילת תקופת כהונתו הראשונה ובסוף תקופת כהונתו השנייה וכדי שיקצור שני הישגים גדולים: הראשון - פוליטי בינלאומי בשנת 2001; השני - כלכלי בינלאומי בשנת 2008. אין ספק שהעמים הקטנים, המדינות העניות והאזורים השופעים אוצרות טבע, ובראשם הנפט, הם הנושאים בעול הגדול של [המשבר הכלכלי]. אני טוען כי מה שקרה בחסות הממשל [האמריקאי] הזה –  לדעתי הממשל האמריקאי הגרוע ביותר בהיסטוריה - הוא תוצאה של מזימה נסתרת אשר תוצאותיה גלויות וברורות לכל בר דעת...

 

הקשר בין ספטמבר 2001 לספטמבר 2008 הינו הדוק, כל אחד מהם משלים את השני, שהרי אין השפעה פוליטית ללא שליטה כלכלית. לפיכך, הממשל האמריקאי הנוכחי קיבץ את שני הדברים בסל אחד והפך אותם לתופעה חדשה הפולשת לעולם כולו ומצביעה על כך שסיומה פוליטי של המלחמה הקרה אין משמעותו בהכרח סיומה הכלכלי... רק נותר לי לומר כי איני סבור שהמוח היהודי מנותק וחף ממה שקרה. אני חוזר ואומר כי המשבר הכלכלי העולמי הוא חלק המשלים את המזימה הפוליטית הבינלאומית..."[1]

 

המשבר – מהלך של המוח היהודי והלובי הציוני

בעל הטור הלבנוני, פואד מטר, טען במאמר ביומונים "אל-לואא" הלבנוני ו"אל-יום" הסעודי, כי יתכן שהציונות העולמית והמוח היהודי יצרו בכוונה את המשבר הפיננסי בארה"ב כדי למנוע מבוש לממש את הבטחתו להקים מדינה פלסטינית לפני סיום כהונתו:

 

"... אמנם משברים פיננסיים הינם דבר טבעי, במיוחד במשטרים קפיטליסטים כמו המשטר האמריקאי, ואולם התזמון של משבר [זה] על חומרתו, יחד עם התקרבות סיום הכהונה [של הנשיא בוש] ולצד ההצהרות הקודמות שלו ושל עוזריו הבכירים, בהם קונדוליסה רייס, שההבטחה של בוש הבן תמומש ותהיינה כאן שתי מדינות שתחיינה בדו קיום עוד לפני סיום כהונתו - תזמון זה גורם לנו להעלות את האפשרות שהציונות העולמית עומדת מאחורי המשבר הפיננסי. זאת, כדי שהנשיא בוש לא ימשיך במאמצים למימוש הבטחתו, במיוחד לאחר שאמר למנהיגים ערביים ובינ"ל, וכמעט נשבע, שלא יסתלק בטרם תקום המדינה הפלסטינית. 

 

יימצא מי שיאמר שהכסף היהודי כמו גם המוח היהודי הינם העצב הראשי בעולם הפיננסי [ובמגזר] ההשקעות בנדל"ן בארה"ב, ומשום כך האם הגיוני הדבר שהציונות תהרוס מוסדות פיננסיים, מוסדות נדל"ן ומוסדות של השקעות שיש לה בהם נוכחות פעילה, בין אם כבעלת מניות או [כגוף] מנהל, [וזאת רק בשביל] להביך את נשיא ארה"ב וכדי שהוא לא יגיע לידי מימוש ההבטחה להקים מדינה פלסטינית, [משום] שהמוח האסטרטגי הציוני סבור שכינונה יהווה סכנה על קיומה התמידי של ישראל[?]

 

זאת, לצד העובדה שהמשמעות של הקמת המדינה [הפלסטינית] תהיה שהיא תתחלק יחד עם מדינת ישראל בכספים שהוזרמו [עד כה רק] לכיס הישראלי. שכן, לאחר [הקמת המדינה הפלסטינית] החלק הגדול של כספים אלה יועבר לכיס הפלסטיני לצורך שיקום וסילוק רעיונות של הפיכה, הזכות השרעית וההיסטורית [של הפלסטינים] על פלסטין וזכות השיבה - ממחשבתם של הפלסטינים.

