המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
שבועון ממשלתי מצרי מפיץ זיוף תעמולתי נאצי
3/2/2002

שבועון ממשלתי מצרי מפיץ זיוף תעמולתי נאצי

זיוף אנטישמי נאצי ביחס ליהודי ארה"ב הופץ לאחרונה על ידי שבועון ממשלתי מצרי. במאמר מאת צלאח אל-דין חלמי שהתפרסם בשבועון 'אאח'ר סאעה'[1] תחת הכותרת: "היהודים מוצצי דם והם עוד יכבשו את אמריקה" תורגמו דברים מתוך מסמך מזויף אשר צילומו הופיע בכתבה והוא עצמו, לטענת חלמי, שמור במכון פרנקלין בפילדלפיה.[2] המסמך המזויף התפרסם ב-1935 בספר אנטישמי גרמני בנושא "השאלה היהודית"[3] ולפיו בנג'מין פרנקלין דיבר כנגד הגירה יהודית לארה"ב במהלך הפסקה בדיוני ועדת החוקה האמריקנית ב-1789.[4]

 לטענת חלמי, המדען בנג'מין פרנקלין, שלקח חלק פעיל בהקמת ארה"ב, הזהיר מפני הגירת היהודים לארה"ב, לאחר שחי שנים ארוכות בצרפת, היה עד למהפכה הצרפתית והסיק מניסיונות היהודים להכשיל את המהפכה, כי הם מסוכנים לכל חברה שבקרבה הם חיים. להלן קטעים מתוך הזיוף הנאצי שהופיעו ב'אאח'ר סאעה':

"סכנה גדולה מאיימת על ארצות הברית והיא הסכנה היהודית לכל ארץ בה הם תוקעים יתד. היהודים משתלטים על משאבי הארץ שבה הם חיים, כפי שאירע בפורטוגל וספרד. הם לא חדלו לקונן ולהספיד במשך 1700 שנים את גירושם מן הארץ המובטחת, כדי לעורר את רחמיהם וחמלתם של אחרים. היהודים הם מוצצי דם וגם לו ישובו כולם אל הארץ המובטחת [ישראל], הם לא יוכלו [להסתפק] במציצת דם זה מזה. לכן, טוב בעיניהם לקונן בארץ שבה הם מתיישבים על מנת שיוכלו להמשיך ולמצוץ את דמה של ארץ זו.[5]

אם יותר להם להגר אל ארצות הברית של אמריקה, נמצא אותם לאחר מאה שנים כשהם כבר שולטים בממשלנו. הם ישנו את סדרי שלטוננו המגוננים על נכסינו, חיינו וחירותנו. כעבור מאתיים שנים יהפכו ילדינו לפועלים בחוותיהם של היהודים, שיחיו בנוחות בארמונותיהם, בשעה שילדינו יעמלו קשות ביצור המזון עבורם.

אדונים נכבדים! אני מזהירכם, צריך למנוע מן היהודים את ההגירה אל ארצנו לתמיד, שאם לא כן, בעתיד יקללו אותנו בנינו על קברינו.

 אורחות מחשבותיהם של היהודים שונים מאלו שלנו האמריקנים. גם אם יחיו בקרבנו עשרה דורות הרי שמחשבותיהם וכוונותיהם לא ישתנו כמו הברדלס הטורף שאינו משנה את התנהגותו. מן ההכרח הוא שלא להתיר את הגירת היהודים לארצנו שכן הם מסכנים אותנו. אם יותר להם להגר [לכאן] הם יחריבו את מוסדותינו. לכן, הכרחי שהחוקה תציין במפורש את איסור כניסתם אל ארצות הברית של אמריקה."


[1] אאח'ר סאעה, מצרים, 9.1.2002.

[2]  בברור שנערך עם מכון פרנקלין, קבע הספרן הראשי כי אין ברשות המכון מסמך מעין זה.

[3]  על גלגולו של הזיוף ראה מאמר שכותרתו "'נבואת פרנקלין' – יצירת מיתוס אנטישמי מודרני" באתר האינטרנט של 'הליגה נגד השמצה': www.adl.org ראה גם את דבריJoseph Farah  בעל טור יומי ב-WorldNetDaily במאמרו "האנטישמיות הערבית גוברת" (24.1.2001). המאמר נמצא גם באתר של ממר"י.

[4]  העיתונות הערבית חוזרת ומתייחסת מדי פעם לזיוף אנטישמי זה. התייחסויות קודמות ניתן לראות באתר האינטרנט: www.memri.org בדו"ח מס' 166 שכותרתו "האישות היהודית והמעשים של ישראל", בדו"ח מס' 175 שכותרתו "על הצהרות אנטישמיות המיוחסות לאבות המייסדים של אמריקה" וכן בדו"ח שכותרתו "מיתוס אנטישמי חדש בעיתונות הערבית".

[5] במקור האנגלי של "המסמך" נאמר כי למרות שהיהודים מקוננים למעלה מ-1700 שנים על גירושם ממולדתם, הרי שלו העולם היה נותן להם אותה חזרה הם מיד היו מוצאים סיבות מדוע לא לחזור אליה. הסיבה לכך היא שהם מוצצי דם ובתור שכאלה הם אינם יכולים לחיות על [דמם] של מוצצי דם אחרים. הם אינם יכולים לחיות בינם לבין עצמם. הם חייבים לחיות בקרב נוצרים ואחרים שאינם שייכים לגזע שלהם.