המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
English
 

 

ממרי הוא מכון עצמאי ללא מטרות רווח לחקר תקשורת המזרח התיכון. המכון נוסד בשנת 1998 במטרה ללמוד מקרוב על המתרחש בעולם הערבי ולהציג לציבור, בארץ ובעולם, אינפורמציה עדכנית ומקיפה ממקורות ראשוניים על הנעשה בו.

 

חוקרי המכון עוקבים באופן שוטף אחר התקשורת הערבית, הפרסית, התורכית, אורדו ופשטו, בנושאים פוליטיים, אידאולוגיים, חברתיים, דתיים וכלכליים; מאזינים לנאמר בדרשות יום השישי במסגדים, וכן בוחנים את ספרי הלימוד במדינות המזה"ת. החומר מתורגם לעברית, אנגלית, צרפתית, גרמנית, ספרדית, איטלקית, ויפנית.

 

כמו כן מקיים המכון מעקב שוטף אחרי ערוצי טלוויזיה במדינות ערב במטרה להפיץ חומר מתורגם ממקורות ויזואליים בזמן אמת.

 

המרכז של המכון נמצא בוושינגטון ולו סניפים בירושלים, מונטריאול, טוקיו, שנגחאי, ניו דלהי, קאבול, אסלאמבאד, ורשה, ברלין, רומא, לונדון ופאריס. בסניף בירושלים מקיים המכון בימת עיון חודשית פתוחה לדיון בסוגיות שעל סדר היום הציבורי בארץ.

 

במעקב שלנו אחר התקשורת המזרח תיכונית אנחנו מבקשים להכיר את העולם הערבי-הפנימי על היבטיו התרבותיים, החברתיים והאידאולוגיים באמצעות גישור על פערי השפות.

 

אנו סבורים כי כדי להכיר את השכנים יש להבין את עמדות המנהיגים הערבים כפי שהן נאמרות לבני עמם ולהקשיב לא רק לדוברי המשטרים, אלא גם לגורמים ולאישים ליברליים הנאבקים למען חירות ודמוקרטיה.

 

הפעילות של ממרי נועדה להכשיר את הקרקע להידברות כנה ואמתית בין העמים. הצגת תמונה אמינה ורחבה של המציאות תוכל לסייע בהנחת יסודות לשלום יציב בין ישראל לבין העם הפלסטיני והעולם הערבי.

 

ממרי – להכיר את השכנים כדי לעשות שלום

טל: 02-6244730   פקס: 02-6255779

דוא"ל:memri@memri-tv.org

 

 

 

ממרי - להכיר את השכנים כדי לעשות שלום