 

מדוע לא הגיוני להניח שזה אכן מה שקרה, במיוחד [לאור העובדה] שהמוח שתכנן ובנה בכספים של אחרים את המוסדות שמתמוטטים [היום], יהיה מסוגל לבנות חלופות [למוסדות אלה] ואמצעי התקשורת שבבעלותו, על כל סוגיהם- עיתונים, תחנות טלוויזיה קרקעיות וערוצי לווין- יפעלו כדי לעורר בקרב האנשים רצון [לפעול] במוסדות אלה ולהשקיע בהם מחדש, כאילו דבר לא קרה.

 

עם זאת, יש לציין כי אלה שהפסידו [מהמשבר הכלכלי בארה"ב] הם לא אנשי המחשבה והכסף הללו [כלומר הציונים], אלא הם חלק מהערבים, הנמצאים במחנה של העשירים הקטנים והאנשים הפשוטים, ובמיוחד אלה שבאו לחיות בצל החלום האמריקאי מסין, ממדינות אירופה, מהעולם הערבי ומרוסיה ומכמה מדינות אסייתיות, ואגרו חסכונות כדי להשקיע אותם במטרה לקצור רווחים.

 

עם זאת, אפשר להניח שייתכן והציונות הכניסה תיקון מהותי בתכניותיה [והגיעה למסקנה] שהגיע הזמן להעביר את בסיס האסטרטגיה הציונית מארה"ב לאירופה, זאת לאחר שנוצרה אפשרות שבראש ארה"ב יעמוד אדם שחור, הוא ברק אובאמה. זאת, תוך התמקדות במדינות מזרח אירופה כמו צ'כיה, רומניה והונגריה. מבין הסימנים [המחזקים] אפשרות זו היתה [העובדה שהציונות] הבטיחה את הגעתו של ניקולא סרקוזי, בעל השורשים והרגשות היהודיים, לנשיאות צרפת ואפשר [שהציונים ידאגו גם לכך] שיגיע 'סרקוזי נוסף' לבריטניה במקום ראש הממשלה הנוכחי שלה, גורדון בראון, הסובל ממשבר שלטוני חמור העלול לחסלו כפי שקרה למרגרט תאצ'ר. אחרי בריטניה [הציונים] יתמקדו בניסיון להביא עוד ממשלות לשירות הציונות..."[2]

 

משפחת רוטשילד אחראית למשברים

במאמר שכותרתו "מי עומד מאחורי המשבר האמריקאי?" רמזה ד"ר אומימה אחמד אל-ג'לאהמה, מרצה באוניברסיטת 'המלך פיצל' בסעודיה, כי משפחת רוטשילד אחראית למשבר הכלכלי בארצות הברית והאשימה אותה בהשתלטות על שוקי ההון בעולם. אל-ג'לאהמה כתבה:

 

"בדומה לאחרים, [גם] אני עוקבת אחר משבר ההון הקשה בארצות הברית. אני עוקבת אחר התפשטותו האפשרית למזרח ולמערב העולם, ואני רואה בו רק הישנות של משברי הון עולמיים קודמים, שגיבוריהם תמיד הסתתרו מאחורי הקלעים. מאחר שאני סבורה כי הערך האמיתי המופק מלימוד ההיסטוריה אינו טמון בהכרת הידיעות בלבד, אלא גם בקליטתן ובהפקת לקחים מהן... היום אציג [במאמרי] אירועים שנרשמו בהיסטוריה [הקשורים] למשפחות אמידות שעודן נמצאות בקרבנו וממשיכות להתעסק בכסף שהפך מקור להשפעתן ולשליטתן העולמית.

 

יש אומרים שהעובדות הבסיסיות של המשבר האמריקאי הנוכחי ברורות ואין בהן שום דבר הנסתר מאחורי הקלעים. אולם, אני חולקת על דעה זו, שכן אלו המתחבאים מאחורי הקלעים, הם רבים, והם התרגלו להסתתר מעיני כל ולפעול בחשכה, בפרט בזמני השיא או כשמגיע הזמן להפיל גורמים בכירים.

