המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
אנטישמיות בבטאון ה'חמאס'
2/2/2000

אנטישמיות בבטאון ה'חמאס'

 

בביטאון החמאס, "אל-רסאלה", כותב בעל הטור, הידוע במאמריו הקיצוניים, ד"ר עטא אללה אבו אל-סבח, מכתב גלוי "אל עדת היהודים"[1]: "אין זה חדש עבורכם, עדת היהודים, לעסוק בגניבה, לאכול מאכלות אסורים ולבגוד. גנבתם את ארצנו ואת מיטב שנותינו, ואותנו הנחתם  בגלות. הגורל המיט אתכם עלינו להיות לנו למזל רע. שדדתם אותנו ובזזתם את לחמנו ואת צבעי ורדינו... גנבתם בעזות מצח את יפו וארמונותיה, תפוזיה ונמלה. גנבתם את עכו, גנבתם את העמק שלנו, את הגורן ואת שובכי היונים שלנו. גנבתם את מי מעיינותינו ואת תקוותיהם של כמה מאתנו בשלום.  גנבתם את הגבעות שלנו ואת ההיסטוריה שלנו.

 

אין זה חדש עבורכם, עדת היהודים, שהרי אתם גנבים שפלים. היכן שהנחתם את רגלכם, שם הונחה השפלות, שתקעה יתד בהונגריה, באמריקה ובאיטליה. מצצתם את לשד עצמות גרמניה. הגנבות שלכם ממנה נקראות בשמות שונים-  ריבית, שוחד, פיצוי, מגבית. תמונתכם כתמונת הסוחר מוונציה, אותה ראה שקספיר וקרא לה שיילוק, קבצן מלווה בריבית, חמדן, רקוב, בזוי, שונא.

 

אין זה חדש עבורכם, שנשיא מדינתכם גנב. האם שכחתם את גניבות אריה דרעי, המנהיג הדתי של ש"ס, אשר מפיץ אמונה ויראה?! האם שכחתם את השערוריות של בתי הספר "אל המעיין" ואת הרשת של המתווכים והגנבים מקרב חכמי ש"ס? האם שכחתם את השוד של נתניהו [המחבר מעוות את שמו של נתניהו ל"צחניהו"] ואשתו שרה ואת ידיהם הארוכות? האם שכחתם את השוחד של נמרודי והרשת שלו, הכוללת את קציניכם הבכירים?

 

ומה בכך שויצמן מקבל מיליונים מידידו אדוארד סרוסי. זוהי הידידות אצלכם, שאינה חורגת ממשחק אהבה של חמורים ("גרד לי ואגרד לך"). עליכם לבדוק, מה השיג סרוסי בתמורה למיליונים שלו. לא אסתיר מכם חדית', שהרי את זה אנו יודעים היטב עליכם, שהרי אללה הביא זאת לידיעתנו:

 

כולכם, כבודדים וכקבוצות... מה שהנכם משמיעים השכם וערב באזני העולם על מסירותכם, לכידותכם ונדיבותכם  הוא אגדות גמורות, אך למען האמת, אני מאושר מכך, שאתם עצמכם מפרסמים את הלכלוכים שלכם, כדי שנראה אותם ונהיה בטוחים יותר שאתם נמחקים ונקרעים מבפנים, שהרי אין מטרה שמלכדת אתכם, ואינכם מאוחדים תחת דגל אחד, וכך אמר אלוהינו עליכם: "אתה חושב שהם מאוחדים, אך לבבותיהם פזורים, משום שהם עדה חסרת בינה".

 

הייתי מאושר מן הסקר שלכם, שקבע כי 41%  מתוך 506 איש מעונינים בפיטורי הגנב, ו- 42 חברי כנסת מתוך 76 שהשתתפו בסקר מעונינים בהרחקתו. זאת, מפני שהגנב הזה ליקק בעבר את מוחו של סאדאת ב[אמירת] דברים מתוקים, שהיו מהולים ברעל קטלני, מה שהביא את מצרים  להיכנס ל"בית הכניעה" הציוני אמריקאי בקמפ [דיוויד] המקולל, ומאותו יום והלאה הערבים לא יצאו ממנו, וכך הובסנו.

 

הייתי מאושר לראות אותו מגורש מנוכר ומסכן. אמש הוא  ירה אש ומוות בחיילינו, בעת שהיה טייס קרב, ואח"כ מפקד חיל האוויר, ובעת שהיה סגנו של המת רבין. הייתי מאושר לראות את מצחו של חיים ויצמן, הנשיא הראשון של מדינת העושק, עטור באות קלון ע"י קרובו, עזר, הנשיא האחרון של מדינת העושק, ושניהם לא יזכרו [בעתיד]אלא לגנאי ולשפלות.  בלבנו עולה תקווה, כי הניצחון הוא לנו ולא לכם, וההמתנה לא תארך זמן רב... 

ואין שלום לרשעים."[1] אל-רסאלה (רש"פ), 27.1.2000.