 

מבין משפחות אלה - משפחת רוטשילד, אשר בבעלותה אימפריה פיננסית עולמית... כאן אציין [כמה] תכניות פיננסיות שקבע תמנון ההון הזה וניצל את תוצאותיהן שהתבססו על הרס מדינות ועמים. בשנת 1815 התרחש קרב 'ווטרלו' בין צרפת לבריטניה שבסופו הפסיד נפוליאון למפקד הצבא הבריטי ולינגטון. ראוי לציין כי משפחת רוטשילד מימנה כל אחד מהצדדים, שכן היא מסרה לנפוליאון חמישה מיליון לירות, ובנים אחרים מאותה משפחה הבריחו לולינגטון כמות עצומה של זהב דרך צרפת. ולמה לא? הרי המטרה מקדשת את האמצעים, ומטרתה [של משפחת רוטשילד] מסתכמת בשליטה בהון ובשליטה העולמית המשתמעת מכך.

 

היסטוריונים רבים מציינים כי מייד עם ניצחון הצבא הבריטי, הבריח אחד הסוכנים את הידיעה על הניצחון למשפחת רוטשילד בבריטניה. אבי המשפחה, נתן רוטשילד, הסתיר את הידיעה [על הניצחון], ובו זמנית הפיץ ידיעות על ניצחונה של צרפת. כמו כן, מכר [נתן רוטשילד] את כל המניות שהיו בבעלותו בבורסה של לונדון, ודרבן את בעלי המניות שמאחוריו למכור את מניותיהם. תוך שעות אחדות ירד ערך המניות, מחירן הגיע לחמישה סנטים, ואז מיהר נתן לקנות את כל המניות המוצעות בשוק במחירן הנמוך. למחרת התעוררה לונדון עם הידיעה על ניצחונה במלחמה ועם הידיעה על משבר ההון שהפיל את בעלי המניות. כמו כן, שער המניות שהפכו מזה שעות לטובת רוטשילד ועוזריו הוכפל ביותר מפי עשרים. כעבור שנים אמר נתן על עסקה זו: 'זה היה המבצע הטוב ביותר שביצעתי בחיי'.

 

משפחה זו לא עצרה כאן, שכן היא תכננה להשתלט על שוקי ההון בצרפת. צרפת מצדה התכוונה ללוות כספים מבנקים צרפתיים כדי לכסות את התוצאות הכספיות הנוראות שנבעו ממפלתה... אלא שמשפחת רוטשילד 'שיחקה' בשערן של אגרות החוב של ממשלת צרפת שהיו גבוהות במשך השנה שחלפה. לאחר מכן, [שערן] החל לפתע לרדת בלי סיבה ברורה, ואז משפחת רוטשילד באה וקנתה אגרות אלה בעזרת סוכנים שהיו לה בצרפת.

 

משפחה זו עדיין חיה ומתפרנסת, והשפעתה עדיין גדלה ואף חצתה את העולם והגיעה ליפן, לאמריקה לאירופה ועוד. בין אם היא [משפחת רוטשילד] יושבת לשולחן הדיונים או מסתתרת מאחורי הקלעים, יש לה השפעה [על המתרחש]. כמו כן, תפקידה האקטיבי בייסוד הציונות ובכיבוש פלסטין הערבית אינו נסתר מאיש...".[3]

 

   


[1] אל-חיאת (לונדון), 7.10.2008

[2] אל-לואא' (לבנון), 3.10.2008. אל-יום (סעודיה), 5.10.2008.

[3]  אל-וטן (סעודיה), 5.10.2008.

בעבר פרסמה אומימה אל-ג'לאהמה מאמרים אנטישמיים נוספים, ביניהם עלילת הדם המייחסת ליהודים רצח למטרות פולחן בחג פורים. המאמר פורסם במרץ 2002 ביומון הסעודי "אל-ריאץ'". ראו דוח ממרי

למאמרים אנטישמיים נוספים של אל-ג'לאהמה ראה דוחות ממרי: ד"ר אומימה תוקפת את היהודים; 
"היהודים רואים בעיראק חלק מישראל"